každý den

každý den

každý den stejné kroky

vedou mě na to místo

projdu tam, kde jsou vidět

dva otisky mých bot

 už dlouho...celé roky

svou polohu mám jistou

zkuste mi nezávidět

jsem pouze pouhý bod

 

jen tečka v přímce dějů

jak jizva v kůži času

když skládám k sobě kosti

mám ruce krvavé

tak proto se jen směju 

té parodii hlasů

hloupé omezenosti

v dušičce kulhavé 

 

svět pojmů... hnusné místo

kde čpí pot všech těch žužu

a tlustá stehna zloby

mi sedí na tváři 

mít zas tak v hlavě čisto

to ještě přát si můžu

už zatloukl jsem skoby

ať duše zazáří 

Autor stormeater, 06.06.2023
Přečteno 123x
Tipy 13
Poslední tipující: Sonador, Marten, jort1, Psavec, šerý, Kan, kozorožka, Ondra, Frr
ikonkaKomentáře (14)
ikonkaKomentujících (4)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

jen tečka v přímce dějů? zajímavé, ono se toto uvádí, ale když ji nakloníš do vertikály, všechno je bod současně z horního pozorování a údajně je to důležité .)

06.06.2023 06:56:21 | Constantine

přesně tak...jde jen o to, odkud děj pozoruješ...najít správné místo a čas přestane existovat...není to základ všech esoterických a náboženských učení?

06.06.2023 07:05:00 | stormeater

neznám úplně všechny, ale dost pojem čas(tak, jak se ho držíme my) vůbec neznalo, stejně jako pojem náboženství a byli na tom lépe .) drží se ho kvantová mechanika, což je taky blbost, Einstein ho taky neměl dávat do svých přiblblých rovnic, všechno se točí kolem hloupých nepotvrzených údajů, který ve finále dělají jenom zmatek.

A když se tím bodem staneš, jsi všechno zároveň(staneš se mocnějším než bůh). Problém je, že toto bude v budoucnosti základ nového náboženství, které vzniklo před cca sto lety a unifikuje veškerá naše náboženství a bude po prdeli. Kosmické náboženství založeno na základě Vesmírných ras .) Kdo nevěří, počkejme, kam nás proud Hollywoodu a fyziky směřuje .) /a jejich cestování časoprostorem/

06.06.2023 07:10:32 | Constantine

věřit v čas je ještě horší blud, než věřit v Boha Stvořitele...cosi, co bylo a cosi, co bude...jedno splývá s čímsi, co se ti zdá a druhé snad ještě víc... velké téma k velké diskusi...čas jako předmět uctívání... jako objekt dealů a bič k zotročení... co víc chtít, než čas? Máš prachy? Kup si čas...za 10 jen prázdný slot, za 100 výplň vjemy, za 1000 fyzický prožitek...obludné představy, které v reálu jedou už dávno, jen si je v rámci ochrany vlastního (s)vědomí maskujeme krycími jmény zážitek, dar, dovolená, láska z lásky atd...

06.06.2023 07:20:24 | stormeater

Tak nějak a bude hůř, až časově omezí ty prachy, co všichni uctívají. Asi víš, kam společnost směřuje a nikdo s tím nic nedělá. Všichni aktivně pracují na zničení všeho, co tu bylo a namísto, aby udělali lepší svět, dělají ještě horší :)

06.06.2023 07:23:04 | Constantine

jo...já si celé dětství říkal Proč jsem se musel narodit právě tady a teď? Proč jsem se nenarodil o pár kilometrů jinde: Nebo o pár let jindy? Pak mi došlo, že stejně nic nevyřešíš tím, když budeš odmítat realitu, protože tím odmítáš sám sebe...naopak tím, že jsem začal aktivně pracovat na změně toho, co mi vadilo a neuměl jsem to přijmout, tím jsem se naučil to vypudit a změnit...v okamžiku, kdy si většina lidí uvědomí, co chce, začne vědomě nebo nevědomky vylučovat ze své reality to nedobré...osobně nespoléhám na jiné, protože každý má jiné vidění světa i vlastních potřeb, ale nějaké průniky a shody tam jistě budou...
Svět bez peněz by mi nevadil, nemyslím si, že jsou nějak přínosné, spíš naopak...ale protože nevím, jak a čím je nahradit bez ztráty svobody a suverenity, jsem smířen s tím, že budou...i když vize virtuální měny s řízenou platností a omezenou použitelností mě děsí...další krok k zrůdné vizi robozombie společnosti, která slouží jen jako farma nebo líheň pro cosi kdesi... asi čtu moc sci-fi :))

06.06.2023 07:41:43 | stormeater

Co bylo scifi, byla krásná vize o dokonalé společnosti - tedy podle nich, našich zoopánů .) napsals to pěkně. Leč tam s tím psychologickým záměrem o nahrazení bych nesouhlasil. Transference je v platnosti, když je kolem tolik popudlivých a manipulativních vjemů od nich. Lidi rádi zaměňují jednu závislost za druhou, a to je ten problém, protože se neumí smířit se sebou a s tím, co je kolem nich. Někdy prostě stačí to nedělat, uklidnit se a najednou to jde hladce .)

Jako já s Literem, prostě to jednoho krásného dne přestanu dělat, ne proto, že mě vyhazují a šikanují, ale proto, že to ztratí pro mě svůj význam .) Lidi si tady neuvědomují, jak to funguje, bylo znázorněno na mém koncentračním díle :) A taky na rozdíl od jiných nepíšu jen pro sebe a neflušu své hnusy, jsem vcelku vyrovnaný a uvědomělý jedinec, který to nemá zapotřebí, chtěl jsem tady jen nastínit jisté problémy společnosti pro druhé, nic víc .)

06.06.2023 07:49:12 | Constantine

lOSKUTto si jenom myslíš...z Tvého "vydařeného textu Koncentační tábor Liter", který si ve své samolibosti tak pochvaluješ, sem pouze zavanul smrad ze skládky Tvých většinou přiblblých a nesmyslných textů...(-

06.06.2023 08:56:48 | Frr

nelep se na mě, nemám rád tvůj zatuchlý smrad a zášť :) a když už mě máš možná tak rád, tak by sis mě měl předcházet :)

06.06.2023 09:02:42 | Constantine

...loskutáčku loskutáčku jseš to ale nadutá rozčepýřená opeřená kreaturka...a teď mě nepochybně zase napadneš a rozzuří Tě, že jsem ohodnotil Tvůj poslední text "Úsměv je jablko je.." takže o případném předcházení nemůže být vskutku ani řeči...a trošku se ve svých komentech kroť, abys nečekaně neprask, ty bublinko k pohledání*** (-

06.06.2023 09:15:08 | Frr

To jaká ty jsi kreatura dáváš světu vědět každým dnem :) ale kupodivu tady nezaznělo synonymum pro výkal, takže by se blýskalo na lepší časy?

Jen trapné invektivy, na nic se nezmůžeš, tys láskyplný všudybýlek. No nic, kdybys raději nechal se bavit dospělé a šel si někam hrát. Táta má práci :)

06.06.2023 09:20:57 | Constantine

tak co vlastně jsem? Dědek, nebo nerozumný neposlušný dítě. Měl by sis to ujasnit, básníče ostrovidný...(-

06.06.2023 09:44:20 | Frr

Obojí. Sprostý dědek a dítě, co chce pozornost.)

06.06.2023 10:12:25 | Constantine

To je fakt úchyl ten tvor, nadává na tebe a pořád je ti v patách,nepsal někde že k nám dá směr ignor? hm..ani to neumí dodržet dědovlez.)

06.06.2023 10:58:40 | unicornis

© 2004 - 2023 liter.cz v1.6 ⋅ Facebook, Twitter ⋅ Nastavení soukromí