Anotace: +
Sbírka: Blbá Moudra a Černé Ironie +
Přeháněná svoboda jednotlivce, která se negativně zvrhne v umožnění a tolerování
společensky škodlivých vlivů, zlých činů a ničivých psychických následků pro lidskost
a slušné chování jednotlivců, znamená častý rozpad rodin, lidských vztahů
a úpadek společnosti. Tolerance špatnosti lidské je zločin na lidech.
03.06.2026 15:08:07 Vivien
Někdo si svobodu vyloží jako "vše je dovoleno a mohu všechno". Je to jednoduché, pohodlné, bez práce a osobní zodpovědnosti. Že při tom vznikne spousta "vedlejšího marastu", ne-li zla a utrpení pro okolí, už neřeší. Tedy, odtud potud, i svoboda má své meze, a tolerovat zlo je stejné jako s ním souhlasit ..
04.06.2026 13:03:25 Lighter
Přesně tak, svoboda (naprosto neomezená) je nejlákavější pro sobce vychytralé, co nechtějí mít žádnou zodpovědnost, i když tím škodí druhým...a přeneseně v důsledcích i sobě. Ale to jim nedojde, mají svobodu nemyslet na následky...
03.06.2026 13:19:04 šuměnka
;DD - společnost nám už teď a tady celosvětově ukázala výsledek předpokladu teze
a je-li příčinou nevázaná svoboda jednotlivce - to se to s námi teda veze ;D
**
tudíž spíš tolerance omezování svobody je zločin
na budoucnosti lidí (a nejen jich) - člověk je totiž špatný kočí
**
a douška závěrem:
--neb sotva usedne na kozlík s dalšími cizími životy
--začne věřit, že zná správný směr lépe než ti - co jedou do vlastní trampoty ;)**
03.06.2026 13:37:08 Lighter
Souhlasím, ale myslím, že mluvíš o trochu jiném než já...:-) Já o tom, když se svoboda zvrhne v "reálnou" možnost špatných činů a ty o tom, když někdo omezuje svobodu "ideologicky", nebo si hraje na proroka...
03.06.2026 13:43:02 šuměnka
to souhlasím - a omlouvám se ;)
já si to nějak vždycky blbě přeberu po svým a minu se s tématem
**
právě proto asi cíleně tohle není záběr mým zájmů ;D - ztrácím se v tom
s díky za trpělivost se mnou