je zaseto
a hle
již raší jedovaté býlí
co na kusy rve
kdysi mocné skály
kořeny pevně zapustily
oba jste pilně zalévali
jde do květu
však ani larvám obaleče
nechutná sousto
opouštějí stvoly
12.06.2026 19:39:25 AImiros
Velmi temný obraz vztahu, který měl být krásný. Začátek okamžitě jako konflikt, pak přerod vztahu v prázdno. Přirovnání k strašákům je skvělý. Dvě oddělené existence. Nenávist, trýzeň, výčitky. Na závěr chladná pointa sklizně toho, co bylo na začátku zaseto. Komplexní příběh, mnohdy pravdivý, vždyť rozvodovost u nás dosahuje 50%. Skvěle, promyšleně, emočně vystavěná báseň. Gratuluji a děkuji.
02.06.2026 15:46:48 Mentos
Kdo co seje také sklízí. No asi bych nechtěl tuto sklizeň.
:-)))
01.06.2026 22:45:41 šuměnka
je to pár dnů zpátky
co povzdychla jsem, že strašáci na poli chybí
a ejhle, tu hned dva vratký
pro časy sklizně - a moc se mi to líbí ;)