Dnes pošmourné je ráno

Dnes pošmourné je ráno

Anotace: .. :-) :-) :-)...

---------------------

~~~~~~~~~
Ten písař naší lásky
chtěl vědět víc a víc
už z toho měl i vrásky
my neřekli mu nic,
byl zvědavý až hrůza
najal si špióny
o lásce píše Múza
písař jen blábolí.

Dnes pošmourné je ráno
dnes pošmourný je den
nebe se stále mračí
tak co s tím provedem?
My zůstaneme doma
v krbu už oheň plál
hrneček s teplým vínem
studené dlaně hřál.

Pokoj provoněl skořicí
nám zčervenaly tváře
my skončili jsme
v polibcích
přečteme od písaře.
Špióny písař odvolal
inkoust si dolije
o naší lásce zase psal
co se mu rýmuje...

~~~~~~~~

-----------------------

Autor Květka Š., 01.06.2026
Přečteno 46x
Tipy 19
ikonkaKomentáře (2)
ikonkaKomentujících (2)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

01.06.2026 18:14:07   šuměnka

moc krásný - hlavně první sloka se mi hodně líbí

písař o tom psal - místo aby život žil - takhle as žádnou nepolíbí ;DD

líbí

01.06.2026 17:45:08   Amidou

Zas sluníčko už svítí kam zmizel pošmourný den, asi si lebedí v dáli a pláče do trávy jen.
Netřeba krbu už, když po boku kráčí ti muž.

líbí
© 2004 - 2026 liter.cz v2.5.8 ⋅ Facebook ⋅ Threads ⋅ X ⋅ Nastavení soukromí ⋅ Osobní údaje ⋅ Provozovatel