Anotace: ....
myšlenky mé jsou jak ptáci v kleci
zavřeny za touhu mluvit k věci
zavřeny za víru
za lety bez tíže
při tónech klavíru
zevlují skrz mříže
„Jen žádné potíže!“
„Jo?“
„Jen žádné potíže!“
pak se to stane - pan klíčník je tu
od svíčky pálí si cigaretu
rudý ve tváři, jak tahá za ni
kdo nechce hořet - jó - tak ten se brání
jako když tleskneš jen jednou dlaní
jako když sudy zas válíš strání
jako když nevíš, že vše je jen lest
znova se necháš tak zbůhdarma svést
znova tě dětství už neochrání
opět ty tóny klavíru
znova ty myšlenky na...
no,... na co chcete, ale hlavně...
„Už žádné potíže!“
„Jo?“
„... žádné potíže.“
B e n g ... Beng, Beng
„Ty vole!?“
„Co? Co je!“
„No potíže, Ty vole!“
„P O T Í Ž E ...“
jako když výstřel z pistole
ukončí dílo tvé... v kostele
pomalu, abych nevzbudil se
sám sebe prosím: „N E Z A S T Ř E L S E!“
sám sebe prosím: „T R E F S E H L A V N Ě !“
pak už jen zahřmí
B e n g ... Beng, Beng
"Ty vole...
míříš na mě!!"
"A co ten obličej?"
...to zírá(m) …
... z hlavně ...
... na mě ...
já
03.06.2026 20:29:21 cappuccinogirl
Taky zírám
druhá půle se rozletěla
jak neřízená střela*
přitom představa dětství jako ochrany
to je věčnej štít věčnýho dítěte v nás
-co v dobrým říká - zlom vaz*
30.05.2026 02:16:21 Iva Husárková
objímám Tě! *** uložila jsem si... ***:-))***