Anotace: předělaná z roku 2011 na text k zhudebnění / taková bláznivá jízda --a hudba je k tomu dělaná cíleně filmově - zas si to sepoun evidentně užil, byť je to mimo jeho styl
hudba a aranže; Robin_sepu&suno

deviantArt.com
*
Vrátila se kousek v čase - do dob madam Pompadour
na rej plesu různých masek - na zhýralý šlechty dvůr
*
silou kouzel nad hlavami --vznášela se v parfémoví
těžkla hlava každé dámy - nelze tohle popsat slovy
jen tak lehce, dotykem
jedno pírko - dechu díl
rozvlnil se mnohý vjem
z ticha děj se --rozvířil
..v škrabošce byl s pavím peřím --proplétal se komnatami
hudba zněla ode dveří - rozhýbala kouzlo známý
*
vezl se na tygřím hřbetě - zjevně zkoumal proudění
rád riskoval v oblém světě --šlechtil pruhy vědění…
k rozšimrání okamžiku
všechno kůži napospas
pro ten pocit u kotníků
čas se vrací --skrze čas
s Voltairem se živě bavil --Versailles tepe bujarostí
vyškubl si pero paví --pro glanc Té, co mezi hosty
*
--k rozšimrání vnadit kůži - k rozdýchání u dekoltu
vzácný muž byl mezi muži - v očích jiskry pro revoltu
pavím koncem v sametoví
ať se stane, co se staň
oči zavřít - děj sám poví
plane nitro, plane dlaň
zlehka přejel líce bledé - trhliny sšil do linií
zvlnil vnadně, ať vstát svede - ať v ní tóny znova bijí
*
zjemnil tělo rozevláté - nejspíš k chuti, zas si hrát
na všechno, co není svaté - stane se, co má se stát;
Rozšimraná zhmotnila se
elegantně mezi stíny
rozšimrala touhy v čase
rozkvetla do krinolíny
v okouzlení projevená --s cherubíny nad hlavami
roucho sotva pod kolena - souhra vizí všechno mámí
*
zhmotnily se Elementy --odraz jejich dravostí
ku proměnám skrze světy - rebelii vyprostit…
ve Versailles i stěny mluví
o dotyku proměnliva
stačí pírko bez úmluvy
.
ten se směje - ten zas zívá
*
až když vření ztichlo zcela --Oheň, Vzduch tu náhle zbyl
leskem páva zahořela --to byl nejspíš jeho cíl…
Rozšimraná v rozšimrání
ať se láska rozvlní
na vteřinu milování
Pro lahodnost náplní
.
na vteřinu milování
ať se věčnost doplní
.
na vteřinu milování
ať se věčnost doplní
.
ať se věčnost doplní
ať se věčnost doplní
ať se věčnost doplní…
* *
06.06.2026 04:47:41 Iva Husárková
tančím - myslela jsem, že už toho nikdy nebudu schopna - normálně bulím - nelekej se, je to balet - vyjadřuji svoji touhu letět - ale žádné divoké točení na jedné noze - DĚKUJI! ***
06.06.2026 09:46:48 šuměnka
Ivuško - pokud ta hudba dokázala s tebou takovou věc výsostna, jak se říká
tak je to největší odměna a nejskvostnější odezva - cos nám mohla napsat ;)**
pokud ti vlila do žil tu naši energii - tak přesně pro tohle vzniká
pusu velikou :)***
06.06.2026 09:57:52 Iva Husárková
Ty a Robin - jste dokázali - jste skvělí! *** veliké díky!. *** jste darem - pusa - a jak tak lítá dneska tím portálem, sbor konipasů bílých o štěstí zpívá... ***
06.06.2026 10:08:08 šuměnka
to je asi tím, že dnes bychom měli výročí 20 let - dnes jsme se brali
a svět se celý rozzářil - a láskyplně v náruč svou vše halil ;)**
06.06.2026 10:38:41 Iva Husárková
moc blahopřeji! - napsala jsi to krásně... ***
06.06.2026 10:57:03 šuměnka
..to už není k čemu ;) --je to už jen interní vzpomínka v mé hlavě
**
ale intenzivní, protože; --včera jsem úplně nečekaně, nepochopitelně a v tom zvláštním načasování - k mému obrovskému údivu - (i otázce - mi tím sděluješ Vesmíre??)
- totiž našla v bedně mezi knihami naše svatební DVD - které jsem dlouhých 8 let pokládala na ztracené - a už po něm ani nesmutnila
a pak, že se nedějí zázraky (jen jim někdy přijít na kloub) ;D
**
jdem´ lovit s Nikou sírovce -a já mám na sobě vánoční šaty (aby jsem ho zmátla) ;D
06.06.2026 11:16:01 Iva Husárková
nemyslela bych, že k ničemu... dílek skládačky, který Tě někam posouvá... *** jsem vždycky v úžasu z toho, jaký to nakonec dává smysl... *** já, že je to ryba a ona houba... *** to neprokoukne... :D úspěšný lov! *** howgh.
06.06.2026 11:23:58 šuměnka
úspěšná neúšpěšný - to je fuk
já beztak vždycky něco z lesa domů dotáhnu - většinou kameny ;D
05.06.2026 00:34:13 Špáďa
Další skvělý poeticko-hudební zážitek! Mnohem víc než rozšimrání.
05.06.2026 09:10:33 šuměnka
no, ale především rozšimrání - :)
tím to začíná - a pak už se to zvrtne vždycky po svým ;D
04.06.2026 18:55:25 PIPSQUEAK
Já jsem si tu jízdu taky užila, za mě dobrý.
04.06.2026 18:57:29 šuměnka
tak to mám radost -tebe tam úplně tom mumraji vidím,
jak seš v róbě a delikátně se ovíváš vějířem ;)** a zkoumáš lidi ;D
04.06.2026 18:49:55 jondys
Nooo, zase mam z toho husinu, prostě pecka! Text opět skvělej, ale to aranžmá zpěvů, před tím fakt hluboce smekám! Tohle muselo dát Robinovi obrovskou fušku. Poslouchám to s hubou dokořán!
04.06.2026 18:51:47 šuměnka
to my všichni - včetně mě
- poslal mi to v noci a já to jela pak až dlouho do temna venku - a ráno znova
ten text tím dostal zas úplně jinou atmosféru - bude mít radost, že se ti to líbí :)*
04.06.2026 07:26:34 Kohaku
...na vteřinu milování
ať se věčnost doplní....
Jeden pohled - přijde tání
Světlo nitro naplní
Rozšimraní v rozšimrání
Při tanci se zavlní :))
04.06.2026 08:59:51 šuměnka
maska masce když se klaní
je to pocit různých zdání
různých silných emocí
jsou jen oči - jisker plání
rozšimranost v rozšimrání
s těly tančí do noci ;)**
*
tobě díky za všechny ty extra odezvy - krásné navnímání
04.06.2026 07:03:19 Mentos
Fakt,dost dobrý. Moc se mi to líbí.
Byl jsem na plese v opeře. Díky
04.06.2026 08:56:59 šuměnka
od tebe taky hodně cením - tobě jen tak něco pod nos nejde, zdá se
takže pokud jsi propletl tímhle mumrajem - tak sejdeme se na terase ;))
**
díky jsem zapomněla dodat**
04.06.2026 03:06:47 Ryzil
Moc hezké
04.06.2026 08:55:43 šuměnka
wow - tak to mne úplně těší
to by nečekala a je to milé - vážený pěší ;))*
04.06.2026 01:22:20 Iva Husárková
tvoje básně ve mně vyvolávají tak silné emoce.... *** píšeš naprosto geniálně a otevíráš mi nové pohledy na svět... *** oblíbená! ***:-))***
04.06.2026 08:54:57 šuměnka
--tak to je správně, to mám obrovskou radost, že to tak vnímáš - ať za srdce chytí :)**
páč dobrých a silných emocí není nikdy dost v tom zatrolenym bytí
**
já si jí včera taky pouštěla dokola - velmi hlasitě ;DD
- takže jsem na to bláznivým plese byla stokrát určitě
05.06.2026 02:20:07 Iva Husárková
Lill se hodně líbí to péří a velký barevný oka... :D *** pro mě je to svátek... ***
05.06.2026 08:55:38 šuměnka
tys tam asi musela žít - jinak si to neumím představit ;D
úplně tě v péééřím vidím - pštrosím i rajčím
jak s tebou plápolá, jak s tebou tančí // možná i jančí ;)***
06.06.2026 01:23:30 Iva Husárková
pokaždé, když si pustím Rozšimranou II, mám husí kůži... *** něco tak... *** Robinovi velká poklona! - vidím ji jako úspěšný muzikál v newyorské Broadway, lístky na tento celosvětový hit jsou vyprodány do konce roku... ***
06.06.2026 09:48:13 šuměnka
já mu tohle určitě vyřídím // díky na tisící
a i dám echo na Broadway - že jsme k dispozici ;D