Anotace: Buď sbohem, ty, dělnice věčnosti!
Ač velikostí nikoliv největší,
udělila jsi mi velkou lekci ze života a umírání.
A o člověku,
jaká antropocentrická a egocentrická je to bytost.
Odpusť, prosím,
protože jsem tě nespasil,
nechtěl jsem se ztrapnit před čekajícími adolescenty.
Což mne samozřejmě neomlouvá.
Před více jak 4 000 lety jsme spolu měli my,
Zlatý učitel a mí předkové, a vy, lesní včely,
měli takříkajíc symbiotický vztah.
Snažili jste se, ale ať tak či onak,
člověk padl do Dějin.
Možná to byla Boží vůle,
ale stejně...
Jsme těžký ořech k rozlousknutí.
Evidentně ne tak vy.
Ach jo.
Dějinami neprojde nikdo čistý.
03.06.2026 12:59:08 Lighter
Žijeme sice v geologické éře, kterou jsme si dost namyšleně nazvali antropocén, ale nejvíce dominantní živočichové na planetě je v současnosti celkově hmyz...:-)
03.06.2026 17:37:33 paanrostlin
Hned v závěsu po HOUBÁCH (mrk mrk), ROSTLINÁCH a jiných psychoaktivních živočiších. Co se nám to Matka Příroda jenom snaží říct? Že jsme to pokazili rezolutním způsobem a musíme se k ní navrátit, sic zahyneme?
04.06.2026 12:58:08 Lighter
Pro přírodu nejsme vrcholem vývoje, ale experimentem jako vše ostatní, to asi jako experimentátor chápeš, že Přírodě se naše zmutovaná egocentrická mysl příliš nepovedla...:-)
A návrat? Ne k přírodě, ale vlastní Myslí se vrátit do přírody...Neumíme si to ani představit! (co je přírodní neboli přirozené neboli mělo by být normální) Děláme totiž jako bychom do přírody nepatřili a tak myslí jen blázni pomatení...