Jako malá

Jako malá

Neztratila jsem se.

Jen jsem vyrostla do všech svých podob.

Stále se zastavuji u světla v kalužích, u vůně deště, u slov, která ostatním proklouznou mezi prsty.

Své jizvy nosím tiše.

Vím o nich, a ony vědí o mně.

A přeci ve mně zůstalo něco, co čas neunavil.

Údiv.

Ten první. Čistý.

Ten, který otevírá okna dokořán.

Pořád věřím dotekům, pohledům, tichu mezi dvěma lidmi.

Pořád se nechám zasáhnout.

Radostí.

Krásou.

Steskem.

Možná proto působím křehce.

Jenže křehké není to, co se zlomí.

Křehké je to, co zůstane otevřené i po bouřce.

A já jsem své dveře nikdy úplně nezavřela.

Jsem věčné dítě.

S dlaněmi stále připravenými chytat padající hvězdy. 

Autor Vendina, 02.06.2026
Přečteno 57x
Tipy 11

Poslední tipující: RadoRoh, Zverzak, jort1, Psavec, šerý, POSLUCHAČ, Amidou
ikonkaKomentáře (6)
ikonkaKomentujících (4)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

03.06.2026 14:41:36   Zverzak

Krásne a mne blízke, nenechám si vziať dušu dieťaťa. Dobre to máš :)

líbí

04.06.2026 09:29:55   Vendina

Díky. Duše dítěte umí přežít i tam, kde by dospělost dávno rezignovala.

1líbí

02.06.2026 11:06:48   šerý

To jsi gratuluj. Uchovat si k lidem důvěru a nepotratit věkem fantazii, je dobrým předpokladem přežít současnou dobu šíření nenávisti a strachu. Prima*

líbí

04.06.2026 09:31:13   Vendina

Děkuji. I když s fantazií je občas potíž. Někdy si začne psát vlastní příběhy.

líbí

02.06.2026 07:21:15   Amidou

Chytej zraky dál padající hvězdy, otvírej okna dokořán, rozdávej to, co někteří lidé neumí. Neztrať se. Díky

líbí

04.06.2026 09:34:00   Vendina

Díky. Něco ve mně si prostě stále přeje věřit na hvězdy.

líbí
© 2004 - 2026 liter.cz v2.5.8 ⋅ Facebook ⋅ Threads ⋅ X ⋅ Nastavení soukromí ⋅ Osobní údaje ⋅ Provozovatel