Stromeček jako domeček

Stromeček jako domeček




 

 

 

 

Tenhle stromeček je jako domeček. 

Kdo v něm bydlí? 

Kdo to ví?

Třeba on nám odpoví.

 

Podívám se trochu blíž, 

co to vidím? Běžet myš!

 

Podívám se trochu více 

a vidím skákat zajíce.

 

Podívám se do oblak, 

něco vidím - je to pták. 

 

Sýkorka tam z hnízda letí, 

shání jídlo pro své děti. 

 

Oni zatím v hnízdečku 

prozpěvují písničku. 

 

A tady je mraveneček,

i on tu má svůj domeček.

 

Tamhle skáče  veverka,

 je to pěkná čiperka.

 

I pan datel tu svůj domov má, 

na stromečky pozor dá. 

 

Když se budeš dobře koukat, 

tak uvidíš i brouka. 

Je tady kovařík, roháč i tesařík, 

leze tu i lýkožrout, 

každý z nich tu má svůj kout. 

 

Tamhle leží šiška 

a vedle ní je liška.

 

A až na samém vrchu 

je rodinka plchů.

 

I malý pavouček se tady skrývá, 

ze své pavučiny se na nás dívá.

 

Vážně je to domeček, 

ne jen nějaký stromeček.

Uvidí ho ten, 

kdo dnes půjde ven. 

Autor Tylda, 28.05.2026
Přečteno 91x
Tipy 14
ikonkaKomentáře (23)
ikonkaKomentujících (7)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

04.06.2026 14:31:31   Hana Míšová

Takovou knížku bych si koupila hned.
Jednu pro sebe a další jako dárek...
Přeju, ať se podaří vydat.
A hodně inspirace autorce.

líbí

04.06.2026 15:16:36   Tylda

Moc Vám děkujeme :-) Zatím vidí inspiraci skoro všude, snad je to tím věkem a vlastním světem. Uvidíme, jak to bude dál...

líbí

29.05.2026 01:13:53   Iva Husárková

moc ráda jsem četla! ***:-))***

líbí

29.05.2026 09:31:04   Tylda

Moc děkuji :-) Jsem ráda, že se líbila :-)

líbí

30.05.2026 02:45:55   Iva Husárková

:-))***

líbí

28.05.2026 12:04:32   Marťas9

Moc hezké...
Ve tvých letech , šikulka...

líbí

28.05.2026 13:18:27   Tylda

Děkuji

líbí

28.05.2026 10:56:53   Branislav Adamiš

Krásné a poučné nejen pro děti

líbí

28.05.2026 13:18:45   Tylda

Moc děkuji.

líbí

28.05.2026 10:34:53   zbloudilý

Dobrý to je, ale upřímně, opravdu je autorovi tohoto textu 9 let? Vždyť této kvalitě se nepřibližují ani autoři v letech.

líbí

28.05.2026 10:48:55   Tylda

Dobrý den, ano, opravdu jí je 9 let. Má svůj vlastní svět a v tomhle se našla. Možná je ten talent dán tím. Uvidíme, jestli vydrží i ve vyšším věku. Děkuji za komentář. Chtěla jsem znát názor i někoho jiného, jako máma mohu být zaujatá :-)

líbí

28.05.2026 10:56:07   zbloudilý

Po přečtení místní tvorby nebo té současné - i zaujatý člověk pozná jistou kvalitu :) zde by se dal kriticky vytknout jen rytmus a délka některých slov. Hlavně je potřeba se vyvarovat více slabičných a krkolomných slov v jednoduché(dětské) poezii :)

líbí

28.05.2026 13:26:28   Tylda

Děkuji moc za rady a názor :-) Chtěla jsem někde zveřejnit i kvůli ní, aby jí to motivovalo k další tvorbě. Nenašla jsem nic, kde by se dala zveřejnit dětská tvorba. Zkusila jsem tedy tady.

líbí

28.05.2026 09:57:55   šuměnka

ta by se dětem hodně líbila - úplně to vidím v nějaké knížce pro ně

taková zvířátkově rozmilá - a zakončil by to zpěvem Zelený Zvonek ;))

líbí

28.05.2026 10:06:02   Tylda

Děkuji :-) Třeba se to s tou knížkou někdy podaří. Máme k tomu i krásné obrázky, ke každému verši. Zatím tedy alespoň šíříme mezi známé, teď už i neznámé, aby básnička dělala radost :-)

líbí

28.05.2026 10:08:46   šuměnka

věřím, že správný nápad si cestu k čtenářům vždy najde

a vám zjevně nechybí nadšení (což je dle mého nejzásadnější)

držím pěsti :))

líbí

28.05.2026 10:15:18   Tylda

Děkujeme moc :-)

líbí

01.06.2026 21:31:50   šuměnka

já už to poslouchám potřetí - nemůže se jí nabažit

a mám pusu od ucha k uchu a srdce štěstím buší cit :)

líbí

02.06.2026 10:16:00   Tylda

Moc děkujeme :-)) Jsme rádi, když dělají radost a vykouzlí úsměv :-)

líbí

01.06.2026 21:20:53   šuměnka

víte co vy dvě - to je na metál!! a bim bam všech zvonů

--takovou délku dát bez chyby je na poklonu :)*

a recituje precizně, s nadšením - byla jsem v Třebíči na sobotním čtení

ale nikdo se tomu ani nepřiblížil - myslím naprosto vážně - bez uzardění

** strčí nás všechny do kapsy - já jí žeru - a že tu recituje a píše, to cením!!

líbí

02.06.2026 10:18:30   Tylda

Moc Vám děkuji :-) To jsem si potřebovala přečíst. Objímám.

líbí

03.06.2026 09:53:53   šuměnka

já mám tuhle nejraději

líbí se mi všechny ty emoce, co má v hlase, to nadšení, pozvání, ať jdeme objevovat s ní - úctu ke zvířátkům a ryzí potěšení, že nám je může představit o)**

líbí

03.06.2026 21:21:16   Tylda

To nás moc těší, že se Vám tak líbí :-) Děkujeme

líbí
© 2004 - 2026 liter.cz v2.5.8 ⋅ Facebook ⋅ Threads ⋅ X ⋅ Nastavení soukromí ⋅ Osobní údaje ⋅ Provozovatel