Bílý králík

Bílý králík

Anotace: Tě dovede ke svobodě

 

Tak následuj bílého králíka

Než bude všemu úplně pozdě

Jednoho ztraceného básníka

Co tě dovede ke svobodě

 

V jedné ruce se skrývá pravda

Neviděna za iluzí myšlení

Co si lásku lehce zavdá

Na úkor naší minulosti

 

Ve druhé ruce je sladká lež

Předkládaná na zlatém podnose

Bývá to zlá a zákeřná věc

Která plodí zkažené ovoce

 

Už jednou jsme byli

Vyhnáni z ráje

A málo se bili

Kvůli té pravdě

 

Vyhrávají stále kazisvěti

Daj sametovou na oči pásku

Zdánlivým výběrem kazí světy

Co byly vytvořeny pro lásku

 

Ta volba je jen na tobě

Jakou pilulku si vezmeš

I v této divné době

Nejdražší věc nebo veteš

 

Náš život je nádherný

Pokud nehrajeme jejich hru

Na bílý a na černý

Šachovnici proti zrcadlu

 

Stejně pak skončíme

Nakonec spolu

Ve stejné krabičce

Jednoho osudu

 

Autor Ray Magini, 12.09.2021
Přečteno 230x
Tipy 7
Poslední tipující: Jaruška, Psavec, paradoxy, mkinka
ikonkaKomentáře (84)
ikonkaKomentujících (5)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

Je to inteligenční test, ne všichni jsou schopni králíka vidět.
Ne všichni mají právo jít dál. Ten, kdo neumí tvořit a neumí rozlišovat hodnoty a je ochotný se podřídit, podřít na úkor druhého, ten nemá v novém světě místo. Kdo neumí rozlišit a neumí dát všanc sám sebe pro to, co je správné, nemám s takovými lítost. S takovými by přece nikdo ani nechtěl být a žít? To už vůbec ne. Chceme pro sebe a naše děti, naši budoucnost lepší svět.
Nelze ani zachránit toho, kdo si neřekl o pomoc. Nejsme odpovědní za životy těch, kteří neví,protože jejich cesta taková je, nebo vzali špatnou pilulku.
Je třeba respektovat, že každý z nás má svobopdnou volbu a že někteří jdou jinou cestou, je smutné, ale říkněme, jejich osud .....
My, co bílého králíka vidíme a sledujeme jeho kroky, víme .... že ..... nás čeká to, na co jsme čekali ...ale pod podmínkou trpělivosti :)

12.09.2021 22:29:20 | Maree DeLumiere

Inteligenci bych do toho netahal, ale jinak máš bod za to, co jsi napsala a to moc nedělám často :) Třeba to o té pomoci, snažil jsem se to mnoha lidem vysvětlit, ale nechápou to. Když ti někdo požádá o pomoc, tak by v normálním světě bylo pěkné to vyslyšet a něco pro to udělat, že? V normálním světě, ale my nejsme v normálním světě :) Je to kruté? Je, pro toho, kdo to nechápe. Když starý člověk spadne na zem, tak je přece normální mu pomoci, ne? Bez myšlení, prostě proto. Ale co když má zbraň a zabije nás? Je to jen zase jeden můj pošahaný příklad, ale poukazuji na fakt toho, že lidé nejsou už lidi a nechovají se tak. Jsou ovládáni jinou věcí, ať vni nebo vně. To je jedno, důležitý je to pochopit, tuhle hru, která se tu hraje o naše duše :)

12.09.2021 22:35:59 | Ray Magini

Je to o inteligenci, co jsou lidé ochotni přijmout, co udělat a jak. Inteligence toho, jak se dokáží zaprodat, co jsou schopni udělat na úkor moci, slávy, peněz. Dělí se zrno od plev a každý z nás jednoho dne pochopí, že NEJSME zodpovědní za životy druhých. Tolik je nás vyčerpaných, je to zbytečné, je třeba probouzet ostatní lvi a nechat ovce svému pastýři. Je třeba sebe a ty, na kom nám záleží zkusit zachránit, ale někdy ani to nejde a přihlížeme s bolestí tomu, že jejich svět se dělí od toho našeho. Jedině respekt, pochopní a občas boj sám se sbou proto, že to nelze tak jednoduše přijmout, nás dovede tam, kde máme být. Ne všem se logicky může otevřít poznání, vždyť společnost byla tak dlouho nemocná. Nechci s některými jít životem dál, někteří si vybrali interpunkci a mají svou cestou jasnou ..... ti, kteří propadli mamonu, pod těmi se kýve židle, i když si myslí, že je někdo zachrání.... tak čekejme, nic jiného nám zatím nezbývá a tvořme si své lepší zítřky, nemůžeme se nechat tím vším pohltit a nechat stáhnout.... ne? Tvoří se komunity :)

12.09.2021 22:54:11 | Maree DeLumiere

Inteligence a řekněme něco jako intelekt je součástí myšlení v mozku, ale ten je naprogramovanej jimi na určitý vzorcový chování. Všichni jsou pod tímto vlivem, proto se nikdo nechová přirozeně, ale uměle, protože je to uměle dané do myšlení. To zlo, o kterém tu píšu. Není naší přirozenou součástí. Je utvořeno a vloženo. Pak by všichni do jednoho člověka byli špatní, to je hluboké, když se nad tím pozastavíš. Ale já mám spíše zkušenosti takové, že čím je člověk "jednoduší", tím je šťastnější, protože si to neuvědomuje, tu porobu zla. Ona je, i když o ni neví. Je to virus, co se šíří z člověka na člověka a přijímač máme všichni v sobě a jde jen o to, jak dobří jsme pozorovatelé a dokážeme to pochopit, prozkoumat a přeměnit :) Další otázka je ta, zda se dá přeměnit to zlo v každém z nás na dobro. Je to hluboký a tady se to nevyřeší :)

12.09.2021 23:00:42 | Ray Magini

Já to ani vyřešit nechci, to je na někom jiném, kdo na to dohlíží.
Proč by nešlo ale zlo přetvořit na dobro? Pokud je to naše přirozená součást, tak ji máme zakódovanou v sobě, tudíž pokud se zboří bloky, vzorce a energie, které nejsou naší podstatou, tak je cesta, jak z toho ven. Jenže, kdo z těch okolo je bytost, která to v sobě má. Lidé jsou přece různí a ne každý je schopen, takže selekce. Zrno od plev, nejsme všichni bytosti světla atd.
No, máš to blbý, nad tím jsem uvažovala často, proč to mám nastaveno na maximum, měla bych se líp, ale moje cesta a poslání je k něčemu, kde potřebuji nebýt jednodušší, takže smůla.
Ale mám rozhled a jinak vnímám, ono by zase ubylo i někde jinde, pokud by se tady ubralo. Občas ta hlava je přece potřeba a srdce nestačí. Ale využití vyššího já tu hlavu eliminuje ... je to jedno s druhým a máš pravdu, je to hlubší a sem to nepatří.

12.09.2021 23:10:50 | Maree DeLumiere

Proč to Zlo není možné přetvořit? A jiné zlo ano, to je opravdu na dlouho. Jsou to dvě rozdílné věci. Jedna je naší součástí a ta druhá ne. A neměla bys dávat ruce pryč od tohoto tématu. Tento problém je problémem všech a je důležitý, žádný bůh nebo anděl ti nepomůže, každý je tu sám za sebe přece :) Ideálně vše musí být pochopeno a přeměněno :) A je jedno, zda se toho bojíš nebo co, problém nezmizí jen proto, že ho nechceš vidět :) Ty na to dohlížíš, kdo jiný? Tlustoprd na obláčku? Ale no tak :) Každý člověk byl stvořen tak, aby to zjistil dřív nebo později. Všichni by měli být toho schopni, ale jsou? Opět se dostává na řadu to Zlo.

12.09.2021 23:19:57 | Ray Magini

Sám sis odpověděl, dřív nebo později ..... zkoumáním. Ale lidé na to přichází, jen ne tak asi, jak Ty si představuješ. Pokus, omyl, životem a zkušenostmi, pochopením.
Od ničeho ruce pryč nedávám a přestaň mi podsouvat svoje dogmata a ideologie, jsi jak čertík z krabičky :-) Víš všechno 100%, to těžko, psal jsi, že sám to chceš s někým zkoumat. Občas si protiřečíš, klid prosím, dýchej zhluboka, ne každý je asi na Tvé úrovni vědomí, s tím musíš počítat, tak výdech a trpělivost.

12.09.2021 23:28:55 | Maree DeLumiere

Asi čtu něco jiného než tam je :) Tys psala, že to vyřešit nechceš, že je to na někom jiným... Tak tedy na kom? Podsouváš mi tu jen ty něco, já ne, já se jen ptám a odpovídám :) Jsem úplně v klidu, jen to podávám s tou mojí rádoby vtipnou nadsázkou :) Snažím se odpovídat a být v kontextu, nic víc :) Mnoho věcí spolu souvisí a je provázáno jedno na druhé :)

12.09.2021 23:33:28 | Ray Magini

Všechno souvisí se vším, to ano. Ale není na nás přece,abychom mohli soudit a hodnotit ostatní. Situace je taková, jaká je, jen je potřeba pro nás samoté si uvědommit, že druzí to mají tak, jak mají. I když se nám to nelíbí, přece se z toho nejde hroutit, je potřeba to přijmout. To, že každý z nás dělá, koná, uvědomuje si a tvoří je další věc. Sílou rezonance náš všech a příkladem nás všech, kteří víme, máme možnost zvrátit to, co se momentálně děje.
Nemůžu s určitostí vědět, co bude dál, jak bude vše postupovat a co se bude konkrétně dít, ale cítím, že to dopadne dobře, pro mě alespoň ano.
Ale asi nemá smysl do toho více zabředávat, nejsme si tak úplně jistá, my dva to vyřešíme...

13.09.2021 07:37:28 | Maree DeLumiere

Velmi pěkná báseň Ray.Závěrečné dvě sloky se mi obzvlášť líbí.Jen je mi líto,že lidé velmi lehce přistupují na jejich hru. Někdy si říkám, proč tomu tak je?

12.09.2021 21:33:47 | Jaruška

Jaruško, děkuji. Protože chtějí, je to jejich volba, a my to můžeme jen akceptovat a jít dál s úsměvem na rtech ;)

12.09.2021 21:35:04 | Ray Magini

Krásná básnička, jenom pořád nerozumím tomu Oni, ale to nevadí :-)

12.09.2021 18:13:29 | paradoxy

Děkuji, ale zase tam paradoxíku vidíš nějaký oni? :)

12.09.2021 18:16:45 | Ray Magini

Třeba špatně rozumím a proto budu citovat"náš život je nádherný pokud nehrajeme jejich hru", nezlob se, že to tahám, ale ráda bych rozuměla?

12.09.2021 18:19:55 | paradoxy

Třeba písnička napoví - k filmu The Matrix :) Ty stále nevíš jaká hra se tu hraje? Pak moc nemůžu sloužit, pokud si neuvědomuješ, že jsi uvězněná tělem i duchem :)

12.09.2021 18:22:09 | Ray Magini

Tak bohužel, ale nevadí :) báseň je hezká, to mi musí stačit.

12.09.2021 18:24:58 | paradoxy

Pak si zajdi na vánoce do kina a třeba pochopíš :)

12.09.2021 18:25:33 | Ray Magini

Bude další díl Matrixu či co?

12.09.2021 18:30:56 | paradoxy

Matrix 4

12.09.2021 18:33:17 | Ray Magini

Mi takové věci unikají, povinnosti.

12.09.2021 18:36:21 | paradoxy

Pak se nediv, že ti unikají jisté věci, které bys chtěla znát, ale nemáš čas :)

12.09.2021 18:37:32 | Ray Magini

Sám víš, že to není o čase, ale o směřování pozornosti:)

12.09.2021 18:41:09 | paradoxy

Tak to byla nahrávka na smeč :) Když něco chceš, musíš pro to něco udělat :)

12.09.2021 18:42:11 | Ray Magini

Třeba zajít do kina :) taky bych věděla o jisté smeči, ale nechám to být :)

12.09.2021 18:43:39 | paradoxy

Třeba i to někdy stačí :) Klidně si hrajme, já se neurazím :)

12.09.2021 18:47:42 | Ray Magini

To je to poslední, co bych chtěla někomu udělat, urážet někoho. Ne že by se kvůli mým názorům někdy někdo nenaštval, ale nebylo to nikdy děláno s úmyslem ublížit. Už jsi oslovil svou vysněnou?

12.09.2021 18:51:08 | paradoxy

Tak já jsem myslel to lehké pošťuchování a slovíčkaření :) O kom to zase mluvíš? Já nic, já muzikant :)

12.09.2021 18:52:40 | Ray Magini

Chyběls mi ty muzikante se slovíčkama:) A nevyhýbej se otázce :) sám jsi psal, že když někdo něco chce, tak za tím má jít :)

12.09.2021 18:55:12 | paradoxy

Jestli myslíš někoho konkrétně, tak to napiš, nevím o kom píšeš. Já jsem poustevník v lese a nikoho neznám :(

12.09.2021 18:57:37 | Ray Magini

Ach ty poustevníčku samotný, doufala jsem, že jsi už někde zahlédl sou srdci nejbližší, moc ti to přeji. To byla má smeč, že když něco chceš, tak za tím máš jít...

12.09.2021 19:03:15 | paradoxy

A to mám honit po lese přízraky? Na to jsou potřeba dva, to bys měla vědět. Kdyby láska byla tak jednoduchá, tak proč je tolik lidí samo? :)

12.09.2021 19:06:21 | Ray Magini

No jasně, že dva :) tak třeba nějakou tu divoženku nebo vílu? :)
Jestli se tě tohle téma dotýká, nechám toho a ano je to komplikované, to s tebou souhlasím.

12.09.2021 19:09:10 | paradoxy

Proč by se mě to mělo dotýkat, prosím tě :) Lidi jsou lidi a dělají různá rozhodnutí. To je na nich, co udělají a dělají. S tím druhý nic neudělá :)

12.09.2021 19:10:36 | Ray Magini

A co ty, seš taky člověk? :)

12.09.2021 19:13:13 | paradoxy

Co já vím, zatím jsem jen iluze v datovým toku. Echo minulosti :)

12.09.2021 19:14:41 | Ray Magini

Stejně jako já tady :)

12.09.2021 19:17:50 | paradoxy

A není to skvělý, je to skvělý :)

12.09.2021 19:19:32 | Ray Magini

Iluze je vždycky skvělá:), nebo ne?

12.09.2021 19:21:07 | paradoxy

Ne, jsem proti tomu :) krásná je holá pravda a nic víc :)

12.09.2021 19:21:58 | Ray Magini

Co s tím uděláš?

12.09.2021 19:22:38 | paradoxy

Spatně položená otázka :) Dá se s tím něco dělat? Ať si každej žije ve svý iluzi, já si jedu svou iluzi pravdy :)

12.09.2021 19:24:58 | Ray Magini

Ha a zase jsme na začátku :)

12.09.2021 19:26:05 | paradoxy

Možná a možná taky ne :)

12.09.2021 19:28:13 | Ray Magini

Kde je nám začátek a kde končíme, na tuto otázku si spolu možná odpovíme? :)

12.09.2021 19:29:39 | paradoxy

Jen a jen - Právě teď :) Nic víc není

12.09.2021 19:30:40 | Ray Magini

To je to, oč tu běží :)

12.09.2021 19:31:30 | paradoxy

Přesněěě :)

12.09.2021 19:32:50 | Ray Magini

Jen kulisy se mění :)

12.09.2021 19:33:27 | paradoxy

To nevím, jak to myslíš :) To je moc těžký ::)

12.09.2021 19:34:25 | Ray Magini

Co je na tom těžkého? Vše viditelné se mění :)

12.09.2021 19:35:47 | paradoxy

Opravdu? Myslíš, že to, co vidíš je skutečné? Nebo jen iluze myšlení :)

12.09.2021 19:38:10 | Ray Magini

Nebudu zabředávat do toho, zda je to iluze nebo skutečnost. To nechme prozatím stranou :-) Jen píšu, že vše očima viditelné se mění, v tom spolu souhlasíme?

12.09.2021 19:42:47 | paradoxy

To je velmi ošidný výrok, já vím, že je přijatý fakt, že všechno se mění, což je asi pravda, ale v ideálním světě za ideálních podmínek :) Ale my nejsme v ideálním přírodním světě :)

12.09.2021 19:44:54 | Ray Magini

Jaký je podle tebe ideální svět? Je třeba brát to co je a ne si malovat :)

12.09.2021 19:58:12 | paradoxy

Ale když v něco nevěříš nebo nevidíš, tak to neznamená, že to není :)

12.09.2021 20:00:47 | Ray Magini

V tom s tebou souhlasím a nechávám tomu volný průběh... A jestli ty zažíváš nějaký ideální svět, tak ti to přeji :)

12.09.2021 20:24:33 | paradoxy

Nic takového není a být nemůže :) Jen jsem to slovo použil, aby to bylo k pochopení :)

12.09.2021 20:26:10 | Ray Magini

Vrátím se tedy zpět, tvrdíš, že je všeobecně přijatý fakt, že se vše mění, ale skutečnost ve vnějším světě je jiná a tím pádem se kulisy nemění?

12.09.2021 20:30:57 | paradoxy

Když máš na stole vázu, je z ní ráno hrneček? Když si před ni sedneš a chceš z ní hrneček, bude z ní hrneček? ;) je to vůbec možný? Nebo se bavíme každý o něčem jiném ;}

12.09.2021 20:37:07 | Ray Magini

Ano bavíme se o něčem jiném a nech si toho ty trdlíku :) ale je fakt, že naplnit můžu vázu i hrnrček :)

12.09.2021 20:41:57 | paradoxy

Proto se ptám, ale neodpovíš;) takže se vše nemění jen tak, kdyby jo, měl bych z hajzlpapíru sporťák v cuku letu ;)

12.09.2021 20:43:26 | Ray Magini

No to by bylo dobrý, já chci taky sporťák, ty to fakt jako neumíš? Když se vše nemění jen tak, tak kdo nebo co to mění?

12.09.2021 20:49:37 | paradoxy

Proto se ptám, když myslíš něco, tak se poděl, co to je ;) já jsem dal jen příklad

12.09.2021 20:51:44 | Ray Magini

Ty jsi taková chytlavka :) když jsem psala o vnějších změnách, mluvila jsem dám příklad měnící se roční období, vznik, trvání a zánik čehokoliv včetně těl nás dvou. Mě neštvi nebo křápnu hrnkem a budou z něj střepy :)

12.09.2021 21:02:16 | paradoxy

A je to skutečná změna nebo jen určitý cyklus, který se opakuje? Kruh ;) nač ta agresivita, zkus si z něj udělat ten auťák, než nám ho plebsu zakážou ;)

12.09.2021 21:04:25 | Ray Magini

Ano cyklus, který se ale může různě měnit... Nic není pevně dáno:) však víš, že nejsem agresivní, tlemím se :)

12.09.2021 21:09:10 | paradoxy

A to jsme hned na začátku, pokud jsme datový tok, pak nemůžeme přes základní naprogramování ;) takže změna je vyloučena, protože je tak nastavena ;) jsou věci, co dokážeme a co nedokážeme ;)

12.09.2021 21:16:21 | Ray Magini

Jednu věc změnit můžeme a to je to, že si myslíme, že jsme naprogramování, to je základní omyl :)

12.09.2021 21:28:26 | paradoxy

Zase je to polovičatý tvrzení ;) ale budiž ti dáno ;)

12.09.2021 21:30:44 | Ray Magini

Šup sem s druhou půlkou tvrzení a pak už jdu fakt na kutě :)

12.09.2021 21:32:15 | paradoxy

Tys to vyslovila, tak to dokonči, jak říkám, jsou to takové výštěky do tmy, ale je důležitý mít jasno ;) nespokoj se jen s částí, důležitý je celek ;)

12.09.2021 21:34:08 | Ray Magini

No já nemám klíč k druhé půlce odpovědi, doufala jsem, že ho máš ty:)

12.09.2021 21:36:50 | paradoxy

Tak to máš za domácí úkol ;) pokud nás někdo stvořil, tak něco naprogramoval ;) můžeme tedy za základní program? Nebo je omezený jako stvořitel sám?;)

12.09.2021 21:38:50 | Ray Magini

Nechám si to jako úvahu na zítra, máme doma moribundus, tak už jsem unavenější, zítra tedy popřemýšlím :)

12.09.2021 21:41:27 | paradoxy

Tak neřeším jen otázku boha, ale nejvyšší úrovně tvoření a původu ;) zeptej se malejch, úžasná vskutku někdy dětská mysl dokáže být ;)

12.09.2021 21:44:00 | Ray Magini

No to raději ne, včera mi malá vykládala něco o hněděm bubákovi...

12.09.2021 21:45:34 | paradoxy

Kuky se vrací? ;)

12.09.2021 21:46:47 | Ray Magini

Netřeba rozebírat.

12.09.2021 21:49:21 | paradoxy

Tak ho pozdravuj, až se znovu objeví ;)

12.09.2021 21:50:21 | Ray Magini

Pán je vtipálek :)

12.09.2021 21:51:51 | paradoxy

Slečna drsňák ;)

12.09.2021 21:52:22 | Ray Magini

Moc líbí.

12.09.2021 17:26:11 | mkinka

Děkuji ti, mkinko :)

12.09.2021 17:28:06 | Ray Magini

Rádo se stalo.

12.09.2021 17:49:50 | mkinka

© 2004 - 2021 liter.cz v1.4.12 | Facebook, Twitter