..procházím krajinou II..

..procházím krajinou II..

Anotace: rozšířená na text k zhudebnění




hudba a aranže: Robin_sepu&suno

 

*

 

Procházím krajinou tělesných křivek...

.

Po lícním hřebeni - strništěm touhy

.

Loudám se, nespěchám – pozdě či dříve

nehraje roli tu – dnes zkouším přivést

z hlubiny na světlo výseky dlouhý…

 

ref:

procházím krajinou - rovina, val

bez mapy poslepu – neb vím, kam dál

čtu si tě po kůži, co jsi mi dal

vše - co je rázem vším

 

 projdu a okusím

projdu a okusím

aby ses rozehrál

 

*

 

Procházím krajinou srdečních dechů...

.

Stěnami tepu a řečištěm vzedmutí

.

Zkoumám a poznávám zcela stran spěchu

každý tok záchvěvu, který byl vdechnut

do rázu struktury - by vášeň ochutil…

 

 

ref:

procházím krajinou - rovina, val

bez mapy poslepu – neb vím, kam dál

čtu si tě po kůži, co jsi mi dal

vše - co je rázem vším

 

 projdu a okusím

projdu a okusím

aby ses rozehrál

 

 

*

 

Procházím krajinou duševních vizí...

.

Proporcí - proměnnou nejvyšší ctnosti

.

Dechem se dotýkám, hmotním i mizím

v membránách zářivých, jež nejsou cizí

ničemu v splynutí - dvojích sil do věčnosti…

 

ref:

procházím krajinou - rovina, val

bez mapy poslepu – neb vím, kam dál

čtu si tě po kůži, co jsi mi dal

vše - co je rázem vším

 

 projdu a okusím

projdu a okusím

aby ses rozehrál

 

* *

Autor šuměnka, 27.05.2026
Přečteno 133x
Tipy 30
ikonkaKomentáře (24)
ikonkaKomentujících (10)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

28.05.2026 14:30:00   Domeček78

Úžasné :-)

líbí

28.05.2026 15:46:40   šuměnka

pokud potěšila, tak to potěšilo i mne :)**

díky, že sis četl nebo poslouchal

krásný den

líbí

28.05.2026 03:34:30   Iva Husárková

úžasná! *** až se mi tají dech... *** a kdybys měla chvilku při svých toulkách se zastav ve Znojmě, kde oslavy 800 let od povýšení Znojma na královské město vyvrcholí velkolepou třídenní akcí s názvem Znojemská nakládačka, která proběhne od 5. do 7. června 2026... ***:-))***

líbí

28.05.2026 07:52:30   šuměnka

já bych i chvilku měla - ale zbytku se mi zas nedostává ;D

tak si ty oslavy užij za všechny z nás - a já ti díky a moc mávám ;)**

líbí

29.05.2026 01:37:54   Iva Husárková

mávám! ***

líbí

29.05.2026 05:23:36   šuměnka

a z kterého místa v té krajině přesně??

abych se zorientovala - kam to mám oplatit ;DD

líbí

30.05.2026 02:52:34   Iva Husárková

pojedeš nahoru kolem DD až skoro k lesu a tam já Ti lásku snesu... *** :D

líbí

30.05.2026 08:08:26   šuměnka

:)** seš pěkný číslo - rozesmálas mne

líbí

04.06.2026 01:41:13   Iva Husárková

:DD *** jsi zlatíčko! ***

líbí

27.05.2026 19:50:55   Kan

No to je mazec a ten refrén - bomba. A zase v tom cítím šanson. Tahací harmoška, kytara, piano, chraplák ženský, nebo mužský. Jediné oko nezůstane suché. :-))

líbí

27.05.2026 17:45:48   PIPSQUEAK

Smyslná krajina, co je to za pána, ten se mi líbí, nebij mě - prosím.

líbí

27.05.2026 19:17:18   šuměnka

proč bych tě bila?? mám radost, že se ti líbí - ale ten zbytek, dobrý vtip..

to jsem jen vytřeštila oči :DD - nevím, ale taky je to můj typ ;))*

líbí

27.05.2026 17:06:31   Mentos

Projdeš a okusíš
a pak jsme všichni okousaní.
Proč vice nezakusíš,
co je to za chování?
:-)))

líbí

27.05.2026 17:12:51   šuměnka

máš dojem, že procházím se po všech drahý??

tak trpíš úpalem - dej na hlavu si hadr ledový či vlahý ;DD

líbí

27.05.2026 07:32:32   Kohaku

Smyslné na všech úrovních :)

líbí

27.05.2026 07:41:10   šuměnka

to dělá ta hudba - s ní a těmi refrény to dostalo úplně jiné grády

už tehdy jsem přemýšlela, že by byla skvělá jako píseň -a je to tady ;DD

teď se mi to díky Robinovi splnilo - krásný den měj :)*

líbí

27.05.2026 05:48:57   valachia

Ani nemusím ladit stanice na rádiu nic hezčího by tam stejně nebylo :-)

líbí

27.05.2026 05:50:39   šuměnka

tak tos mi teď vykouzlil úsměv

honí mne mlsná - ale tys to zaplácl nejlepší sladkou věcí, cos mohl říct :)*

díky

líbí

27.05.2026 02:00:51   Špáďa

Mísu koušu, okusím
bor. Ochutil ulitu chorob.
Bor ochutil ulitu chorob!
Já máj!
To voní tu chvění něv chutí novot!

líbí

27.05.2026 05:22:56   šuměnka

tleskám - a připadám si jak na tenise - zleva zprava Míšu koušeš - zprava zleva taky

- já ho raděj´ ale lížu / toho Míšu - myslíme ještě zmrzlinu ? :D - hernajs, saky paky

líbí

27.05.2026 02:28:49   Špáďa

Zapomněl jsem napsat prostřední písmena veršů kapitálkami, už to ale nejde zeditovat. Takže tady:
https://www.liter.cz/miniaturahricka-priroda-957688-cist

líbí

27.05.2026 05:18:10   šuměnka

poklona - koment tam u tebe - u tvé říše

--jsem ráda, že zas píšeš ;))

líbí

27.05.2026 00:51:47   enigman

to je pěkná krajina...v té se dá procházet do nekonečna...

líbí

27.05.2026 05:33:15   šuměnka

to je pravda - vnímám to rozhodně tak - tam bývám ráda pomalá

krajina - která mne jeden čas mocně ohromovala :))*

líbí
© 2004 - 2026 liter.cz v2.5.8 ⋅ Facebook ⋅ Threads ⋅ X ⋅ Nastavení soukromí ⋅ Osobní údaje ⋅ Provozovatel