Včera ráno ze zvyku
navštívil jsem trafiku,
prohlédl si nové známky.
Moje sbírka aršíků
někde v cizím šuplíku
zamčena je na dva zámky.
Stará sbírka obalů
vybledla už pomalu;
pryč je vůně ze žvýkaček.
V nostalgii návalu
občas hledám v křišťálu
ztracený čas dětských hraček.
Pohlednice z cizích míst,
zašlé písmo nelze číst,
dávno mrtví pisatelé.
Vylétli jsme z rodných hnízd,
obrátil se nový list;
postel máma už nestele.
-*-
Marně vznášíš námitku,
už volají sanitku;
tělo dají do rubáše.
Ukončil jsi povídku…
Jen hromada prožitků
nejcennější sbírka naše.
04.06.2026 09:09:14 šuměnka
škoda, že ty zájmy chybí
**
tohle se mi vážně líbí
dals to tak, že v nitru kdesi
vzpomínky cit taky přesil :)*
04.06.2026 19:31:39 Souputník
Děkuji, jojo jako mladí jsme sbírali kdeco. A někdy to bylo dost napínavé, třeba když jsem si v trafice koupil za těžce naspořených 21 Kčs obálku se 100 známkami z celého světa, a nikdy nevěděl, co tam přesně bude :)