Anotace: :(
Řekněme si na rovinu,
že život v Praze má svou cenu
a i když ses tu narodil,
platit musíš jak debil.
Řekněme si na rovinu,
že práce má dnes malou cenu
výplata je na přežití
svobodný jsi jako v síti.
Řekněme si na rovinu,
že vše děláš pro rodinu
děti z hnízda vyletí
zbydou vrásky na pleti.
Řekněme si na rovinu,
že vše děláš pro svou ženu
ona to však neocení
stále u ní ztrácíš ceny.
Řekněme si na rovinu,
že si jednou odpočinu
tam kde roste křížů sad
měl jsem vás tu lidi rád.
29.05.2026 20:24:04 Mia2011
Povedme si na rovinu, veľmi pravdivá a úprimná báseň, všetko o čo sa snažíme, iný ľudia nevedia práve vždy oceniť :(
29.05.2026 09:49:26 šuměnka
řekněme si narovinu
kolik světel - tolik stínů
řekněme si narovinu
falus často patří klínu
řekněme si narovinu
dýchat vzduch a zmírat hlínu
řekněme si narovinu
život nás dře, ždíme, párá
z lásky máme kocovinu
a pak hmota hodí minu
z ničeho ž nic přijde náraz
a ten, kdo pil medovinu
sutí se zas probourává
řekněme si narovinu
buď to dám! --a nebo zhynu :)**