Hraní

Hraní




Jsou holky tříčtvrtky, jak housle do lidušky,
co mají v sobě zvláštně ostýchavý chlad,
co ještě neví jak se vystrkují růžky.
S nimi se naučíš základní prstoklad.
.
Jsou holky výstavní, jak lesklé stradivárky,
na ty ti nestačí být jenom poeta.
Čekají, že je budeš zahrnovat dárky,
hrát na ně stylem Davida Garretta.
.
Jsou holky co maj' v sobě něco od violy,
tam musíš smyčcem při hře trochu přitlačit.
A když zahraješ forte, rozdrnčí se stoly.
S nimi jak na obláčku nejde skotačit.
.
Jsou holky které mají plné tvary basy,
věřím že také mají k hudbě nadání.
Jenomže tolik tónů naladěné krásy
mi při hře občas trochu strachu nahání.
.
A tak mi pokaždé mé srdce povyskočí,
když spatřím ladné křivky mého anděla
a potom zadívám se do hlubokých očí
holce s duší i tělem violoncella.

Zhudebnění AI tady...

Autor TRlVlUS, 28.05.2026
Přečteno 69x
Tipy 18
ikonkaKomentáře (12)
ikonkaKomentujících (10)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

03.06.2026 19:28:47   irutiroM

super přirovnání i zpracování, výběr jak v cukrárně :-))

líbí

31.05.2026 12:31:29   šuměnka

ta mi unikla - asi jsem si ji měla najít až dnes

a je - prostě je zase... -- až do nebes ;)

líbí

31.05.2026 22:16:42   TRlVlUS

Tady jsem si trochu pohrál i s dramaturgií, aby nástroje, které zmiňuje text, zároveň i odpovídajícím způsobem vyzněly. Housle do lidušky na začátku hrají jen nesmělé pizzicato, stradivárky přechází na Garrettovu dynamiku z Viva la vida, ze zvuků basy jde trochu strach a nakonec to končí posledními tóny violoncella. Jsem rád že se líbí, díky.

líbí

30.05.2026 22:46:41   cappuccinogirl

wow...tady ta láska odhaluje strunky, taje
a pak si v srdci jasno udělá a jewn pro jednu zraje

ST:-)*

líbí

31.05.2026 23:38:27   TRlVlUS

...a na ní hraje...

líbí

30.05.2026 20:17:03   TRlVlUS

Díky.

líbí

29.05.2026 07:43:24   RadoRoh

Pěkné. :-)

líbí

28.05.2026 20:01:09   Mentos

Mooooc pěnkné.I když jsem hudební analfabet , tak bych si rád zahrál.
:-)))

líbí

28.05.2026 19:23:32   mkinka

Líbí.

líbí

28.05.2026 19:23:08   PIPSQUEAK

Působivý nápad, snad bude svolná, nechat si osahat svůj instrument.

líbí

28.05.2026 15:18:46   Kan

Pěkný kvartet. :-))

líbí

28.05.2026 00:35:13   enigman

tak mě napadá že mám vlastně rád smyčcový orchestr...

líbí
© 2004 - 2026 liter.cz v2.5.8 ⋅ Facebook ⋅ Threads ⋅ X ⋅ Nastavení soukromí ⋅ Osobní údaje ⋅ Provozovatel