Anotace: Lyrická báseň vyjadřuje touhu zpomalit čas, užívat si přítomnost a být s blízkým člověkem, zatímco připomíná, že čas neúprosně plyne.
Mít času víc a nikam nespěchat,
na chvíli se zastavit a do nebe se dívat.
Kéž život nám pod prsty neprotéká,
zůstane stát a nikam neutíká!
Čas plyne jako voda a zastavit se nedá,
voda teče a po kamenech běhá,
nezastaví ji nikdo, ani ty ani já,
utíká stále jako ten čas.
Kéž času víc bych jenom měl,
s tebou mohl na lavičce sedět.
Mít času víc a nikam nespěchat,
na chvíli si sednout a do nebe se dívat.
Mít času víc a nemuset spěchat,
nechat se unášet nekonečnou vteřinou,
zůstat stát a nemuset utíkat dál!
29.05.2026 00:54:56 Iva Husárková
skvěle! ***:-))***
28.05.2026 22:07:46 šuměnka
kdo čas nehoní --tak tomu nikam neuteče
kdo zná s ním nakládat - kdo dá mu míru péče
tak má ho vždycky dost - na všechno, co má v plánu
a může cokoli - v tom nekonečnu --v kteroukoli stranu ;))
29.05.2026 20:39:58 Matyáš.Středa
krásný alternativní závěr, děkuji moc za něj :-)
29.05.2026 20:41:53 šuměnka
není zač - i já díky za krásnou poezii a téma k zamyšlení ;)
prima večer i celý víkend