Neviditelná Láska

Neviditelná Láska

Anotace: ...Zamyšlení nad tímto tématem...

Sbírka: Filozofie Lásky

 

Enigma - Invisible Love...Vždy tu byla a vždy bude...
...Nemá začátek, nemá konec...
...Pravdy počátek, jako zvonec...
...Není skryta, je úplně všude...

Lidé se ji snaží najít v druhých,
Aby se zachránili, před sebou utekli-
Ale je skryta uvnitř nás samých-
To nepochopili, vidět pravdu zapomněly...

Zaměňují Lásku za formu Strachu -
Sami v sobě za ego a připoutanost!
Tam, ale není vidu, ani slechu...
Po tom, co je to bezpodmínečnost!

Nedá se to koupit nebo vyžádat-
Čím více se hledá, tím více se ztrácí!
Když ji nemáme, začneme strádat...
Nikdy nám to nedá, povrchnost nám stačí!

...Srdce je velmi zajímavý orgán...
...Nejen pocitů a lásky tobogán...
...Kde máme život, to je ono místo...
...Jeden bod, kde je i duše sídlo...

...U nás existuje výraz Horoucí Srdce...
...Jak je důležitý, to byste nevěřily...
...Býval zobrazen i na padesátikoruně...
...A jednoho dne, nám znalosti sebraly...

Nesmíme o tom vůbec mluvit,
Další teorie, nebo kde se bere -
Tělesná teplota, zeptejte se sebe!
Velkého Bratra tím vyprudit...

Podívejme se v tichu do nitra,
Není to přeci jen velká pumpa-
Neposloucháme, jak s námi mluví!
Raději posloucháme svoje svědomí!

Komunikujeme se vším kolem nás,
Všechno je živé, má duchovní podstatu-
Jedno propojené, myšlenku a nejen tu-
Pochopil to někdo - někdy z Vás?

...Kolem nás je Neviditelná Láska...
...Všichni lidé ji mají v srdci...
...Vždyť těžké to není přeci...
...Máme Strach, ach, ta naše maska...

Autor Crazymike, 01.08.2020
Přečteno 289x
Tipy 3
Poslední tipující: Amonasr, jenommarie, xoxoxo
ikonkaKomentáře (14)
ikonkaKomentujících (3)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

Nesmíme zkrátka lpět na mnohých
a umět se podělit, vnímat srdcem ..brát, to, co lze, Nekreslit si nějaké TY pomyslné scénáře ..jak a co má a musí být.
Protože, život nám to kolikrát tak zpřehází a pak se akorát trápíme, že to přesně nevychází.Takže umět i to vnímat. Buď láska JE, být za ní rád,
i když je třeba více těch překážek, tak být za ní vděční, když je vnímána oboustranně. Nebo není. Komu se podaří najít a vnímat stejně a ještě si i vše v životě uspořádat, má velké štěstí
..jenže životy dát dohromady,
snadné není. Takže zase nedělat z lásky vězení a umět chápat a učit se i být v pohodě. Především se mají na sebe těšit a čerpat z ní, jen to lepší. Asi to má každý jinak. Někdo potřebuje ten denní vztah. Já píšu o lásce a možnosti. Ty jsou..každý nemá možnost denně sdílet ty chvilky. Tak je to i o té vzájemné dohodě..láska má i mnoho podob
..uvědomění si. Zda to za to stojí.
Láska..pokud JE, tak stojí za to,
vnímat jí naplno. ;-)
Ale ..píšu..každý má jiné možnosti. Stále se učím a jsem na cestě...Protože..někdy chci VŠE a hned..a pak si uvědomím, že tím zpřetrhávám...a to zase bolí. Takže učím se stále a srdce stejně vždy poví.

01.08.2020 13:56:02 | jenommarie

Děkuji za reakci ;o) Mariánko, možná vztah a jiné věci jsou o domluvě a našich rozhodnutích, ale Láska nezná omezení a slova, ta prostě je, není to jen slovo nebo pocit, je to mnohem komplexnější věc, co se nedá popsat, když slova jsou omezené, nemohou popsat něco tak neomezeného ;o) Podle mě v pravé Lásce nejsou žádné možnosti, ty si vytváříme sami jako zdůvodnění naší pohodlnosti nebo lenosti se tomu maximálně oddat a procitnout naše právě já ;o) ne to hrané a vykonstruované...

Protože kdo skutečně miluje, udělá pro to cokoliv a je opravdu lepší dělat vše hned, jak to přichází, než nad tím přemýšlet ;o) No, snad jsem to nějak vystihl, opravdu popisovat Lásku není sranda ;o)

01.08.2020 14:13:29 | Crazymike

Já i s tímto souhlasím, ale není to vždy o pohodlnosti nebo lenosti.
Já kupříkladu jsem vše změnila v loni..přestěhovala se a podnikám..hodně se mi změnil život a jistě jsem ani nemohla tušit, že někoho poznám a bude to pro mě tak srdeční. On zase ..žije a podniká jinde a ještě si neustále řeší své zdravotní problémy a já to, co píšeš beru..jenže..ten začátek není snadný, nové bydlení i práce a umět vše nechat..mám tu děti a i mimo to na hřbitově maminku..tak to má v podstatě i on ... ty své "kostlivce", tady potom musí jít zase trochu stranou a vnímat to jako celek.. ty závazky nejsou, jen tak mávnout rukou, sebrat se a nechat vše být. Děti jsou velké, ale to zázemí..zde mají snáz, když přijedou, podnikám a jsem ráda, že se daří..nechci se na něj pověsit se svými..to nejde a ani on ..se svými..na mě..to zkrátka chápeme a jsme si oporou. Takže lásku rozhodně bereme a jsme za ní vděční..jenže těch chvil nám zbývá..tak, jak to jde. Víš, že tak trochu pohádkově bych si to ráda kolikrát také přála..to ale je třeba brát, jak to možné je a nechtít nemožné. Buď miluji se vším..co láska přináší, nebo to můžu rovnou vzdát a říkat si, že to nemá smysl.
Ale to bych asi lásku nepoznala nikdy a mohla bych čekat a přebírat..že tady je to a to za překážku..atd.
Srdce se neptá..a ano ty společné..se snažíme vždy hledat, ať jsou..lehké to není a oba jsme si toho vědomi. Že chybí a chci i víc..tak to JE jasné..ale nevyčítám, jelikož není proč a co..o všem vím, jaké tu jsou možnosti...kdo ví, třeba se nám splní to více uspořádat;-)
Že život není pohádka..to víme. Ale i ty pohádkové chvilky lze mít a čerpat z nich.

01.08.2020 14:28:35 | jenommarie

Jasně, jsme celistvé bytosti a vždy je to o rozhodnutí, co budeme nebo nebudeme dělat :o) každý je svého štěstí strůjce, každý si to může udělat, jak chce, ale pak by neměl hudrovat, jak se rozhodl, nebo co má, nebo nemá a neměnit to neustále jedno za druhé :o)

Důležité je zůstat s druhým v tom momentu, ve kterým jsou. Nemyslet a držet se přítomného okamžiku, tam je to nejdůležitějšího a to také všichni nedokáží... Stále zmítají z jedné myšlenky na druhou, a kazí všechny momenty bezprostřední lásky :o) pak nejsou šťastni, ni tam, ni tam... Celý ten náš život je velký paradox našeho myšlení, přitom by to mohlo být tak krásné, řídit se jen srdcem a těmi vnitřními pocity, kde jsme všichni silní, zdraví a šťastni :)

01.08.2020 15:00:21 | Crazymike

:-D no..hudruješ i ty a myslíš si, že ne.
Ale to už tak je, že to víc vidíme u druhých.
Ono je to tak..jsme s ledasčím smířeni, ale vlastně kolikrát ani člověk nedomýšlí, co to obnáší. Jak by také mohl, když v té situaci předtím nikdy nebyl..a o tom ten život také je, stále se učíme i sami na sobě...co vše jsme schopní zdolat a jak se ke všemu stavět. Vždyť ty pochopení a uvědomění si kolikrát dojdou v průběhu situace ..a to je i dobře, ten vlastní prožitek.
Jinak ano...vše ostatní stranou..když jsou ty společné chvíle, určitě si je umět vychutnat a hlavně z nich i čerpat tu vzájemnou energii, která to vše drží. Když to oba umí, je to hodně silné a nic se tomu nevyrovná. ;-)

01.08.2020 16:50:25 | jenommarie

Jak myslíš, když myslíš, že se vrátíš ;o)

01.08.2020 10:56:57 | Crazymike

nojo lidi si zvykli že za prachy mohou už koupit skoro všechno, skoro všechno ,)
ale ne bezpodmínečnou lásku, proto tolik různejch drog jako nahrážka něčeho co nikdy nebudou mít,jen snad nějakou dočasnou halucinací a co zůstane je jen závislost na dávce a je to zas ten přetransformovanej strach, máme ho všichni a jediný za čím chceme jít je ta bezpodnínečná láska, ale jdeme většina nás právě úplně destruktivním směrem ,kdosi řekl že by se měla láska očkovat místo těch chemickejch koktejlů co slibují zázraky zdraví,jaký příznaky to má, to někteří už vyzkoušeli na vlastní kůži, a jak píšeš o tom ke konci, že lidí ji mají v srdci to je pravda ale někteří lidé ani neví že srdce mají ,)je pod mnoha zámky a až do těch zámků zapadnou ty správné klíče věřím že lidé opět najdou své ztracené (ukradené) SCHOPNOSTI! DŘÍV NEBO POZDĚJI SE TO STANE URČITĚ .)))) nejsem zas až tak velkej pesimista za kterého mě mají i tady ,))) zdání klame pamatujme na to ,) tak jo zlato konec vysílání z mého brlohu .)
vím jak tě každý můj koment zvedne náladu a proto to dělám,)

01.08.2020 09:59:53 | xoxoxo

Ty jsi Bílé Slunce tady :o) děkuji za komík :o)

Jsem spíše čekal otázku na náš bod v Srdci, proč jsme teplokrevní, kde je duše, co nám dělá cca 60KJ energie za den, na rozdíl od 3KJ z jídla :o) Ale to holt jako vždy necháme propadnout historii :o) Každý v tom najde to, co chce vidět :o) Jsi včera v nějakém komentáři psala o Srdci jako pumpě, no, to je jediná věc, co to není :o)

01.08.2020 10:14:20 | Crazymike

ZATÍM PRO MNOHO LIDÍ TO PUMPA NA KREV BOHUŽEL JE ,)

01.08.2020 10:43:28 | xoxoxo

To doktoři nepřiznají, protože by museli vyhodit půlku učiva a jejich teorií o ničem :o) Kdyby to byla i pumpa, tak neřeknu, ale ona fakt není :o)

01.08.2020 10:45:29 | Crazymike

o tom ještě hodíme jednou řeč až se vrátím :)

01.08.2020 10:55:29 | xoxoxo

My čekáme, čekáme, ale co bude dál? Budeme cítit srdce nebo dáme na pokřivené myšlení? ;o)

01.08.2020 13:20:05 | Crazymike

já měla dlouho pokřivené myšlení takže se učím ho rovnat .)

01.08.2020 19:01:52 | xoxoxo

To se nikomu nepodařilo a nepodaří, od toho ho máme, pěkné uzlíčky času a bolesti... Můžeme ho pouze přijmout, aby nás neovlivňovalo tolik ;o)

01.08.2020 19:03:22 | Crazymike

© 2004 - 2021 liter.cz v1.4.12 | Facebook, Twitter