
Tenhle stromeček je jako domeček.
Kdo v něm bydlí?
Kdo to ví?
Třeba on nám odpoví.
Podívám se trochu blíž,
co to vidím? Běžet myš!
Podívám se trochu více
a vidím skákat zajíce.
Podívám se do oblak,
něco vidím - je to pták.
Sýkorka tam z hnízda letí,
shání jídlo pro své děti.
Oni zatím v hnízdečku
prozpěvují písničku.
A tady je mraveneček,
i on tu má svůj domeček.
Tamhle skáče veverka,
je to pěkná čiperka.
I pan datel tu svůj domov má,
na stromečky pozor dá.
Když se budeš dobře koukat,
tak uvidíš i brouka.
Je tady kovařík, roháč i tesařík,
leze tu i lýkožrout,
každý z nich tu má svůj kout.
Tamhle leží šiška
a vedle ní je liška.
A až na samém vrchu
je rodinka plchů.
I malý pavouček se tady skrývá,
ze své pavučiny se na nás dívá.
Vážně je to domeček,
ne jen nějaký stromeček.
Uvidí ho ten,
kdo dnes půjde ven.
04.06.2026 14:31:31 Hana Míšová
Takovou knížku bych si koupila hned.
Jednu pro sebe a další jako dárek...
Přeju, ať se podaří vydat.
A hodně inspirace autorce.
04.06.2026 15:16:36 Tylda
Moc Vám děkujeme :-) Zatím vidí inspiraci skoro všude, snad je to tím věkem a vlastním světem. Uvidíme, jak to bude dál...
29.05.2026 01:13:53 Iva Husárková
moc ráda jsem četla! ***:-))***
28.05.2026 10:34:53 zbloudilý
Dobrý to je, ale upřímně, opravdu je autorovi tohoto textu 9 let? Vždyť této kvalitě se nepřibližují ani autoři v letech.
28.05.2026 10:48:55 Tylda
Dobrý den, ano, opravdu jí je 9 let. Má svůj vlastní svět a v tomhle se našla. Možná je ten talent dán tím. Uvidíme, jestli vydrží i ve vyšším věku. Děkuji za komentář. Chtěla jsem znát názor i někoho jiného, jako máma mohu být zaujatá :-)
28.05.2026 10:56:07 zbloudilý
Po přečtení místní tvorby nebo té současné - i zaujatý člověk pozná jistou kvalitu :) zde by se dal kriticky vytknout jen rytmus a délka některých slov. Hlavně je potřeba se vyvarovat více slabičných a krkolomných slov v jednoduché(dětské) poezii :)
28.05.2026 13:26:28 Tylda
Děkuji moc za rady a názor :-) Chtěla jsem někde zveřejnit i kvůli ní, aby jí to motivovalo k další tvorbě. Nenašla jsem nic, kde by se dala zveřejnit dětská tvorba. Zkusila jsem tedy tady.
28.05.2026 09:57:55 šuměnka
ta by se dětem hodně líbila - úplně to vidím v nějaké knížce pro ně
taková zvířátkově rozmilá - a zakončil by to zpěvem Zelený Zvonek ;))
28.05.2026 10:06:02 Tylda
Děkuji :-) Třeba se to s tou knížkou někdy podaří. Máme k tomu i krásné obrázky, ke každému verši. Zatím tedy alespoň šíříme mezi známé, teď už i neznámé, aby básnička dělala radost :-)
28.05.2026 10:08:46 šuměnka
věřím, že správný nápad si cestu k čtenářům vždy najde
a vám zjevně nechybí nadšení (což je dle mého nejzásadnější)
držím pěsti :))
28.05.2026 10:15:18 Tylda
Děkujeme moc :-)
01.06.2026 21:31:50 šuměnka
já už to poslouchám potřetí - nemůže se jí nabažit
a mám pusu od ucha k uchu a srdce štěstím buší cit :)
01.06.2026 21:20:53 šuměnka
víte co vy dvě - to je na metál!! a bim bam všech zvonů
--takovou délku dát bez chyby je na poklonu :)*
a recituje precizně, s nadšením - byla jsem v Třebíči na sobotním čtení
ale nikdo se tomu ani nepřiblížil - myslím naprosto vážně - bez uzardění
** strčí nás všechny do kapsy - já jí žeru - a že tu recituje a píše, to cením!!