Anotace: Něco na odlehčení.
Povídal mi myšák Zoubek
že mám u něj velký vroubek
na báseň se Hryzka těší
proto mě tu nyní řeší
Bráním se, že to tak není
brzy se to jistě změní
musí počkat, ještě chvíli
kočky u mě dříve byly
Zoubek prská nazlobeně
též se tváří uraženě
ve spíži mi lekci dává
maso, sýry okousává