..shlížet z lehu..

..shlížet z lehu..

Anotace: tuhle jsem psala cíleně na ten vizuál, co mne okamžitě oslovil

deviantArt.com

 

*

Kde se barvy mísí s nebem

sníh se třpytí, vzduch zas zebe

Světlo zvláštní tvary láme

tady Klíčník má svůj zámek

.

 

Zde i skála má své rysy

kupodivu spíše rysí

Na nebesích závěs visí

o co víc --se barvy mísí

.

 

Tam, kde jas a záře vzniká

jsou i stopy od Klíčníka

rys je v rysech vláčný zcela

skála vnímá horkost těla

.

 

srst se třpytí, šelma přede

spjatá s mrazem, sněhem, ledem

pohled na zář vychytal

--shlížet z lehu mocných skal

 

**

 

skála ztrácí úskalí

dnes i Klíčník zpomalil

 

*

 

Autor šuměnka, 31.05.2026
Přečteno 97x
Tipy 26
ikonkaKomentáře (23)
ikonkaKomentujících (9)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

02.06.2026 01:03:25   Marťas9

Nádherná je Tvoje báseň,
číča si splní další vášeň...
Jen co se den uloží ke spánku...
Lvice nebo rys...
My jsme noční tvorové...

líbí

02.06.2026 06:40:59   šuměnka

no, umím si na té skále představit i Tebe - méně i více

samo sebou někde v Africe, teplíčku a těle dokonalé lvice :)**

díky

líbí

31.05.2026 10:42:02   RadoRoh

Je místo kam klíč nosí jiný
jiný Klíčník přes
tmy smalt
z vrcholů
až do mlhoviny
kráčí sněžný leopard.............. :-)

líbí

31.05.2026 10:45:59   šuměnka

věřím tomu ráda jistě

jiný Klíčník - v jiném místě

do zámku bran klíč svůj strčí

třeba tam - kde stopy vlčí :)**

**
mám ráda tvé návštěvy - díky Nory

líbí

31.05.2026 08:25:03   Mentos

hezké úskalí skal
tak bych to nikdy nepopsal.
:-)))

líbí

31.05.2026 09:31:18   šuměnka

popsal bys to po svém pohledu

a pak bys sjel dolů po ledu ;))

líbí

31.05.2026 10:18:21   Mentos

Jasně a ještě po holé zadnici
a navíc s úsměvem na líci.
:-)))

líbí

31.05.2026 10:20:11   šuměnka

u tebe vím, že ano - a dvakrát dokolečka

a za tebou koulí se - i malá rysí smečka :)

líbí

31.05.2026 10:27:37   Mentos

smečka rysů s meči
už teď můj zadek brečí
:-)))

líbí

31.05.2026 10:28:35   šuměnka

to jsou hravá mláďata

a nesou ti nová kaťata :DD

líbí

31.05.2026 08:02:13   PIPSQUEAK

Síla okamžiku, to je k nezaplacení. Jen jsem se v úžasu nadechla, a pak dlouze vydechla.

líbí

31.05.2026 09:31:58   šuměnka

já taky, když jsem to viděla a chtěla tam být ;)*

sálá z toho neskutečný klid

děkuji ti krásně

líbí

31.05.2026 07:34:40   enigman

prostě na pohodu...občas si to taky takhle užívám...tedy ne že bych ležel nahej na ledový skále, ale v kožichu...

líbí

31.05.2026 09:33:43   šuměnka

to je výhoda těch, co mají kožich jako možnost volby :)*

úplně tě tam vidím drahý - jen ty bys nebyl v klidu - ty bys zlobil ;DD

líbí

31.05.2026 06:52:27   Kohaku

Tenhle rysí pohled

na skále si zevlující

má nad krajem širý dohled

život prostě milující

líbí

31.05.2026 09:34:40   šuměnka

líp bych to neřekla - moudrost málem ;)**

--shrnul jsi to totiž dokonale

líbí

31.05.2026 00:59:17   mkinka

Už ta kočička na začátku je pěkná.

líbí

31.05.2026 09:36:26   šuměnka

že mi to mohlo vlastně dojít - když jsem brala tužku

co tebe zaujme - kočička pro Jitušku :))

líbí

31.05.2026 09:53:25   mkinka

Mňau

líbí

31.05.2026 00:27:46   Hana Míšová

Krásná báseň i vizuál.

líbí

31.05.2026 09:37:38   šuměnka

s díky za návštěvu jiných výhledů, než těch vašich

tady se nad hlavou obloha vlní a barvy úžas do očí vnáší :)*

líbí

31.05.2026 11:37:31   Hana Míšová

Nad údolím krouží dravci
Sem tam letí vrtulník
V korunách zpívají ptáci
Louka barev plná, dík

líbí

31.05.2026 11:39:41   šuměnka

krása!!

já díky Ti --za milé verše, to naprosto vždycky vítám

a úplně si představit zvládnu, jak mezi tím vším - Ty usměvavá jsi tam :)**

líbí
© 2004 - 2026 liter.cz v2.5.8 ⋅ Facebook ⋅ Threads ⋅ X ⋅ Nastavení soukromí ⋅ Osobní údaje ⋅ Provozovatel