..obřadnost už se neukrývá..

..obřadnost už se neukrývá..

Anotace: koment k úžasnému světu Frráčka a jeho lesní idyle; https://www.liter.cz/miniaturahricka-fantasy-957261-cist

deviantArt.com_by_grimwalds_ai_fantasy

 

*

..kde čaroděj si v lese hoví

na loži, kol něj baldachýn

obrostlý plazmo od psích vín

.

tam kančíci cupitaj snoví

.

a pochrochtávaj´ v paloukoví

v hrátkách s vlčaty, jehňaty

.

smečkou jsou všichni hubatí

neb slepou bábu neuloví..

.

 

..tu svět se náhle rozvoňaví

pižmem zásnubním do stydliva..

.

obřadnost už se neukrývá

.

v červeni laněk k lásce slávy

 

* *

Autor šuměnka, 02.06.2026
Přečteno 181x
Tipy 36

Poslední tipující: neonovej, Akrij8, jort1, Špáďa, Frr, Olaf, Iva Husárková, enigman, RadoRoh, mkinka, ...
ikonkaKomentáře (42)
ikonkaKomentujících (12)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

08.06.2026 21:02:51   neonovej

Takový čaroděj v listnatém lese,
určitě se vyzná v bylinkách...

líbí

08.06.2026 21:04:03   šuměnka

to si pleteš s bylinkářkou ;)

líbí

05.06.2026 01:09:08   Špáďa

Mám já ráj. Mám, dut, stud. Dut, stud mám. Já ráj mám.

líbí

05.06.2026 08:58:28   šuměnka

mám též - žet mám ;))**

líbí

09.06.2026 20:37:06   Špáďa

Bravo šumi!
Vítej v klubu!
Teď dva rumy!
(Nesuš! Bu-bu!)

líbí

10.06.2026 08:10:35   šuměnka

no tak doufám, že to je aspoň nějaký jamajský rum

- chutný a premium ;))**

líbí

04.06.2026 15:18:26   Frr

šuměnko milá-já nemám slov, tak alespoň Ti vracím hejno Tvých barevných sov..

líbí

04.06.2026 15:24:16   šuměnka

já děkuji brachu milý

v tom hejnu sov se barvy v duhu slily ;)**

**

děkuji - to je tvoje dílo - mně bylo ctí si s tebou zabásnit

líbí

04.06.2026 06:40:52   Olaf

scéna z tajemného hlubokého lesa. . mé srdce nad ní plesá.. :)

líbí

04.06.2026 20:01:22   šuměnka

tak to mne nesmírně těší - s díky krásně za milý komentář ;)

líbí

04.06.2026 01:33:09   Iva Husárková

zdravím všechny "z mechu..." *** a tahle je pro potěchu... ***:-))***

líbí

04.06.2026 20:02:07   šuměnka

my z mechu silou hlasu, zdravíme lásku a krásu :)**

pusu má milá

líbí

05.06.2026 02:15:20   Iva Husárková

:D *** pusa! ***

líbí

05.06.2026 08:56:50   šuměnka

ale my jsme tři - já, Frráček a ten nosatej patron - to se prostě musí;))

nešiď nás - chybí dvě pusy - ;)**

líbí

06.06.2026 01:15:44   Iva Husárková

dvě pusy! :D ***

líbí

06.06.2026 09:50:28   šuměnka

konečně spokojenost --:)** a na oplátku

ty naše vílo znojemských vonných plátků

**myšleno kvetoucích

líbí

04.06.2026 00:34:23   enigman

vidí ten kdo se dívá...

líbí

04.06.2026 08:31:21   šuměnka

snažím se, ale mám ještě velké mezery

nicméně - mocného učitele a rádce na vzhledy země i do sféry ;))*

líbí

03.06.2026 18:37:15   RadoRoh

Přivanula mi vzpomínku na postavu z filmu --- "Radagast hnědý"... :-)

líbí

03.06.2026 18:50:44   šuměnka

to jsme viděly znova nedávno ;)*

dobrej plašan - ale i velký srdce

líbí

03.06.2026 17:52:56   mkinka

To je super

líbí

03.06.2026 18:03:01   šuměnka

za to poděkuj Frráčkovi :)*

děkujeme ale nejspíš oba

líbí

03.06.2026 08:01:57   Hana Míšová

Tahle se mi moc líbí.
A navnadila k stránkám Frráčka.
Jsem zvědavá, co mi poví,
tak bych tam, s dovolením, vkráčla.

líbí

03.06.2026 09:16:37   šuměnka

o to taky jde - propojit cesty, ať to víří

--mám radost - že k němu míříš :)**

líbí

02.06.2026 11:26:45   Kan

Takovou pohádkovou jsi napsala ? :-))

líbí

04.06.2026 20:04:10   šuměnka

já to úplně přehlídka, což nebyl záměr pane

a děkuju jako vždycky - z té lesní říše rozestlané ;))

líbí

04.06.2026 20:08:25   Kan

:-))

líbí

02.06.2026 07:15:25   Kohaku

...obřadnost už se neukrývá...

esence přírody esenci života skrývá

v červeni laněk k lásce slávy

otevřít mysl srdce dlaň

a zůstat hraví

stejně jako ti co v lese každý den se zdraví :)

líbí

02.06.2026 07:16:59   šuměnka

nu, hravá já jsem dosti

a běhat po lese - je mou výstředností ;D

**
díky za dnešní boží komenty***

líbí

02.06.2026 07:21:01   Kohaku

moci číst takové verše - to jsou ty momenty

kdy člověk stojí na vysoké střeše a roztáhne křídla
pak letí si volností a volá kolem chci další verše číst - Přidat! Přidat!

líbí

02.06.2026 07:24:54   šuměnka

ale tady je to zas poklona Frráčkovi - to je vize moudrého pána

-- jeho svět a jeho poetika - jen mnou přehňácaná

tady nemám zásluhy ;))* / ač dals mi úsměv na líce

tudíž, pokud letíš, poděkuj prosím jemu - vím, že ho to potěší!! a velice

líbí

02.06.2026 07:31:17   Kohaku

-- jeho svět a jeho poetika - je tebou načechrána

o půlnoci i z rána je jedno ze kterého světa jsou Tvá slova inspirována

je to jako divadelní scéna co je nově hraná a každá ta nová hra je lidmi milována

líbí

02.06.2026 07:38:50   šuměnka

no, hlavně, já jí od doby, co jsem jí napsala, mám v plánovači
--furt jsem to nějak posouvala --a včera si nevšimla, že jsem nezměnila datum

a zveřejnily se obě, aniž bych chtěla ;DD

jsem mimoň kříženej s blumou ;)

líbí

02.06.2026 07:47:12   Kohaku

já si říkal, že jsi se odvázala a do plánovače hned dva kousky dala.
Prostor určitě vedl tvůj plánovač, by každá bytost si více tvých veršů vychutnala.:))

líbí

02.06.2026 07:58:33   šuměnka

to se právě bojím - že je to naopak

a že zas odněkud dostanu na zobák ;DD

líbí

02.06.2026 08:05:03   Kohaku

na zobák ne - do zobáčku - drobečky a kousek chleba co se dává ptáčkům :))
za jejich zpěv poděkování - za tvé verše co jsou k mání

líbí

02.06.2026 08:09:34   šuměnka

už si vařím kávu - dneska s brioškami

do zobáku dám si - dvě, ať nejsou samy

ať si v břiše nestýskají --

ať je jim --i mně - jak v ráji ;D

líbí

02.06.2026 08:10:59   Kohaku

u tebe v břiše - pospolu - ty se mají
krásné sny ať se jim zdají :))

líbí

02.06.2026 08:13:06   šuměnka

to už jsme se z obřadnosti zatoulali daleko

tak se vraťme pěkně zpátky - zase za tou pasekou :D

líbí

02.06.2026 08:15:08   Kohaku

na té krásné pasece - zalehnout do travnatého koberce
a zpěv ptáků poslechnout - volně se tam nadechnout :))

líbí

02.06.2026 08:24:05   šuměnka

i to je boží vize - dát nohy na pařízek a hlavu do mechu

a už se cítím, jak ve vlastním pelechu ;D

líbí

02.06.2026 08:30:21   Kohaku

užíj si tu duše potěchu .)

líbí
© 2004 - 2026 liter.cz v2.5.8 ⋅ Facebook ⋅ Threads ⋅ X ⋅ Nastavení soukromí ⋅ Osobní údaje ⋅ Provozovatel