Až...

Až...

Až přestanu mít nové vize
že najdou archív lidstva v Gíze
pak pod vousy si zamumlám,
kde je pravda, kde je klam?

Až zítra zvednu hlavu z písku
ohlédnu se na svou vísku
pak pochopím, že všechno stárne
ač svoboda či teror vládne.

Až pochopím svou situaci
nebudu mít další šanci
tak jen v klidu u kafíčka
větrník je a rakvička.

Až nezbyde my nic, než vzpomínání
až budu unavený, ze vstávání
pak zpomalí se času mého děj
duše prchne jak zloděj.

Autor Ďábel sám, 01.06.2026
Přečteno 60x
Tipy 23
ikonkaKomentáře (4)
ikonkaKomentujících (3)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

01.06.2026 17:58:40   Amidou

Kde je pravda, kde je klam.
Já jen jednu duši mám, až se bude dívat shora na tvora i na netvora, bude naplněná blahem a nevrátí se nikdy na zem.

líbí

02.06.2026 08:59:05   Ďábel sám

Snad tomu tak bude
neb duše může všude
a pak zatouží znovu
navštívit rodnou hroudu.
..a tak se snese dolů
aby vrátila se domů
a okusila na chvilku
zas láskyplnou hodinku. :)

líbí

01.06.2026 08:26:59   šuměnka

tak aspoň že větrník --a néé věneček drahý ;))*

až budeš poblíž, na jeden skvostný pozvu tě

a ty mi povíš o svých vizích - nadšeně a třeskutě

únava na chvíli odezní a bude prima odpoledne vlahý

líbí

01.06.2026 08:47:58   Ďábel sám

dobře :)

líbí
© 2004 - 2026 liter.cz v2.5.8 ⋅ Facebook ⋅ Threads ⋅ X ⋅ Nastavení soukromí ⋅ Osobní údaje ⋅ Provozovatel