Anotace: tuhle jsem psala cíleně na ten vizuál, co mne okamžitě oslovil
deviantArt.com

*
Kde se barvy mísí s nebem
sníh se třpytí, vzduch zas zebe
Světlo zvláštní tvary láme
tady Klíčník má svůj zámek
.
Zde i skála má své rysy
kupodivu spíše rysí
Na nebesích závěs visí
o co víc --se barvy mísí
.
Tam, kde jas a záře vzniká
jsou i stopy od Klíčníka
rys je v rysech vláčný zcela
skála vnímá horkost těla
.
srst se třpytí, šelma přede
spjatá s mrazem, sněhem, ledem
pohled na zář vychytal
--shlížet z lehu mocných skal
**
skála ztrácí úskalí
dnes i Klíčník zpomalil
*
02.06.2026 01:03:25 Marťas9
Nádherná je Tvoje báseň,
číča si splní další vášeň...
Jen co se den uloží ke spánku...
Lvice nebo rys...
My jsme noční tvorové...
02.06.2026 06:40:59 šuměnka
no, umím si na té skále představit i Tebe - méně i více
samo sebou někde v Africe, teplíčku a těle dokonalé lvice :)**
díky
31.05.2026 10:42:02 RadoRoh
Je místo kam klíč nosí jiný
jiný Klíčník přes
tmy smalt
z vrcholů
až do mlhoviny
kráčí sněžný leopard.............. :-)
31.05.2026 10:45:59 šuměnka
věřím tomu ráda jistě
jiný Klíčník - v jiném místě
do zámku bran klíč svůj strčí
třeba tam - kde stopy vlčí :)**
**
mám ráda tvé návštěvy - díky Nory
31.05.2026 08:25:03 Mentos
hezké úskalí skal
tak bych to nikdy nepopsal.
:-)))
31.05.2026 08:02:13 PIPSQUEAK
Síla okamžiku, to je k nezaplacení. Jen jsem se v úžasu nadechla, a pak dlouze vydechla.
31.05.2026 09:31:58 šuměnka
já taky, když jsem to viděla a chtěla tam být ;)*
sálá z toho neskutečný klid
děkuji ti krásně
31.05.2026 07:34:40 enigman
prostě na pohodu...občas si to taky takhle užívám...tedy ne že bych ležel nahej na ledový skále, ale v kožichu...
31.05.2026 09:33:43 šuměnka
to je výhoda těch, co mají kožich jako možnost volby :)*
úplně tě tam vidím drahý - jen ty bys nebyl v klidu - ty bys zlobil ;DD
31.05.2026 06:52:27 Kohaku
Tenhle rysí pohled
na skále si zevlující
má nad krajem širý dohled
život prostě milující
31.05.2026 00:27:46 Hana Míšová
Krásná báseň i vizuál.
31.05.2026 09:37:38 šuměnka
s díky za návštěvu jiných výhledů, než těch vašich
tady se nad hlavou obloha vlní a barvy úžas do očí vnáší :)*
31.05.2026 11:37:31 Hana Míšová
Nad údolím krouží dravci
Sem tam letí vrtulník
V korunách zpívají ptáci
Louka barev plná, dík
31.05.2026 11:39:41 šuměnka
krása!!
já díky Ti --za milé verše, to naprosto vždycky vítám
a úplně si představit zvládnu, jak mezi tím vším - Ty usměvavá jsi tam :)**