Anotace: :(
Až přestanu mít nové vize
že najdou archív lidstva v Gíze
pak pod vousy si zamumlám,
kde je pravda, kde je klam?
Až zítra zvednu hlavu z písku
ohlédnu se na svou vísku
pak pochopím, že všechno stárne
ač svoboda či teror vládne.
Až pochopím svou situaci
nebudu mít další šanci
tak jen v klidu u kafíčka
větrník je a rakvička.
Až nezbyde my nic, než vzpomínání
až budu unavený, ze vstávání
pak zpomalí se času mého děj
duše prchne jak zloděj.
01.06.2026 17:58:40 Amidou
Kde je pravda, kde je klam.
Já jen jednu duši mám, až se bude dívat shora na tvora i na netvora, bude naplněná blahem a nevrátí se nikdy na zem.
02.06.2026 08:59:05 Ďábel sám
Snad tomu tak bude
neb duše může všude
a pak zatouží znovu
navštívit rodnou hroudu.
..a tak se snese dolů
aby vrátila se domů
a okusila na chvilku
zas láskyplnou hodinku. :)