Ovce

Ovce

Anotace: ...Nikomu...Nevěřte...

Sbírka: Strach

https://www.youtube.com/watch?v=5t5QSiydF9Y

Máme to šanci ještě změnit?
Důsledky naší lenosti zmírnit?
Rozpolcená společnost, žádná otevřenost...
Jsme na to dostatečně chytří nebo jen zemřít?

Jaký je zde smysl bytí?
Kolem nás jen samé smetí!
Zabíjíme zde jen čas?
Ponecháni napospas!

Nebo tu máme poslání?
Kde je naše svědomí?
Dětem vědomosti máme dávat-
Naučíme je jen mávat...

Jedním směrem, který určí-
Děti bezostyšně mučí!
Krvavé rituály určí...
Kde potom skončí?

Sexuální otroctví za chleba,
Mně to tedy spát nedá...
Říci, dívejte se kolem sebe-
Tohle není žádné nebe...

A když už je tedy po všem-
Úchylové v televizi,
Mají jen jednu vizi-
Ty zvuky pustí nám všem...

Zbytky dají do jídla a pití,
Tím si můžete být jistí...
Kde skrýt tuhle pravdu,
V našem prázdném žaludku!

Rádi za ně draze platíme...
Sami zvěrstva se dopouštíme!
Snad pro změnu naší podstaty,
Ty opodstatněné potraty!

Morálka nám nic neříká-
Moc nám tu tedy nezbývá!
Jednou všichni vymřeme-
Když lásku zapřeme!

Otevřeme oči, ovce slepé!
Vždyť je to úplně jasné...
Bez pastýře je nám líp-
Nemít za sebou tajný stín!

Který našeptává, co dělat-
Kdy a komu - co udělat!
Všichni medicínou vzdělaní,
Kde je vaše svědomí?

Místo lidem pomáhat-
Máme jenom strádat?
Všechno nás zabíjí...
Jste si toho vědomi?

Kolika lidem jste odepřeli-
Možnost volby přehlasovali?
Všechno je zde dobrovolné!
Od vás velmi nezodpovědné!!!

Základní listiny praví...
Na každém jedinci záleží!
Výmluva, že celek je víc?
To - mi dostává nejvíc...

Kde je to psáno a dáno?
Že jsme jen pitomé stádo?
Přísahou jste se upsali,
Každému pomoci - od nemoci!

Místo toho každý den-
Nezemře jen jeden...
Na vaši nevědomost-
Tu velkou hloupost!

Kterou Vám úmyslně zatajili-
Sami jste ji nehledali...
Nevědomost neomlouvá,
S ďáblem vás to svázá!

Je to Vaše duše...
Každý si za ni může-
Pokud ještě nepropadla peklu,
Jsem vždy plný vzteku...

Na všechny, co pohání peníze-
Zkažená morálka jednotlivce!
Ti, co ubližují každý den vědomě,
A vypadají u toho tak libě...

Utrousím vždy pitomou poznámku-
Jakou na medicíně měli známku?
Jestli dávali dobrý pozor???
Když měli v kantýně dozor...

...Asi teď neví, co se děje...
...Kam ten náš svět - vlastně spěje...
Autor Crazymike, 11.07.2020
Přečteno 203x
Tipy 3
Poslední tipující: Amiradi, kikin87, Dávid
ikonkaKomentáře (21)
ikonkaKomentujících (4)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

Podľa mňa tu svoje poslanie má každý. Či to chceme alebo nie, či sa nám to páči alebo nie, všetci na tejto pomyselnej pláži zanechávame svoje stopy. Či budú dobré alebo zlé, je to len na nás ale čo je dobré a čo zlé? V konečnom dôsledku sú to len naše ľudské pomenovania...

Každá stopa zvábi niekoho, kto ju bude nasledovať a niekto si radšej vytvorí svoje vlastné. To je podľa mňa také globálne poslanie každého: zanechávať stopy.

Na nás je rozhodnutie, či sa za ne budeme na konci pláže hanbiť alebo či budeme hrdí na to, čo sme tu zanechali.

Jednotlivec možno nezmení celý svet ale dokáže zmeniť ten malý svet, ktorý ho obklopuje. To za nás nikto iný nespraví. Ak sa nám nepáči niečo vo svojom živote, je len na nás či to zmeníme.

Ľudstvo nie je ani zďaleka dokonalé. Pokazili sme ho. Kazíme ho od úplneho počiatku a došlo to až do tejto podoby ale napriek tomu môže byť život nádherný.

A čo sa týka západnej medicíny: podľa mňa sú lekári šarlatáni. Odkedy som prestal brať lieky, tak bývam zdravý. Maximálne nejaká nádcha, ktorú ľahko vyležím a ak niečo vážnejšie, obrátim sa na východnú medicínu a bylinky a potom mám zas na niekoľko rokov pokoj lebo ma zdravie neopúšťa :D a k tomu mi lekári nepomohli. Tí nado mnou už neraz zlomili palicu a odpísali ma ale ak čítaš tento komentár tak vidíš, že sa mýlili :D takže s lekárstvom s tebou súhlasím.

PS. chcel som to napísať už včera po práci ale akosi ma vyplo a teraz v noci sa mi už písmenká splývajú do jedného tak sa ospravedlňujem za preklepy, ktorých tu môže byť nespočetne :D

12.07.2020 23:53:56 | Dávid

Děkuji za dlouhý text. Lékaři jsou tak dobrý maximálně chirurgové na akutní případy, jinak bych je bral holí :o) Lidé si musí uvědomit, že mají dělat pravý opak toho, co jim je říkáno a budou na tom mnohem lépe :o) Ve všech kruzích života a informacích, které nám předkládají... Ano, na každém individuálně je, co bude dělat se svým životem, ale je otázkou, kde to bude zpytovat. Když to převedu extrémně, ač tomu nevěřím, pro ty, co ano, buď v pekle nebo v nebi, ale moc lidí tam nahoře nebude, tak si budu moci dát nohy nahoru a popíjet drink :o)

12.07.2020 23:58:45 | Crazymike

V tomto neviem kde je pravda lebo ani v nebi ani v pekle som nikdy nebol :D a ani na tie miesta neverím ale podľa mňa nie je chyba keď tomu ľudia veria lebo všetci musíme niečomu veriť. Bez viery sme proste prázdny a nevidíme zmysel života, trpíme depresiami a premýšľame nad samovraždou. Viera je to, čo nás podpiera a je jedno (aspoň podľa mňa) či je to viera v Boha ako ho vykresľuje kresťanstvo, v Alaha, Ganéšu, vesmír alebo v samého seba. Ak tá viera dáva zmysel tomu človeku, je to tá pravá viera pre neho a len hlupák by na niekoho vieru útočil a snažil sa ju ponížiť. Viera má dávať nádej, ak to dokáže dať človeku, je to skutočná a pravá viera :)

13.07.2020 00:07:37 | Dávid

Vždyť jo, já to převedl jen na Faustovské peklo :o) Nic takového není, ale když tomu chce někdo věřit, může. Poukazoval jsem na to, že lidé nemyslí žádným způsobem, natož kritickým myšlením - aspoň. Bez selského rozumu, vnitřního senzoru tupě sledují, co jim je podáno, místo aby si to sami zjistili a pochopili, jak moc jsou klamáni!

13.07.2020 00:12:45 | Crazymike

Je to len názor jednotlivca... pri všetkej úcte ale cítim v tvojej odpovedi aj veľkú politickú kritiku a to je niečo, do čoho sa ja nerozumiem. Nikdy ma to nezaujímalo a až na dve politicky zamerané básne, dúfam, že sa jej ani venovať nikdy nebudem.

Ľudia sa klamaní? Možno.. teda.. asi áno. Ale nie len tí druhí. Aj ja, aj ty. A kde je pravda? Možno ju máš ty, možno ja ale možno oni a my sa mýlime. Aby sme úprimne zistili kde je pravda, museli by sme sa danej problematike o ktorej si myslíme, že sme ťahaní za nos venovať dopodrobna. Pravdu poznajú tí, ktorí riskujú svoju slobodu, svoje životy aby odhalili nejaké tajné dokumenty. Viem, je to drastický príklad ale to sú ľudia, ktorí sú k pravde najbližšie. My, čo si len o niečom prečítame pár novinových článkov sme od pravdy na míle ďaleko. My si len vytvárame názory, ktoré zakladáme na informáciách, ktoré sme sa dozvedeli ale dozvedeli sme sa len to, čo nám bolo umožnené.

Prečo si myslíš, že všetci ostatní.. alebo drvivá väčšina nepremýšľa vlastným rozumom? Podľa mňa to robia. Jediný rozdiel je v tom, že z tých istých informácii si vytiahli iné závery ako ty, alebo ako ja. Ale premýšľali nad tým. My len čerpáme z toho, čo niekto iný poslal do éteru. Nie sú to naše zistenia. Len naše závery, názory a pohľady.

Svet by bol hrozne smutné, čiernobiele miesto keby máme všetci rovnaký názor. A áj keď sa určite nájde niekto, kto absolútne nepremýšľa nad tým, čo sa okolo neho deje ale takých vážnych prípadov je podľa mňa oveľa menej. Drvivá väčšina premýšľa- len majú rozdielne názory ale to neznamená, že sú hlúpejší. Ani nevieme či máme pravdu my alebo ostatní. A nepáči sa mi, že si všetkých hodil do rovnakého vreca ale to je teraz vedľajšie... Chcel som len napísať, že je podľa mňa úžasné, že majú ľudia rozdielne názory. Kvôli nim je to tu pestrejšie :)

13.07.2020 18:19:00 | Dávid

Možná máš pravdu, ale odpovím jednoduše. Jak je definovaný život? Lidé podle definice tedy nejsou živí, protože se nezajímají o své okolí, prostředí, nespolupracují, neprozkoumávají a i to rozmnožování kvůli blbosti není ono, tak jsme mrtví pitomci, nebo ne? :o) Degradujeme každou generaci a už teď mají průměrní lidé rozum opice :o)

13.07.2020 19:18:27 | Crazymike

Život sa neriadi poučkami :) definujme si čokoľvek a akokoľvek. Je to na nás :D ja osobne ho definujem stručnejšie: reštaurácia. život je reštaurácia :D nájdu sa milióny ľudí ktorí s ňou nebudú súhlasiť a moje presvedčenie sa tým nezrúti. Definícia, ktorú si mi podal, je hrozne negatívna. Niekedy by som s ňou bol súhlasil lebo moje myslenie bolo príšerne pochmúrne a negatívne. Zmenil som ho a zmenil sa mi život. Život je doslova taký ako sa ho rozhodneš vnímať. Je úžasný, veselý a krásny ale aj plný hlúpych ľudí, smoly a negativity ale nikdy nie je aj aj. Je to, čo si vyberieme.

Ja ťa nechcem presvedčiť o tom, že mám pravdu. To by nemalo význam rovnako ako nemá význam presviedčať ma, že máš pravdu ty. "pravda" je podľa môjho názoru to, čo dokážeme akceptovať preto je tak úžasné relatívna :)

13.07.2020 19:29:50 | Dávid

Já to mám stejně, ale vysvětlení je jednoduchý. Na tom nic není. Život by se měl aspoň zachovávat, ale děláme to? Neděláme, takže defacto si ho ani nezasloužíme, když nehledáme jeho zlepšení, informace a nevíme ani, kde žijeme a co děláme, kam směřujeme a tak dále...

13.07.2020 19:35:59 | Crazymike

Nie, nemyslím, že to máš rovnaké :D obaja zastávame úplne protiklady :D a viem, že tvoj názor a tvoje presvedčenie nezmením, dokážem sa s tým zmieriť lebo mi o to ani nejde a dúfam, že sa tiež zmieriš s tým, že naopak ani ty nezmeníš môj názor a presvedčenie :D začal som mať pocit akoby sme hrali slovný ping pong a nikam sa táto debata neposúva :D viac menej si len vyvraciame to, čo pred tým napísal ten druhý a nemyslím si, že má význam tomu venovať až toľko času :D

Pri tejto téme si veľmi kritický a nemám dojem že by si chcel porozmýšľať aj nad pohľadom, ktorý sa snažím vykresliť :D obaja máme svoje zaryté presvedčenia a to nie je nič zlé ale naozaj naozaj ma ping pong nebaví. tak ako šport, tak aj tento slovný :D

Preto ti už len chcem zaželať veľa úspechov a šťastný život :)

PS. Mike, teším sa na tvoje ďalšie diela :)

13.07.2020 20:09:06 | Dávid

To se ti bude líbit moje báseň, kterou jsem dnes napsal. Vědecká anarchie :o) To budeš mile rád oponovat :o) Možná :o) Já jsem rád, za diskuzi, ale mám na to už propracovaný názor, toho se bát nemusíš, spíše bys taky měl bádat hlouběji a důsledněji, ještě máš čas :o) To co ty tady popisuješ, s tím více méně souhlasím, nicméně je potřeba větší hloubka. Pak možná zjistíš, jaký zvěrstva se člověk dopouští, co všechno dělá atd... Když pominu individuální cynismus a nezájem lidí o sebezdokonalování, a pomáhání ostatním, světu a společnosti... Můžeš si to malovat jak chceš optimisticky, ale pravdu nepřeměníš. Můžeš se usmívat jako já na druhý, ale stejně tě pošlou někam. Oni to prostě vidět nechtějí :o) No nic, zatím se drž :o)

13.07.2020 20:17:29 | Crazymike

Mám oči otevřené. A piš co máš na srdci,nepřemýšlej nad čtenáři.
Víc podobných textů prosím.

11.07.2020 15:15:38 | Henry Canas

Dík za reakci, určitě nepřemýšlím nad tím, jen jsem to podotkl ;o) co si myslí ostatní je jejich věc, že? ;o)

11.07.2020 15:44:17 | Crazymike

kam spěje? to ať si odpoví každej sám

jinak Miku překvapil jsi mě protože i takto je dobrý občas psát nejen romantika jsou věci který se mají připomínat ale zase se připrav na to že tímto stylem psaní přijdeš o mnohé své čtenáře,vím o čem mluvím .)))))

tohle je přesně ten tip syrové poezie která jde pod povrch nejen nad a je jak syrová flákota masa co dělá z lidí kanibaly
miku vím že se ti takový texty asi netvoří dobře komu by taky dělali dobře ale jde o to že právě mají působit takto tvrdě a bez servítků kdo chce zamyslíse alespoň už to je posun pro takovej text a já myslela že neumíš nic jiného než psát ty milostný :))) zmýlila jsem se a i když bych něco v textu určitě přitvrdila a dala jinak tak ty jsi autor a napsal jsi to tak jak jsi to cítil je to znát a to na textech postrádám tady někdy ty emoce co jdou až na dřeň a vezmou kus z tebe ..překvapils jistě jsi měl dobrou inspiraci ,) roboti zdraví R.U.R

11.07.2020 11:51:21 | xoxoxo

Nechci být vulgární, to se do poezie nesluší, když už, tak je to věcné, I nechutné a ošklivé věci se dají popsat ve verších a slušně :o) Stejně jsem to napsal tak, aby mě systém neumučil. Ať si do Mcdonalds chodí kdo chce, ať jí všichni třeba ty sajrajty v obchodech, pijí většinu věcí s krásnými názvy s obsahem....pár teček, ať jí pečivo od Babiše, kdo chce. A do Babišových zdravotnických zazářeních, který tu už vlastní přes 40%.... Ať si každý dá čárkový kód 666 na čelo, zadává 666 do www. Kdo chce tam, pomozte mu tam... Tak se pouč, když máš trošku ty vědomosti a přestaň to podporovat systém 666 :o) I myšlením ovšem :o) Nejsem žádný sluníčkář, jen optimistický realista

11.07.2020 11:58:05 | Crazymike

nějaké vědomosti mi tu dal a otevřel pomalu oči jeden člověk tady v den divný kdy nebylo hezký počasí a na jeden klik se to změnilo trochu .)
je fakt že i dnes je venku tak nějak deštivo což mi navodilo že tento způsob léta zdá se ... .)


jo a učeš se už konečně .)

11.07.2020 12:11:49 | xoxoxo

Měníš to jen Ty, nikdo jiný...přístup, DeeDee :o)

11.07.2020 12:13:34 | Crazymike

pochvala za dobrou volbu hudby a skvělé video

11.07.2020 12:26:04 | xoxoxo

Nj, děkuji za ovečky bééé :o) bééé

11.07.2020 12:26:58 | Crazymike

prostě trefný video ale někdo bohužel v tom uvidí jen to video ale ne za to vše .) miluji jehňátka :)

11.07.2020 12:44:51 | xoxoxo

Lidi na to skoro nekoukaj, to jsou 2 kliky navíc, neblázni :o)

11.07.2020 12:45:51 | Crazymike

no to je fakt,lidi to zdůvodní hned, jde přece o čas , dva kliky a ztráta času komentářem přesně načasovaný a teď dlouhý video hra o čas započala :)))

11.07.2020 13:09:23 | xoxoxo

© 2004 - 2021 liter.cz v1.4.12 | Facebook, Twitter