Jen žádné potíže!

Jen žádné potíže!

Anotace: ....

myšlenky mé jsou jak ptáci v kleci

zavřeny za touhu mluvit k věci

zavřeny za víru

za lety bez tíže

při tónech klavíru

zevlují skrz mříže

 

„Jen žádné potíže!“

„Jo?“

„Jen žádné potíže!“

pak se to stane - pan klíčník je tu

od svíčky pálí si cigaretu

rudý ve tváři, jak tahá za ni

kdo nechce hořet - jó - tak ten se brání

 

jako když tleskneš jen jednou dlaní

jako když sudy zas válíš strání

jako když nevíš, že vše je jen lest

znova se necháš tak zbůhdarma svést

 

znova tě dětství už neochrání

opět ty tóny klavíru

znova ty myšlenky na...

 

no,... na co chcete, ale hlavně...

 

„Už žádné potíže!“

„Jo?“

„... žádné potíže.

 

B e n g ... Beng, Beng

 

„Ty vole!?“                         

„Co? Co je!“

„No potíže, Ty vole!“

 

„P O T Í Ž E ...“

 

 

jako když výstřel z pistole

ukončí dílo tvé... v kostele

pomalu, abych nevzbudil se

sám sebe prosím:                             „N E Z A S T Ř E L   S E!“

 

sám sebe prosím:                            „T R E F   S E   H L A V N Ě !“

pak už jen zahřmí 

 

B e n g ... Beng, Beng

"Ty vole...

míříš na mě!!"

 

"A co ten obličej?"

                       ...to zírá(m) …

                                         ... z hlavně ...

                                                          ... na mě ...

                                     já

 

 

Autor FaJen, 29.05.2026
Přečteno 51x
Tipy 14
ikonkaKomentáře (9)
ikonkaKomentujících (5)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

03.06.2026 20:29:21   cappuccinogirl

Taky zírám
druhá půle se rozletěla
jak neřízená střela*

přitom představa dětství jako ochrany
to je věčnej štít věčnýho dítěte v nás
-co v dobrým říká - zlom vaz*

líbí

03.06.2026 21:20:27   FaJen

cappu děkuji - potěšilo, jako vždy

pa č.

líbí

30.05.2026 10:46:56   enigman

hlavní je asi vyhnout se hlavni...

líbí

30.05.2026 12:18:03   FaJen

zcela jistě je to hlavní ...

líbí

30.05.2026 02:16:21   Iva Husárková

objímám Tě! *** uložila jsem si... ***:-))***

líbí

30.05.2026 12:19:38   FaJen

děkuji Ivu, měj se spokojeně

líbí

04.06.2026 01:40:35   Iva Husárková

zdravím, Čendo! ***

líbí

29.05.2026 08:05:40   šuměnka

:))** pusu Čendo - a tóny pro stavy beztíže

**
nebudou --žádný potíže ;)*

líbí

29.05.2026 11:59:03   FaJen

No šumi, potíže asi občas patří k životu..
jen nesmíš koukat do hlavně

si myslím

líbí
© 2004 - 2026 liter.cz v2.5.8 ⋅ Facebook ⋅ Threads ⋅ X ⋅ Nastavení soukromí ⋅ Osobní údaje ⋅ Provozovatel