Podstata světa kvantové myšlení

Podstata světa kvantové myšlení

Anotace: ...budu ráda za inspiraci i za každý váš vlastní pohled k tématu..i jeden jediný člověk se počítá;)

?

Pracuji na knize Mnohobarevná vrstvenost..dávám sem video a ráda bych znala váš názor Tedy pokud vás co věříte na čas mohu o něj nachvilku požádat ;)
Jde mi o váš pohled názor i fantazii vaše případné jiné názory na tohle video které sem vkládám a co mě zaujalo dnes víc než jiné ...i jeden jedinec který tu zareaguje je vítán s vlastním názorem a podnětem k inspiraci Možná ta chvíle zastavení bude i vám v něčem prospěšná a inspirativní ;)děkuji

https://m.youtube.com/watch?v=0tkRGfMG0Dk
Autor xoxoxo, 12.04.2016
Přečteno 768x
Tipy 0 ... Tip / Supertip
ikonka Komentáře (13)
ikonka Komentujících (7)

Komentáře

pokracovani

b1) třeba v dokumentu říkaj něco na začátku. ("jak můžete svět vnímat jako reálný, když ego"... a dál). Moje relativně dlouho (desítky let) trvající nedorozumění, který tu patrně nedokážu přesně vysvětlit a který je možná celý špatně... Zkrátka mi přišlo, že vědecký pojetí objektivního světa vylučuje jakoukoli subjektivitu. Tj. potom jakoby racionální pohled na svět vylučuje subjektivní bytost jako takovou - tedy i mě, což je zjevný rozpor s pozorováním. Tj. máme spor. :-)
2015- update - představa řešení sporu. :-) To pojetí světa není "vědecký", ale řekněme deterministicko- mechanický. Tj. řekněme Newtonovo. Tím nechci říct, že vím, to co Newton, ale že jsem na svět pohlížel příliš jeho optikou. Tj. že svět se skládá z tuhých těles a zákony jsou takové že pohyb těles je "jednoznačně v určen do budoucnosti". A v tomto pojetí, pak skutečně může být existence subjektivity- nemožná. Když je celý svět jenom z více či méně složitých hodinových strojů - kde je hranice mezi "já" a zbytkem mechanického světa. (myslím, že Newton byl dualista, tj. část hmota a část "duše".) . No, takže rozpor "subjektivity" se vyřeší, nebo alespoň odsune, když tohle vidění světa nahradíte jiným. Více pravdě blízkým je kvantový model vesmíru. Jenomže. :-) Nemám nejmenší představu, jak takový model v praxi funguje. :-)
Takže ke sporu s pozorováním vlastního já nemůžu dojít. :-)
Myslím že to, co jsem se tu snažil popsat jako osobní příklad je určitý druh magického myšlení. :-)
Když to vezmu více při zemi, tak Newtonova teorie řekněme nevysvětluje existenci atomů a molekul (v jejichž existenci snad věří i malé děti)... Ale vcelku dobře vysvětluje pohyb planet ve Sluneční soustavě a jak funguje páka. Nevím o nikom, kdo by se z Newtona snažil odvodit existenci vlastního vědomí. :-)
Kvantová teorie vysvětluje atomy a molekuly. Ale opět vůbec netuším, jestli se ji někdo snažil aplikovat na fungování mozku.
Jistě zajímavé otázky, ale "poněkud" složité. :-)


5) Přijde mi, že "indiáni neviděli Kolumbovi lodě" jsem sám i někde použil. Ale teď tomu moc nevěřím- teď si říkám, žeje prostě viděli :-).

6) Trochu si říkám, že při sledování (nejen takových) dokumentů... si pak člověk řekne...
"a mě unikly souvislosti"

15.04.2016 19:31:31 | ewonreagovat

Stručné to asi nebude...
1) http://www.csfd.cz/film/224148-comyjenvime/prehled/

takle se to jmenuje (a taky tam jsou názory)

Tady je to možná celé:

https://www.youtube.com/watch?v=ldJsv74339Q

2) měl jsem tady na to úvahu a v zápalu sebekritiky jsem ji smazal.

3) myslím, že to máme doma a viděl jsem to před lety, teď jen útržky. Jde o takovou "new age slátaninu", což je můj neoficiální termín.

4) emoční zaujetí: asi dvojího druhu.

a) říct, že to je blbost, protože to není zrovna podle vědy (myslím, třeba to s tou vodou, vločkama či jak to tam je). Tj. určitě jsou tam místa, kde se vyloženě kecá.

b) na druhé straně tam je spousta míst, kde si řeknu - hmm... to je zajímavý řekněme přímo fascinující. Je tam spousta témat... Tam jaksi může racionalita polevit a fantazie stvoří cosi zajímavého.

15.04.2016 19:31:11 | ewonreagovat

no:) ten zaver je uplne najlepsi:) Zaujali ma hlavne tezy o tom, ako si kazdy vytvara individualne asociacie, a tym aj unikatne nervove spojenia. Aj to so starnutim: poznam osoby, ktore su v sedemdesiatke vitalne a zdrave, a potom take, ktore sa sedemdesiatky nedozili. Myslim, ze to nie je nahoda.
PS: Chcela by som byt spravkynou parku, zn: vazne
:)

15.04.2016 11:30:33 | maryshkareagovat

Video jsem sice nepustila...ale věřím, že existují neprozkoumané oblasti...které mohou být objeveny později.
Domnívám se že duševno může mít dosud nepozkoumané vlastnosti. Věřím, že existuje cosi jako mentální propojení mezi některými dušemi nebo vědomím. Jedním ze znaků je sdělení informace...bez komunikace, jak ji obvykle dnes chápeme. Když zemře tělo jedné z takto propojených duší, ta druhá to ví, aniž by jí to někdo sdělil.

12.04.2016 22:42:46 | MARKOreagovat

Jistě neprozkoumaných oblastí je mnoho a proto jsem chtěla slyšet i názor na tohle video i když mám velmi dobrou knihu o kvantové fyzice která je k mému psaní dobrou inspirací.Ono dřįv i evoluce byla nepřijatelná a otřásla světem hlavně věřícįch..představa že by člověk pocházel z opice byla pro mnoho lidí šokujícį..ono to chce si něco o evoluci přečíst dohledat porovnat ale dnes už je to jiné .Já věřím v sílu myšlenky a energii prostě každý má jiný úhel pohledu a ani vědci nejsou neomylní .Tak děkuji za tvůj názor Marko i čas ;)

13.04.2016 09:24:40 | xoxoxoreagovat

"omlouváme se, video není dostupné" škoda***

12.04.2016 20:38:17 | Frrreagovat

Tak nevím mě valí normoš ;)

13.04.2016 09:25:47 | xoxoxoreagovat

Tak jsem to zkoukla a opravdu opravdu jsem se snažila na to dívat nezaujatě, i když už od začátku mi bylo úplně jasné o jaký typ "dokumentu" jde. Ale i tak jsem se fakt snažila být objektivní.

Nevadí mi šílené a ulítlé teorie, ale vadí mi, když staví na špatných faktických základech. Strašně mě pobavila ta teze o tom, že každá buňka má své vědomí, že přemýšlí, skoro jako by měla vlastní mozek. Stejně tak teorie stárnutí je úplně blbě. Nestárnem proto, že bychom byli zahlcení emocemi a na receptorech pro buňky by už nebyl dostatek místa. To je s prominutím totální hovadina. A nejen to, těch chyb je tam spousta, jen jsem si nedělala poznámky a znovu se mi na to už koukat nechce :)

Realitu si samozřejmě "tvoří" každý jedinec, to, jak na ni nahlížíme, je individuální, ale neznamená to, že realitu kolem sebe doslova utváříme. Ona už nějaká je a byla by i bez nás, jen každý z nás ji pro sebe vnímá trochu jinak.

Asi nejsem ten správný typ na tyhle teorie, vždycky se divím, jak takovým blbostem může někdo věřit. Ale jak se říká, proti gustu ;-)

12.04.2016 18:27:27 | iluzionistka

Nevadí ani já nejsem ten typ na to ale píšu knihu o realitě versus fikce takže jsem ráda za každy názor k tomu co mě zajíma od lidí co znám a i tady.
Je to pro mě určitá inspirace i pohled na vaše názory i když nemusím se vším souhlasit to je jasný.Časem dojdu k tomu jak moc jsem se sekla v určitých věcech i pohledu na ně když se na ně pak dívám z odstupem.Každopádně ti děkuji za tvou reakci a za to že jsi se k tomu vůbec vyjádřla ;)

13.04.2016 09:32:46 | xoxoxoreagovat

Tak to pak jo. Víš co mi na takovýmhle typu věcí asi nejvíc vadí? Že tam předkládají takový pseudolékařský poznatky jako fakta. A člověk, kterej o tom třeba nic neví, to snadno převezme jako skutečnost. A tak se pak tvoří různý blbý teorie, který se pak šíří internetem a nakonec to skončí u pití CDS 2...

13.04.2016 19:42:39 | iluzionistka

Jenže ten základní argument, který lze proti tobě použít a zazněl ve videu, je, že přemýšlíš v těch starých a špatných pojmech (paradigmatech) :D Jinak souhlas s tebou. Kromě teda toho, že je to blbost. Některý dílčí myšlenky z tohohle proudu myšlení můžou být zajímavý.

12.04.2016 18:33:12 | tall&curlyreagovat

Ano a to je to co mě zaujalo že některé myšlenky jsou v tom videu zajímavé a stojí za to o nich přemýšlet a hledat dál a víc kolem sebe.Rozhodně bych celé video neodsuzovala ;)Dįk za zastávku a tvůj názor vážím si toho

13.04.2016 09:36:59 | xoxoxoreagovat

Pár poznámek, video jsem neviděla celé:

1) "tento nový vědecký přístup říká pravý opak" Osobně si myslím, že to není žádný nový vědecký přístup. Fenomenologie už od počátku minulého století zkoumala skutečnost nikoliv jako objektivní, ale jako fenomén lidského vědomí.

2) "současné paradigma je špatné" Argumentovat tím, že historie ukazuje, že dobová paradigmata poznání se vždy ukázala jako špatná, je podle mne dost manipulativní. Navíc pokud by to platilo, znamená to, že i toto paradigma je špatné a bude překonáno. Pokud ne, byli bychom ve věku ukončení dějin. A co pak?

3) V čem je teda tahle teorie jiná/lepší, než ty které neguje?

Za sebe musím říct, že tyhle typy videí zahrnují fakt velké množsví různých manipulativních technik, dalo by se o tom napsat několik stran.

12.04.2016 13:19:39 | tall&curlyreagovat

© 2004 - 2020 liter.cz v1.4.6 | Facebook, Twitter