Když ovečky krásně sní

Když ovečky krásně sní

Anotace: ...Existují tu pouze noční strašáci...

Sbírka: Strach

 

Ozzy Osbourne - Scary Little Green Men

 

- V dobách, kdy jsem byl dítě -

Po večerech se díval

na nebe a mluvil lítě.

Zvláštní pocity míval.

 

...Vemte mě s sebou...

Nahoře musí být někdo!

Víru choval slepou

a měl myšlení naměkko.

 

- Jedna iluze střídá druhou -

Na nebesích sedí pěkný

vousatý dědek a malý ufoun.

...Lidská mysl to má těžký...

 

Cožpak je nikdo neslyší?

...Je to jedno - ty nebo ty...

V čem se to vlastně liší?

- Dohlížení autority -

 

- Chtějí a potřebují nás -

Když ovečky krásně sní.

...Zabíjí a podvádí nás...

Potichu pak všechny sní.

 

Nucená kontrola ovcí!

Naše pomatení mysli,

že věříme v nesmysli.

Vše jde s Boží pomocí!

 

Proč nepomůžeme sobě?

Jeden druhému s Láskou.

...V této bláznivé době...

- S naší duší tuláckou -

 

...Naši vládci mají žně...

Hledáme všude možně

myslí neposednou

a cestou posetou...

 

Tou jejich nekonečnou lží

co nám dají, to je Boží!

Ufoni z cizí planety

nás vyvedou z temnoty!

 

...Děsiví zelení mužíčci...

V hlavě mně mluvící

nebo na nebi visící.

V talíři sem letící?

 

- Ti malí Šediváci -

Existují tu pouze

moji noční strašáci!

Mysl podléhá touze!

 

- Testují a mučí nás -

Když ovečky poslušně sní.

...Unáší a zabíjí nás...

Pak všechny potichu sní.

 

 

Autor Crazymike, 13.05.2021
Přečteno 403x
Tipy 11
Poslední tipující: Jaruška, Petr27, Aramgad, mkinka, Iva Husárková, praetorian, Marten
ikonkaKomentáře (50)
ikonkaKomentujících (8)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

Míšo,je to až děsivé, jak dokáží s lidmi manipulovat.Hlavně v této době ,,coronavirové." Je mi líto všech lidiček, kteří se nechají zahnat do kouta, jako ty bojácné ovečky.
Jenže si myslím, že nastala doba, kdy musí ,,bojovat" každý za sebe.Pokud by to lidé takto pochopili, možná by se svět změnil.Ale možná,že už je pozdě!?
..ST..

23.05.2021 22:22:05 | Jaruška

nikdy není pozdě dokud dýcháme máme šanci,říct že je navždy pozdě je jako kdysi xo viděla sebe a svět,jen černá ovládla všechny její čakry,něco temného bylo mnou propojeno,ale žádné světlo není tak silné jak jeho tam ...ano,pesimismus mě ovládal na všech úrovních ale jen mě pohřbil za živa..je fajn nevidět jen všechno sluníčkově což je zlo skryté v detailech...láska se nemusí skrývat,nemá co skrývat...a to je právě problém nás lidí..hlavně mě,má duše chce za světlem ale něco ze zla ve mně mě táhne do údolí pokřivených těl a iluzí,to zrcadlo se rozbilo včera ale ne má víra v lepší svět,takže není pozdě na změnu a už vůbec na lásku pokud ji já sama dám šanci ,protože ona je mou součástí od narození jen zlo mě tehdy ovládlo proto že jsem i to zlo uvnitř ,víš jak je to o těch dvou hladných vlcích...tahle Mikova báseň není sonda že je pozdě ale že je za pět minut dvanáct ,) tak soráč že jsem se vám zapletla do komentů .ale nemohla jsem to vydržet sama se sebou :)))

24.05.2021 12:01:47 | xoxoxo

Milá XO...vůbec nevadí, že jsi se k nám přidala a plně TĚ CHÁPU.Já také stále přemýšlím, hlavou mi lítají myšlenky sem a tam,hlava hučí a mám v ní jako v úle.Víš, je to vše velmi těžké.Z Tvých komentů vnímám, že také miluješ přírodu a je Ti v ní nejlépe. To samé prožívám já a tady čerpám energii.Denně pracuji s lidmi a to již 33let a vidím tu změnu, která se snimi děje.Ano, jsou mezi námi tací, kteří smýšlí jako my.A potom ti druzí a těch přibývá a přibývá a těch , co vnímají,cítí a ví..ubývá. Kdy nastane konec,to nikdo neví. Lidstvu byla dána šance a co se stalo? Jen války, ničení a hamižnost.
Já žiji jak žiji.Pomáhám lidem, dávám jim také něco ze sebe a jsem šťastná, když vidím, že přeci jen něco málo se změnilo.Lidé žijí materiálně a to je veliká chyba.To člověka změní a hodně.Ano, říká se...nikdy není pozdě...Lásky mám v sobě nekonečné množství a jsem ráda, když ji mohu dávat.A já dávám .-)

24.05.2021 22:48:46 | Jaruška

Tak povídej, co jsi si včera uvědomila? :o)

24.05.2021 14:06:53 | Crazymike

sebe samu a své strachy ale když jsem uprostřed hor a v divoké přírodě najdeš tady sebe v tom všem kolem kde strach se vytrácí je to vzduchem ,půdou ,vodou a ohněm v noci kdy sedíš a pozoruješ plameny kterým odevzdám sebe jako přeměnu splynu se zemí a popelem s větrem pak jsem vším a není strach,jenže jsou to chvilky tedy spíš okamžiky které mě dají klid a nakonec pokud se někdy vyplní ty nehorší věštby ...kdo ví jaký je opravdu konec všech konců ...a kde je počátek všeho a ničeho

24.05.2021 15:04:42 | xoxoxo

To je dobře, teď už jen ten stav mít skoro pořád... A bude ten krásný klid :o)

24.05.2021 15:08:52 | Crazymike

Děkuji, Jaruško, chyběla jsi mi tu :o) Vše je takové - jaké si lidi zaslouží, bohužel. A jestli si myslím, jestli je šance? Duše říká to, že vždy je naděje, ale moje nahromaděné informace a analýza značí to, že už je dávno konec. Moc živých lidí není a bude jich ještě míň, protože naše hloupost je nekonečná. Kéž by byla nekonečná spíše ta Láska...

23.05.2021 22:25:54 | Crazymike

nahromaděné informace a analýza ....tvoje vidění je trochu ovlivněné katastrofickou vizí světa,věříš na lásku pak je v tobě a jestli je v tobě je v nás všech co jsou a cítí být lidmi alespoň tím že jim není vše lhostejné,láska je tady a proto se jim ještě nepodařilo svět totálně vyhladit,pravda je tam někde venku ale Mádr se mýlil je uvnitř nás,dokud budeme věřit že je pozdě ,pak je to pokřivené myšlení a nevíra ve stvoření samo a nás,láska je a bude ,proto svět stále existuje, nesmíme zapomínat na spoustu lidí co jsou tady a nedovolí aby se jim podařilo zničit tuhle krásnou planetu,pořád jsme tady a kolik už bylo katastrof...pořád tady jsme ,milujeme jak umíme nejlíp,všichni nejsou destruktivní ale naopak,není pozdě ....na dřívější pesimistku nemám apokalyptické vize ráda už,jen posilují negativní masu do pohybu,všichni lidi si zdaleka nezaslouží zánik,proto věřím že tato planeta má sílu dostat se z pekla ven .)

24.05.2021 12:13:02 | xoxoxo

Kéž bychom byli koule poletující neuvěřitelnou rychlostí někam do pr... To bychom pak mohli utéci na jinej šutr letící jinam do pr... Ale pokud by přežil jen jeden tvor s naprogramovaným myšlením, tak by se to celý zase opakovalo :o)

24.05.2021 14:09:27 | Crazymike

no do prdele letíme i na téhle kouli ale pořád letíme a pokud by přežil někdo v té nejhorší věštbě...pak proč by nemohl přežít někdo kdo naprogramovaný nebude i to je možnost..jako že svět se pořád zatím točí

někdo mi napsal abych nebyla v básních tak negativní a viděla i pozitivní věci ,nevíš kdo to byl ?:)

24.05.2021 14:44:28 | xoxoxo

Asi tamten :o) Nejsem negativní, jen popisuji to, co je. A kdo si myslí, že letí, tak je stejně ztracen :o) Tudíž hypoteticky, kdo to přežije - je úplně jedno...

24.05.2021 14:47:55 | Crazymike

pak tedy chci zpátky tamtoho...mělo to s ním smysl :)

24.05.2021 14:55:12 | xoxoxo

Míšo, také jsem ráda,že tady mohu opět pobývat.A musím s Tebou souhlasit a myslím si, že už jsme o tom spolu diskutovali.Je konec.Stačí chvíli pozorovat a až mrazí z těch ,,objevů."Proto raději odcházím do přírody, jak jen to jde. Láska měla být nekonečná, ale není.Lidé ji vyměnili za zcela něco jiného.

23.05.2021 22:40:22 | Jaruška

NE NENÍ KONEC ..NEMLUVTE ZA VŠECHNY LIDI! kdyby lidi věřili že život skončí kde by byla pak naděje? byli vždy doby plné zla ale láska tady byla mezi lidmi vždy ,proto je stále tahle planeta,nějakej covid ji nezničí ,nezničil ji mor ani černé neštovice, cholera ani ATOMOVÁ BOMBA,ani Černobyl....je tu síla lidské vůle v život, láska a víra,jsou tu lidé co mají srdce,stále tu jsou živí lidé a dokazují to jen nejsou na předních stránkách jak celebrity..pracují pro celek,nepotřebují slávu ani prachy na kontě...prostě jsou protože pochopili o čem život je,až nebudou pak může být pozdě ale jsou stále po tisíciletí...síly dobra proti zlu a nevzdávají boj,jenže o tom žádný média nikdy nenapíšou taky proč šířit pozitivní věci aby se lidi přestali bát...proto ať jsem byla v jakémkoliv rozpoložení vždy jsem i na útesu viděla světlo kdysi a jsem tu

24.05.2021 12:23:50 | xoxoxo

Xo...Ty jsi bojovnice,jen co je pravda :-)
Za všechny lidi bych si nedovolila mluvit,já jen vidím co vidím.Ano, je těžké se s tím smířit, ale je to tak!
Myslím si, že nejlepší je,když žijeme přítomností. Každý den je jiný a já se o to snažím. Už nemám sílu řešit, včerejšek, ten už byl a nebudu řešit ani zítřek...Jsme tady(počítám se mezi ty hodné).Ale přibývá astronomicky těch zlých.Nemusí být kolem nás-zatím.Ale jsou tady a víš co je nejhorší? Že jim lidé ještě fandí.Protože jsou zaslepení...
Já ,,bojuji" tak, abych jednou, až budu odcházet, měla uvnitř sebe čisto.

24.05.2021 22:58:53 | Jaruška

Je to pěkné, že jsi našla někde v sobě skrytou naději, ale aby to nebyla zase jiná iluze, co se objevila v hlavě, abys neviděla hroznou pravdu :o)

24.05.2021 14:13:12 | Crazymike

hrozná pravda ,pokud je hrozná a já si připustím jen tu jednu variantu a jinou už ne a to jen destrukci a zmar, proč neukončit tedy tento marný život hned když nic už nebude jen ta hrozná pravda zániku další civilizace...ano tak jsem kdysi uvažovala a psala ..nedalo mi to vlastně nic než ten zmar co se prohluboval a ničil mě..pravda prý osvobozuje ale osvobozuje i víra že vše může být jinak a máme tu moc to přetvořit v sobě ...já viděla tenkrát zmar když jsem čuměla do té hloubky pode mnou a neviděla nic než prázdnotu,děsilo mě i to že se po skoku budu pořád opakovat do nekonečných skoků do prázdna,jen proto že jsem to tak viděla mě to i odradilo od toho to tady skončit,prostě vše je a bude s námi i bez nás..já ale zatím věřím že hrozná pravda může být jen varováním co by mohlo být a nemuselo ,neviděla bych proto vše tak černě zatím :)

24.05.2021 14:54:00 | xoxoxo

Jenže paradox myšlení způsobuje to, že lidé se Lásky bojí a to je obrovská škoda, co škodí... A co nás všechny zničí...

23.05.2021 22:44:13 | Crazymike

tak až nás to opravdu zničí dám ti za pravdu .)

24.05.2021 12:28:23 | xoxoxo

Nepotřebuji mít cokoliv za pravdu, to je na každém k čemu dospěje :o) Ale mělo by to být opravdu jeho a nikoho jiného.

24.05.2021 15:12:13 | Crazymike

pěkná mystika :)

16.05.2021 12:47:00 | Petr27

Děkuji, Petře :o)

16.05.2021 12:47:30 | Crazymike

Zajímavé.

15.05.2021 16:26:36 | Aramgad

Děkuji :o)

15.05.2021 16:36:55 | Crazymike

V básni jsou věci, které mě oslovují. Přenesla jsem se do dětství.Děkuji za tu možnost tuto báseň číst.

15.05.2021 10:04:48 | mkinka

Děkuji, že Tě oslovují. Ale to dětství bylo myšleno spíše naivně, aby se zdůraznil prvek manipulace :o)

15.05.2021 14:55:48 | Crazymike

Už rozumím. Děkuji za vysvětlení.

16.05.2021 11:08:29 | mkinka

ovečky jsou zapojené v líhních,ovečky jděte spát pro každou nepřijde Morfeus a málokdo je Neo ...tam on a ona to byla láska .)


mimochodem co ten obrázek není to trochu scifi:D no víš ti ufoni,nebe , mraky ,hvězdy a měsíc a mi taky? ,)

14.05.2021 13:06:07 | xoxoxo

Kdybys u toho poslouchala Ozzyho, tak nic není scifi :o) Nemyslím si, že v Matrixu byla dobře popsaná Láska :o)

14.05.2021 13:08:26 | Crazymike

nejde o popsání ale to jak to kdo cítí a nebe a ufoni vesmír už není scifi? .)

14.05.2021 13:15:53 | xoxoxo

Ty tu zmiňuješ Matrix plný zvláštních dezinformací :o) Ty jsi nepochopila opět moji vtipnou nadsázku a metaforu úplně k něčemu jinému :o) Toto dílo není o Vesmíru a Ufonech, ale o Nich - )They(

14.05.2021 13:18:14 | Crazymike

možná jsem pochopila co textem a nejen tímto chceš lidem předat ale kdo to pochopí v tomto zmanipulovaném světě když už skoro všichni jsou nelidi.) je to pohádka ale né vždy s dobrým koncem,hele nešlo mi tu o Metrix jen mi to navodil ten spánek a ovce, tak rozšířenej příměr od Orwela kde se dost přiblížil tomu všemu i když jeho dílo je často nazýváno hodně pesimistickým pohledem na společnost..já si myslím že naopak,je to hluboká sonda do toho co se tu dlouho děje, nakonec jeho farmu kritici nazývali podobenstvím stalinské degenerace.Kdysi jsem tu napsala takovou úvahu o ovcích a pasácích temna ,no ty máš sbírku o strachu a ten je ten klíč ke všemu si myslím,strach vykročit ze stínu svých strachů to je oxymorón:) celkem vím o čem se pokoušíš psát a něco předat a co se týče ufonů a vesmíru a matrixu to je jen vsuvka,ale je fakt že tvé vtipné nadsázky někdy nedávám .)Tak MATRIX MĚL I CELKEM ZAJÍMAVÉ INFO,nejde to šmahem vše hodit jen do zvláštních dezinfo. ale to slovo zvláštní mě uklidnilo :D to víš co chceš po jedný xo z hor kde lišky dávaj dobrou noc a medvědi s tebou snídaj med :)a hlavně žádný zprávy kolem mé hlavy

14.05.2021 13:36:41 | xoxoxo

No, jen aby jsi to pochopila :o) Já po nikom nic nechci, jen si tu píšu svý bludy jedný obludy :o) Nic víc nezamýšlím. Kdo má oči, tak vidí. Kdo má ještě Srdce, tak cítí :o)

14.05.2021 13:39:22 | Crazymike

nechceš ani komenty? ,) fajn tak si piš své bludy jedné obludy ...budiž ti přáno jen to co dostaneš ze svého nitra jako zpětnou reakci

14.05.2021 13:53:20 | xoxoxo

Nevím, smysluplné reakce a komunikace tu moc nevidím :o) Tak se zase neurážej :o) Ty jsi něco napsala a já jen odvětil, že to bylo myšleno úplně jinak, na tom nic špatnýho není :o)

14.05.2021 13:55:02 | Crazymike

já se neurážím ,zase věštíš ze skleněný koule? uražená být už mě nesloží nikdy,takže Miku ty chceš smysluplné reakce a komunikace...zamyslel jsi se jestli ty je dáváš taky, jaká je zpětná vazba, není něco v tobě taky co není ještě tak plně prozkoumáno? vůbec jsi taky neporozumněl co jsem komentem vlastně chtěla naznačit,vidíš to jen po svém ,jen tvá vlastní vidění světa,ale mohou být jiná, když vše je omezené a přidáváš k tomu jen další omezené ...jak můžeš vědět že vše co jsi dosud pochopil a prozkoumal, zažil je jediné...jinak jak jsem řekla píšeš zajímavě ale kdo opravdu pochopí tvé pochody myšlení a co tím autor chtěl opravdu zdělit..proto ani žádný Krišnamurthi ani nikdo jiný nedokáže předat svoje vidění světa a co pochopil on sám jiným, bohužel

14.05.2021 14:06:08 | xoxoxo

No jo, jen si trochu rejpni :o) Nevím na co tady přesně reaguješ, protože jsem zde nic tak zvláštního nenapsal. Ale to, co píšeš je jasné a vím to :o)

14.05.2021 14:10:37 | Crazymike

neboj už padám modrou tmou:) každá kapka venku je jedna nota co buší jinou melodií na parapet okna....není proto důvod někde do někoho rejpat to nechám prasátkům ať rejpaj rypákem v hlíně a válej se líně v bahně

14.05.2021 14:32:20 | xoxoxo

Jasně, určitě máš pěknej rypáček - čumáček :o)

14.05.2021 14:34:35 | Crazymike

noční strašáčci zní mile ale tahle báseň mi skoro vyklovala játra :-((

14.05.2021 03:55:40 | Iva Husárková

Jasně, už nikdy víc, nikdy víc :o)

14.05.2021 12:01:50 | Crazymike

:-))

15.05.2021 03:40:58 | Iva Husárková

Moc se nesměj :o) Nepíšu horory hlavně pro pobavení, ale pro prozření :o)

15.05.2021 14:54:59 | Crazymike

děsivé mysl tuší že jsou věci které nás přesahují napsal jsi to skvěle :-))

16.05.2021 03:29:36 | Iva Husárková

Ten zdánlivý přesah je pouze iluze naší mysli :o) Protože to nedokážeme skutečně pobrat, vytváříme si nejrůznější fantazie :o)

16.05.2021 09:03:14 | Crazymike

možná je to pro naše dobro možná bychom to neunesli :-))

17.05.2021 02:24:58 | Iva Husárková

...truth is stranger than fiction...to je teprv horror...;-)

13.05.2021 16:05:54 | Marten

Shit happens to everyone :o)

13.05.2021 16:20:12 | Crazymike

...mám rád pozitivní a inspirativní citáty...;-D

13.05.2021 16:32:16 | Marten

Slabý nemůže nikdy odpustit. Odpuštění je výsadou silných :o)

13.05.2021 16:35:27 | Crazymike

© 2004 - 2021 liter.cz v1.4.12 | Facebook, Twitter