Anotace: Z deníků 2026
Vzpomínám na své dětství.
Výlety do přírody,
výuku bez učení.
I trochu lenošení.
Co je to být velkým dítětem?
Dívám se bez obalu
a smích posílám obzorem.
Milý.
Pohlaďte se.
Ve vzpomínkách na blízké.
Byli jsme a budeme
příběhem vzorců dospělých.
Geny jsou základem
pro atlas budoucích narozených.
Dala jsem život dvou dětem
a myslím na ně.
Tak ahoj Jituško i Péťo.
I v dospělosti svůj den máte.
Jednou mi tečku za žitím uděláte,
ale teď jiskru dodáváte.
Děti jsou štěstí.
I když máma už šedne
a sílu ztrácí.
Slzy střídá dojetí.
Slova končí v objetí.
02.06.2026 10:33:18 RadoRoh
Den dětí:- házení kroužků na tyčky, skákání v pytlích, trefování plechovek míčkem, nebo do pusy klauna, štěstíčko za korunu prstýnek, lovení prutem se šňůrkou a háčkem rybky v bazénku, vodní mlha /dělali hasiči). To byly časy. :-)
01.06.2026 17:51:06 Hana Míšová
Dostala jsem od mámy kytku ze zahrady, asi tedy ke Dni dětí. :-)
Čas nepolapen letí a nějak jsem zapomněla mít vlastní děti. (Nevadí.)
Krásná básnička. Přeju štěstí.
01.06.2026 18:08:13 mkinka
Děkuji za podporu a objimam.
Já už mámu nemám,ale také jsme si dávaly dárky na den dětí.
Tak jsem její takové pozemské dítě, když je ona v nebi.
01.06.2026 14:12:26 šuměnka
i já vzpomínám ráda na dny dětí --svého dětství u nás na hřišti
tehdy to byla jiná zábava - skákání v pytli, chození na chůdách - až zasviští
a soutěž v hryzání velkých borůvkových koláčů - s pětikorunou uprostřed
lovení rybiček na magnet, házení podkovou a všude hudba - tam chtěla zpět bych hned