Anotace: +
Sbírka: Blbá Moudra a Černé Ironie
♪♪♪
Lidé nechtějí rozumět ničemu složitějšímu, protože vše geniální je přece jednoduché!
Vše zjednodušelé se ale dá nazvat částečnou dezinformací. Naše celé poznání
a vzdělávání je poměrně dezinformační! Bez ohledu na inteligenci vzdělanců
a propagaci vzdělanosti jsme pořád obecně řečeno svým povrchním přístupem
stále dost blbci.
26.05.2026 07:55:46 jort1
vivat blbcům!
26.05.2026 15:28:05 Lighter
Vivat! Všichni přece chceme uznání. Jinak by to byla diskriminace blbců. A my se snažíme být superkorektní, ne? :-))
26.05.2026 00:52:12 cappuccinogirl
...já bejt např. stejně tak blbá jako Švejk, a nebo aspoň podobně, tož si to s hrdostí dám na vizhitky:-)
Ono vůbec není lehký bejt tím blbem-akorát:-)))
švihnutý a potrefení jsme tak nějak všichni
ono to ani jinak nejde, vždyť celej svět jer jetej a to musí, ať chcem či nechcem, zanechávat následky:-)*
25.05.2026 16:56:17 PIPSQUEAK
Z toho vyplývá: buďme chytří, blbých je dost, ale na druhou stranu: duté sudy nepotopíš.
26.05.2026 15:29:33 Lighter
Každé má své výhody. Paradoxně blbci o sobě na rozdíl od chytřejších, častěji nepochybují...
25.05.2026 14:56:10 šuměnka
znám spoustu "vzdělanců" --postrádajících inteligenci
a spoustu vysoce inteligentních - "nevzdělanců" taky
to je pak oříšek - mít názor relevantní - na mozku potenci
a rozumět pak něčemu - když je to v skořápkách a disonanci ;DD
26.05.2026 15:32:38 Lighter
To se dá podepsat. Znám tolik blbců vzdělaných a s titulem, jako by se na vysokoškolách hromadili...Dobře, pletu dohromady inteligenci a charakter, a to moc nejde...:-)) Jen o těch skořápkách mi význam zatím nedochází...každý jsme částečně blbcem, vše nejde pochopit, ani hned...
26.05.2026 15:35:58 šuměnka
no -to je takový jalový - oslí můstek
ty oříšky a skořápky - jako v té hádance, kdo jí a jí - a víc a víc toho zůstává :DD
**jako, čím víc studují - vím víc odpadu :DD
ale asi jsem to třeba nedomyslela
byl to mžik to napsat - i já mám rezervy :DD
pusu
26.05.2026 15:57:31 Lighter
Aha, nedošlo mi spojení oříšek a skořápka...Taky mám dnes nedomyšlenosti dost...:-)
26.05.2026 16:00:10 šuměnka
v poho - mně nedochází mnohem víc stěžejnějších souvislostí :))
26.05.2026 16:07:43 Lighter
Stačí souvislosti; stěžejní, to už je někdy moc...:-)
26.05.2026 16:11:08 šuměnka
to je slovo - nevím, kde jsem ho vzala?? pobavila jsem teď samu sebe :DD
vidíš, a jsme u toho - blběna :D
27.05.2026 14:20:00 Lighter
Každý mluví "po svým", řeč se vyvíjí...:-) Angličané, když jim dojdou argumenty, jestli je něco anglicky správně, tak říkají, že správné je to tehdy, když to řekne Angličan! :-)