..rozšimraná II..

..rozšimraná II..

Anotace: předělaná z roku 2011 na text k zhudebnění / taková bláznivá jízda --a hudba je k tomu dělaná cíleně filmově - zas si to sepoun evidentně užil, byť je to mimo jeho styl




hudba a aranže; Robin_sepu&suno

deviantArt.com

 

*

 

Vrátila se kousek v čase - do dob madam Pompadour

na rej plesu různých masek - na zhýralý šlechty dvůr

*

silou kouzel nad hlavami --vznášela se v parfémoví

těžkla hlava každé dámy - nelze tohle popsat slovy

 

jen tak lehce, dotykem

jedno pírko - dechu díl

 rozvlnil se mnohý vjem

z ticha děj se --rozvířil



 ..v škrabošce byl s pavím peřím --proplétal se komnatami

hudba zněla ode dveří - rozhýbala kouzlo známý

*

vezl se na tygřím hřbetě - zjevně zkoumal proudění

rád riskoval v oblém světě --šlechtil pruhy vědění…

 

k rozšimrání okamžiku

všechno kůži napospas

pro ten pocit u kotníků

čas se vrací --skrze čas



s Voltairem se živě bavil --Versailles tepe bujarostí

vyškubl si pero paví  --pro glanc Té, co mezi hosty

*

--k rozšimrání vnadit kůži - k rozdýchání u dekoltu

vzácný muž byl mezi muži  - v očích jiskry pro revoltu

 

pavím koncem v sametoví

ať se stane, co se staň

oči zavřít - děj sám poví

plane nitro, plane dlaň

 


zlehka přejel líce bledé - trhliny sšil do linií

zvlnil vnadně, ať vstát svede - ať v ní tóny znova bijí

*

zjemnil tělo rozevláté - nejspíš k chuti, zas si hrát

na všechno, co není svaté - stane se, co má se stát;

 

Rozšimraná zhmotnila se

elegantně mezi stíny

rozšimrala touhy v čase

rozkvetla do krinolíny

v okouzlení projevená --s cherubíny nad hlavami

roucho sotva pod kolena - souhra vizí všechno mámí

 

*


zhmotnily se Elementy --odraz jejich dravostí

ku proměnám skrze světy - rebelii vyprostit…

 

ve Versailles i stěny mluví

o dotyku proměnliva

stačí pírko bez úmluvy

.
ten se směje - ten zas zívá

 

*


až když vření ztichlo zcela --Oheň, Vzduch tu náhle zbyl

leskem páva zahořela --to byl nejspíš jeho cíl…

 

Rozšimraná v rozšimrání
 

ať se láska rozvlní

na vteřinu milování

Pro lahodnost náplní

.

na vteřinu milování

ať se věčnost doplní

.

na vteřinu milování

ať se věčnost doplní

.

ať se věčnost doplní

ať se věčnost doplní

ať se věčnost doplní…

 

* *

Autor šuměnka, 04.06.2026
Přečteno 145x
Tipy 34

Poslední tipující: Špáďa, Tereka, mkinka, Kan, Marťas9, PIPSQUEAK, jondys, jort1, Kohaku, Mentos, ...
ikonkaKomentáře (30)
ikonkaKomentujících (11)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

06.06.2026 04:47:41   Iva Husárková

tančím - myslela jsem, že už toho nikdy nebudu schopna - normálně bulím - nelekej se, je to balet - vyjadřuji svoji touhu letět - ale žádné divoké točení na jedné noze - DĚKUJI! ***

líbí

06.06.2026 09:46:48   šuměnka

Ivuško - pokud ta hudba dokázala s tebou takovou věc výsostna, jak se říká

tak je to největší odměna a nejskvostnější odezva - cos nám mohla napsat ;)**

pokud ti vlila do žil tu naši energii - tak přesně pro tohle vzniká

pusu velikou :)***

líbí

06.06.2026 09:57:52   Iva Husárková

Ty a Robin - jste dokázali - jste skvělí! *** veliké díky!. *** jste darem - pusa - a jak tak lítá dneska tím portálem, sbor konipasů bílých o štěstí zpívá... ***

líbí

06.06.2026 10:08:08   šuměnka

to je asi tím, že dnes bychom měli výročí 20 let - dnes jsme se brali

a svět se celý rozzářil - a láskyplně v náruč svou vše halil ;)**

líbí

06.06.2026 10:38:41   Iva Husárková

moc blahopřeji! - napsala jsi to krásně... ***

líbí

06.06.2026 10:57:03   šuměnka

..to už není k čemu ;) --je to už jen interní vzpomínka v mé hlavě

**
ale intenzivní, protože; --včera jsem úplně nečekaně, nepochopitelně a v tom zvláštním načasování - k mému obrovskému údivu - (i otázce - mi tím sděluješ Vesmíre??)

- totiž našla v bedně mezi knihami naše svatební DVD - které jsem dlouhých 8 let pokládala na ztracené - a už po něm ani nesmutnila

a pak, že se nedějí zázraky (jen jim někdy přijít na kloub) ;D

**
jdem´ lovit s Nikou sírovce -a já mám na sobě vánoční šaty (aby jsem ho zmátla) ;D

líbí

06.06.2026 11:16:01   Iva Husárková

nemyslela bych, že k ničemu... dílek skládačky, který Tě někam posouvá... *** jsem vždycky v úžasu z toho, jaký to nakonec dává smysl... *** já, že je to ryba a ona houba... *** to neprokoukne... :D úspěšný lov! *** howgh.

líbí

06.06.2026 11:23:58   šuměnka

úspěšná neúšpěšný - to je fuk

já beztak vždycky něco z lesa domů dotáhnu - většinou kameny ;D

líbí

05.06.2026 00:34:13   Špáďa

Další skvělý poeticko-hudební zážitek! Mnohem víc než rozšimrání.

líbí

05.06.2026 09:10:33   šuměnka

no, ale především rozšimrání - :)

tím to začíná - a pak už se to zvrtne vždycky po svým ;D

líbí

04.06.2026 22:32:05   mkinka

Originální.

líbí

04.06.2026 22:30:32   Kan

Ten karneval jsi textově vymlsala a hudbu vymlsal, někdo, jiný. :-))

1líbí

04.06.2026 18:55:25   PIPSQUEAK

Já jsem si tu jízdu taky užila, za mě dobrý.

líbí

04.06.2026 18:57:29   šuměnka

tak to mám radost -tebe tam úplně tom mumraji vidím,

jak seš v róbě a delikátně se ovíváš vějířem ;)** a zkoumáš lidi ;D

líbí

04.06.2026 18:49:55   jondys

Nooo, zase mam z toho husinu, prostě pecka! Text opět skvělej, ale to aranžmá zpěvů, před tím fakt hluboce smekám! Tohle muselo dát Robinovi obrovskou fušku. Poslouchám to s hubou dokořán!

líbí

04.06.2026 18:51:47   šuměnka

to my všichni - včetně mě
- poslal mi to v noci a já to jela pak až dlouho do temna venku - a ráno znova

ten text tím dostal zas úplně jinou atmosféru - bude mít radost, že se ti to líbí :)*

líbí

04.06.2026 07:26:34   Kohaku

...na vteřinu milování

ať se věčnost doplní....

Jeden pohled - přijde tání

Světlo nitro naplní

Rozšimraní v rozšimrání

Při tanci se zavlní :))

líbí

04.06.2026 08:59:51   šuměnka

maska masce když se klaní

je to pocit různých zdání

různých silných emocí

jsou jen oči - jisker plání

rozšimranost v rozšimrání

s těly tančí do noci ;)**

*
tobě díky za všechny ty extra odezvy - krásné navnímání

líbí

04.06.2026 07:03:19   Mentos

Fakt,dost dobrý. Moc se mi to líbí.
Byl jsem na plese v opeře. Díky

líbí

04.06.2026 08:56:59   šuměnka

od tebe taky hodně cením - tobě jen tak něco pod nos nejde, zdá se

takže pokud jsi propletl tímhle mumrajem - tak sejdeme se na terase ;))

**
díky jsem zapomněla dodat**

líbí

04.06.2026 03:06:47   Ryzil

Moc hezké

líbí

04.06.2026 08:55:43   šuměnka

wow - tak to mne úplně těší

to by nečekala a je to milé - vážený pěší ;))*

líbí

04.06.2026 01:22:20   Iva Husárková

tvoje básně ve mně vyvolávají tak silné emoce.... *** píšeš naprosto geniálně a otevíráš mi nové pohledy na svět... *** oblíbená! ***:-))***

líbí

04.06.2026 08:54:57   šuměnka

--tak to je správně, to mám obrovskou radost, že to tak vnímáš - ať za srdce chytí :)**

páč dobrých a silných emocí není nikdy dost v tom zatrolenym bytí

**

já si jí včera taky pouštěla dokola - velmi hlasitě ;DD

- takže jsem na to bláznivým plese byla stokrát určitě

líbí

05.06.2026 02:20:07   Iva Husárková

Lill se hodně líbí to péří a velký barevný oka... :D *** pro mě je to svátek... ***

líbí

05.06.2026 08:55:38   šuměnka

tys tam asi musela žít - jinak si to neumím představit ;D

úplně tě v péééřím vidím - pštrosím i rajčím

jak s tebou plápolá, jak s tebou tančí // možná i jančí ;)***

líbí

06.06.2026 01:23:30   Iva Husárková

pokaždé, když si pustím Rozšimranou II, mám husí kůži... *** něco tak... *** Robinovi velká poklona! - vidím ji jako úspěšný muzikál v newyorské Broadway, lístky na tento celosvětový hit jsou vyprodány do konce roku... ***

líbí

06.06.2026 09:48:13   šuměnka

já mu tohle určitě vyřídím // díky na tisící

a i dám echo na Broadway - že jsme k dispozici ;D

líbí

04.06.2026 00:32:13   enigman

až jsem přestal dýchat...to je doplňovačka...

líbí

04.06.2026 08:51:58   šuměnka

..to mne těší - od tebe je to velká poklona --tobě máloco vezme dech pane :)**

**

- ale tady zase zaválel Robin - ta hudba je k tomu chuť --lahodnosti rozmíchané ;)

moc díky Ti

líbí
© 2004 - 2026 liter.cz v2.5.8 ⋅ Facebook ⋅ Threads ⋅ X ⋅ Nastavení soukromí ⋅ Osobní údaje ⋅ Provozovatel