poraněné ráno

poraněné ráno

Anotace: Tak to je asi na delší dobu poslední.




Procitl jsem 
jedno poraněné ráno.
Procitl jsem 
v posteli v níž není rozestláno.
Procitl jsem
znovu usnout je mi nedopřáno. 
 
Procitl jsem 
ze zlého snu.
Procitl jsem
strachem nehlesnu.
Procitl jsem,
snad hloub už neklesnu
 
Procitl jsem
zcela sám.
Procitl jsem,
smutný pán
Procitl jsem 
nikým nehledán.
 
Procitl jsem
jako z obrázku.
Procitl jsem,
v moři oblázků
Procitl jsem
s nadějí na lásku
 
Procitl jsem 
snad jen pro něhu a pro cit
Procitl jsem 
v prapodivný pocit.
Procitl jsem?
Autor Mentos, 30.05.2026
Přečteno 165x
Tipy 21
ikonkaKomentáře (37)
ikonkaKomentujících (7)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

01.06.2026 20:32:03   irutiroM

nu, jak praví jedno staré přísloví - Naděje umírá poslední.

líbí

01.06.2026 20:39:30   Mentos

A to je dobře , že umřeme před nadějí?
:-)))

líbí

01.06.2026 20:42:53   irutiroM

Ale s vírou v lepší zítřky. :-)))

líbí

01.06.2026 20:45:40   Mentos

Ale my žijeme dnes.
:-)))

líbí

01.06.2026 20:55:09   irutiroM

No tak snad ještě nikam nepospícháme. A navíc ta nás právě často drží při životě. :-)

líbí

01.06.2026 20:59:56   Mentos

Já jo . už jsem měl být ve vaně. :-)))

líbí

01.06.2026 21:13:14   irutiroM

Já už jsem po. Lezl jsem do ní s nadějí, že se neutopím, no a jsem kurňa pořád tady. :-))

líbí

01.06.2026 21:15:16   Mentos

To dává neději i mě!
:-)))

líbí

01.06.2026 21:24:50   irutiroM

Moje řeč, pokud ještě zvládnem vanu, tak na tom nejsme tak zle. :-)))

líbí

01.06.2026 21:37:06   Mentos

Viktoooria.
:-)))

líbí

31.05.2026 13:34:18   Tylda

Krásné :-))

líbí

31.05.2026 13:38:27   Mentos

pěkně děkuji.
:-)))

líbí

30.05.2026 10:11:22   enigman

procitl...nezůstávat sám...

líbí

30.05.2026 12:36:31   Mentos

opět dobrá rada nad zlato.
díky.

líbí

30.05.2026 08:44:15   PIPSQUEAK

Působivé procitnutí, zaujalo.

líbí

30.05.2026 12:36:59   Mentos

Děkuji.

líbí

30.05.2026 08:30:12   Mentos

Děkuji za podporu , ale u mě to není úplně o pocitech . Aspoň si myslím.
Tohle byla moje stará věc , která se mi hodila ke zhudebněni , tak jsem
se v ní trochu pošťoural. Ale opravdu díky. :-))

líbí

30.05.2026 08:27:34   šuměnka

ono stačí psát - Múzu olíbat

a být k ní --s něhou

ono stačí psát - Múzu milovat

a ona na oplátku - rozvine inspirace běhoun ;))**

**

je nádherná - to nám nemůžeš udělat, teď, když s nás tak navnadil ;D

líbí

30.05.2026 08:32:29   Mentos

Já jsem jenom vnadič . Ale skutek utek. Neříkám nikdy , ale zatím nevidím nic v dohlednu.
Žádná líbačka ani milovačka múzí . :-)))

líbí

30.05.2026 08:35:11   šuměnka

vše je pomyslné - tak tedy Múzy vnaď a ohromuj

každé gesto je cenné - jen hlavně dělej cokoli a buď tak mile svůj ;)

líbí

30.05.2026 08:37:02   Mentos

Díky . Tobě taky vrchovatou měrou
I když tě někteří tady ...... hejtujou.
:-)))

líbí

30.05.2026 08:40:03   šuměnka

já vrchovatou měrou mám

i když Múzy nelíbám :DD

**
zato umím tríčky jiný - Múzy bavěj´ mý voloviny ;D

líbí

30.05.2026 12:39:05   Mentos

Ty si ale filuta
sedím ani nedutám.
:-)))

líbí

30.05.2026 13:35:40   šuměnka

:DD jen dutej - dutej

ať čas je vnadně rozepnutej :))

líbí

30.05.2026 13:48:09   Mentos

To je práce pro poklopce
a ne pro nás pro chlapce.
:-)))

líbí

30.05.2026 13:52:33   šuměnka

já myslela rozhalenku - nic mi nepodsouvej ;DD

a ty sjedeš tááákhle dolů --achich.ouvej ouvej

líbí

30.05.2026 13:53:55   Mentos

a rozhalenkou nic nepodsouvám?
no to si teda zoufám.
:-)))

líbí

30.05.2026 14:17:18   šuměnka

zoufáme si spolu

každý ve svém bolu

u jednoho stolu

hráčů karambolu

tak si vezmem´ tága

půjčíme gryf mága

a dáme hru usmíření

ať zoufání v smích se změní ;))**

líbí

30.05.2026 21:16:53   Mentos

na tom nelze najít mouchy
používáš pěkné šťouchy

:-)))

líbí

30.05.2026 21:28:37   šuměnka

viď? jsem ráda, že se mi podařilo tě navnadit

do hry, co miluju - a vydržím se u ní hodiny hodiny pobavit ;))

líbí

31.05.2026 07:39:30   Mentos

Kdo si hraje nezlobí.
Teď sehnat her zásoby.
:-)))

líbí

31.05.2026 09:45:31   šuměnka

a to je problém? hra se dá i vymyslet přeci

hra je cokoli - u čeho se dá pobavit / a nepotřebuje nutně deci :)

líbí

31.05.2026 10:07:08   Mentos

něco nového je vždy osvěžení
tedy pokud se chlap neožení.

Jen mi to sedělo do rýmu.
:-)))

líbí

31.05.2026 10:11:07   šuměnka

to znám - kvůli verši

často vyrabuju celej krám :DD

líbí

31.05.2026 10:16:05   Mentos

A když prohrabeš krám i šuplíky
a ono nic. Musíš začít od píky.
:-)))

líbí

30.05.2026 08:27:06   AlešValčík

Je tam sice hodně smutku a samoty, ale ta čtvrtá sloka s nadějí na lásku mě hřeje u srdce.:) drž se, příteli.

líbí

30.05.2026 12:38:01   Mentos

Děkuji za podporu , ale u mě to není úplně o pocitech . Aspoň si myslím.
Tohle byla moje stará věc , která se mi hodila ke zhudebněni , tak jsem
se v ní trochu pošťoural. Ale opravdu díky. :-))

líbí
© 2004 - 2026 liter.cz v2.5.8 ⋅ Facebook ⋅ Threads ⋅ X ⋅ Nastavení soukromí ⋅ Osobní údaje ⋅ Provozovatel