Sbírky

Sbírky

Včera ráno ze zvyku

navštívil jsem trafiku,

prohlédl si nové známky.

Moje sbírka aršíků

někde v cizím šuplíku

zamčena je na dva zámky.

 

Stará sbírka obalů

vybledla už pomalu;

pryč je vůně ze žvýkaček.

V nostalgii návalu

občas hledám v křišťálu

ztracený čas dětských hraček.

 

Pohlednice z cizích míst,

zašlé písmo nelze číst,

dávno mrtví pisatelé.

Vylétli jsme z rodných hnízd,

obrátil se nový list;

postel máma už nestele.

 

-*-

 

Marně vznášíš námitku,

už volají sanitku;

tělo dají do rubáše.

Ukončil jsi povídku…

Jen hromada prožitků

nejcennější sbírka naše.

Autor Souputník, 04.06.2026
Přečteno 65x
Tipy 17
ikonkaKomentáře (4)
ikonkaKomentujících (3)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

04.06.2026 09:09:14   šuměnka

škoda, že ty zájmy chybí

**
tohle se mi vážně líbí

dals to tak, že v nitru kdesi

vzpomínky cit taky přesil :)*

líbí

04.06.2026 19:31:39   Souputník

Děkuji, jojo jako mladí jsme sbírali kdeco. A někdy to bylo dost napínavé, třeba když jsem si v trafice koupil za těžce naspořených 21 Kčs obálku se 100 známkami z celého světa, a nikdy nevěděl, co tam přesně bude :)

líbí

04.06.2026 19:35:49   šuměnka

taky jsem sbírala známky ;)

takže vím, o čem píšeš

líbí

04.06.2026 00:37:51   enigman

škoda že ty trafiky mizí...

líbí
© 2004 - 2026 liter.cz v2.5.8 ⋅ Facebook ⋅ Threads ⋅ X ⋅ Nastavení soukromí ⋅ Osobní údaje ⋅ Provozovatel