Jsou holky tříčtvrtky, jak housle do lidušky,
co mají v sobě zvláštně ostýchavý chlad,
co ještě neví jak se vystrkují růžky.
S nimi se naučíš základní prstoklad.
.
Jsou holky výstavní, jak lesklé stradivárky,
na ty ti nestačí být jenom poeta.
Čekají, že je budeš zahrnovat dárky,
hrát na ně stylem Davida Garretta.
.
Jsou holky co maj' v sobě něco od violy,
tam musíš smyčcem při hře trochu přitlačit.
A když zahraješ forte, rozdrnčí se stoly.
S nimi jak na obláčku nejde skotačit.
.
Jsou holky které mají plné tvary basy,
věřím že také mají k hudbě nadání.
Jenomže tolik tónů naladěné krásy
mi při hře občas trochu strachu nahání.
.
A tak mi pokaždé mé srdce povyskočí,
když spatřím ladné křivky mého anděla
a potom zadívám se do hlubokých očí
holce s duší i tělem violoncella.
Zhudebnění AI tady...
31.05.2026 12:31:29 šuměnka
ta mi unikla - asi jsem si ji měla najít až dnes
a je - prostě je zase... -- až do nebes ;)
31.05.2026 22:16:42 TRlVlUS
Tady jsem si trochu pohrál i s dramaturgií, aby nástroje, které zmiňuje text, zároveň i odpovídajícím způsobem vyzněly. Housle do lidušky na začátku hrají jen nesmělé pizzicato, stradivárky přechází na Garrettovu dynamiku z Viva la vida, ze zvuků basy jde trochu strach a nakonec to končí posledními tóny violoncella. Jsem rád že se líbí, díky.
30.05.2026 22:46:41 cappuccinogirl
wow...tady ta láska odhaluje strunky, taje
a pak si v srdci jasno udělá a jewn pro jednu zraje
ST:-)*
28.05.2026 20:01:09 Mentos
Mooooc pěnkné.I když jsem hudební analfabet , tak bych si rád zahrál.
:-)))