(špatnosti lidské)

(špatnosti lidské)

♪♪♪


Přeháněná svoboda jednotlivce, která se negativně zvrhne v umožnění a tolerování

společensky škodlivých vlivů, zlých činů a ničivých psychických následků pro lidskost

a slušné chování jednotlivců, znamená častý rozpad rodin, lidských vztahů

a úpadek společnosti. Tolerance špatnosti lidské je zločin na lidech.

 

 

Autor Lighter, 03.06.2026
Přečteno 46x
Tipy 10
ikonkaKomentáře (7)
ikonkaKomentujících (3)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

03.06.2026 15:08:07   Vivien

Někdo si svobodu vyloží jako "vše je dovoleno a mohu všechno". Je to jednoduché, pohodlné, bez práce a osobní zodpovědnosti. Že při tom vznikne spousta "vedlejšího marastu", ne-li zla a utrpení pro okolí, už neřeší. Tedy, odtud potud, i svoboda má své meze, a tolerovat zlo je stejné jako s ním souhlasit ..

líbí

04.06.2026 13:03:25   Lighter

Přesně tak, svoboda (naprosto neomezená) je nejlákavější pro sobce vychytralé, co nechtějí mít žádnou zodpovědnost, i když tím škodí druhým...a přeneseně v důsledcích i sobě. Ale to jim nedojde, mají svobodu nemyslet na následky...

líbí

03.06.2026 13:19:04   šuměnka

;DD - společnost nám už teď a tady celosvětově ukázala výsledek předpokladu teze

a je-li příčinou nevázaná svoboda jednotlivce - to se to s námi teda veze ;D

**

tudíž spíš tolerance omezování svobody je zločin

na budoucnosti lidí (a nejen jich) - člověk je totiž špatný kočí

**
a douška závěrem:

--neb sotva usedne na kozlík s dalšími cizími životy

--začne věřit, že zná správný směr lépe než ti - co jedou do vlastní trampoty ;)**

líbí

03.06.2026 13:37:08   Lighter

Souhlasím, ale myslím, že mluvíš o trochu jiném než já...:-) Já o tom, když se svoboda zvrhne v "reálnou" možnost špatných činů a ty o tom, když někdo omezuje svobodu "ideologicky", nebo si hraje na proroka...

líbí

03.06.2026 13:43:02   šuměnka

to souhlasím - a omlouvám se ;)

já si to nějak vždycky blbě přeberu po svým a minu se s tématem

**
právě proto asi cíleně tohle není záběr mým zájmů ;D - ztrácím se v tom

s díky za trpělivost se mnou

líbí

03.06.2026 13:45:24   Lighter

Nemáš se proč omlouvat, prostě jsi to po svém doplnila o další rozměr...:-)

líbí

03.06.2026 13:52:17   šuměnka

..děkuji za tvou laskavost - vážně :)*

*
je pravda, že jsem teď myšlenkami na deseti dalších místech (kde bych ani nechtěla být)

líbí
© 2004 - 2026 liter.cz v2.5.8 ⋅ Facebook ⋅ Threads ⋅ X ⋅ Nastavení soukromí ⋅ Osobní údaje ⋅ Provozovatel