O ničem

O ničem

O ničem

 

Chtěla bych napsat prázdný verš,

verš vlastně vůbec o ničem…

o slově „nic“, o vyhoření,

verš, ve kterém už nic není…

 

Je to verš o mém vyčerpání,

proč přišlo – nemám ani zdání…

Někdy je příliv, jindy odliv,

i slova chtějí mít svůj klid…

Autor Marťas9, 31.05.2026
Přečteno 75x
Tipy 23
ikonkaKomentáře (16)
ikonkaKomentujících (7)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

31.05.2026 16:33:56   Amidou

Vychutnej si příliv i odliv obojí má něco do sebe.

líbí

31.05.2026 23:30:43   Marťas9

Díky za komentář...

líbí

31.05.2026 12:25:26   šuměnka

tak dej si klid a oddych tělu

i duši - jen tak prostě buď

nemá to cenu, být jak přelud

lenoš a zcela bez výčitek - než zas vrátí k žití chuť :)**

líbí

31.05.2026 14:14:09   Marťas9

To právě činím na gauči se vidím...
Jdu na noční dnes a zítra,
pročtu básně a múza zpět zavítá...
Děkuji Moni...

líbí

31.05.2026 14:18:09   šuměnka

tak ať je dobře ;)*

líbí

31.05.2026 15:09:41   Marťas9

Díky...

líbí

31.05.2026 09:45:16   Ross

Proč mlčet, když je co říct?

líbí

31.05.2026 11:51:05   Marťas9

Mlčím vždy jen chvíli...
Múza se se mnou spojí a myšlenky se opět rodí...

líbí

31.05.2026 09:44:49   AlešValčík

ať je lépe. :)

líbí

31.05.2026 11:49:24   Marťas9

Děkuji, určitě bude...
U mne to jsou chvilkové stavy...

líbí

31.05.2026 08:30:35   Mentos

tak zapěju ti němou píseň,
snad opustí tě tvá tíseň
:-)))

líbí

31.05.2026 11:46:17   Marťas9

Díky za ní, kamaráde...

líbí

31.05.2026 12:06:24   Mentos

o tu tě nikdo neokrade.
:-)))

líbí

31.05.2026 15:10:07   Marťas9

To jo...

líbí

31.05.2026 07:27:56   enigman

mlčení je někdy fajn...

líbí

31.05.2026 07:34:51   Marťas9

Ano,ale nesmí trvat příliš dlouho...
Díky...

líbí
© 2004 - 2026 liter.cz v2.5.8 ⋅ Facebook ⋅ Threads ⋅ X ⋅ Nastavení soukromí ⋅ Osobní údaje ⋅ Provozovatel