Řekněme si na rovinu

Řekněme si na rovinu

Řekněme si na rovinu,
že život v Praze má svou cenu
a i když ses tu narodil,
platit musíš jak debil.

Řekněme si na rovinu,
že práce má dnes malou cenu
výplata je na přežití
svobodný jsi jako v síti.

Řekněme si na rovinu,
že vše děláš pro rodinu
děti z hnízda vyletí
zbydou vrásky na pleti.

Řekněme si na rovinu,
že vše děláš pro svou ženu
ona to však neocení
stále u ní ztrácíš ceny.

Řekněme si na rovinu,
že si jednou odpočinu
tam kde roste křížů sad
měl jsem vás tu lidi rád.

Autor Ďábel sám, 29.05.2026
Přečteno 79x
Tipy 21
ikonkaKomentáře (16)
ikonkaKomentujících (6)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

30.05.2026 10:39:54   enigman

inu je to rovina nakloněná...

líbí

29.05.2026 20:24:04   Mia2011

Povedme si na rovinu, veľmi pravdivá a úprimná báseň, všetko o čo sa snažíme, iný ľudia nevedia práve vždy oceniť :(

líbí

01.06.2026 08:03:07   Ďábel sám

díky

líbí

29.05.2026 15:18:36   Marťas9

Řekněme si na rovinu
času máš dost milý synu...

líbí

01.06.2026 08:03:45   Ďábel sám

myslíš?

líbí

01.06.2026 23:45:39   Marťas9

Určitě...
Jsme roky stejně...
Neházejme flintu do žita...

líbí

29.05.2026 09:49:26   šuměnka

řekněme si narovinu

kolik světel - tolik stínů

řekněme si narovinu

falus často patří klínu

řekněme si narovinu

dýchat vzduch a zmírat hlínu

řekněme si narovinu

život nás dře, ždíme, párá

z lásky máme kocovinu

a pak hmota hodí minu

z ničeho ž nic přijde náraz

a ten, kdo pil medovinu

sutí se zas probourává

řekněme si narovinu

buď to dám! --a nebo zhynu :)**

1líbí

01.06.2026 08:04:23   Ďábel sám

:) aspoň, že Tě inspiruju

líbí

01.06.2026 08:21:46   šuměnka

ty mě VŽDYCKY inspiruješ :)*

líbí

01.06.2026 08:26:50   Ďábel sám

:)

líbí

29.05.2026 11:59:45   jablonka

lol
:)

líbí

29.05.2026 12:39:32   šuměnka

někdy jsem nemožná, vím ;DD

nemůžu si pomoct - to samo ;))*

líbí

29.05.2026 17:00:04   jablonka

to je úprimný smiech... ešte teraz sa usmievam...je tam razancia i intimita, revolúcia i fatalita...na relatívne malom priestore:))

líbí

01.06.2026 08:02:53   Ďábel sám

děkuji

líbí

29.05.2026 17:04:43   šuměnka

taky se směju - ale kde si to jinde můžeš dovolit, než u ďábla přeci

všechno dohromady, milovat i klít - a dělat salta přes ježky v kleci ;D

krásný den měj :)**

**
a ďábel mne omluví - vím, že ano **

líbí

01.06.2026 08:03:30   Ďábel sám

díky

líbí
© 2004 - 2026 liter.cz v2.5.8 ⋅ Facebook ⋅ Threads ⋅ X ⋅ Nastavení soukromí ⋅ Osobní údaje ⋅ Provozovatel