V jednom malém domě žil muž, jenž si nevážil úspěchů, kterých dosáhnul. Nikdy neměl dost. Prvotní radost odzněla okamžitě, jen velké úspěchy přetrvaly o něco déle.
Kvůli tomu naháněl velké chvíle, kde by mohl velice uspět, čímž ztratil radost z obyčejných věcí a malých úspěchů. Za krátkou dobu mu však byly i ty velké úspěchy k ničemu a on upadnul do temnoty, která ho pohlcovala jako bažina.
Na hraně zničení se ovšem musel postavit sám sobě, aby nebyl zhozen. Nebylo to jednoduché a trvalo to dlouho, jenže konečně – teď už i malé věci dávaly smysl.