Můj matematický sen

Můj matematický sen

Anotace: O mém snu, který se mi zdál. Týká se školství, konkrétně matematiky a života.

Připomíná mi to západ slunce. Jsem stále ve třídě, tentokrát před rozhodující písemkou z matematiky. Na svém kontě mám asi pět pětek. Kdoví, jestli si to opravím. Nějak se necítím do závěrečného boje, i když jde „o záchranu“ ročníku. Konečně mi má vyučující Helenka dává papír se zadáním úloh.

Jeden příklad bych snad dovedl vypočítat, ty ostatní pak vycházejí napůl. Bohužel nemám v hlavě potřebné vzorce, a proto bádám, bádám dál. Při řešení těchto složitých příkladů používám svou intuici, ale ta nestačí. Zoufale škrtám špatné i dobré věci. Asi ten ročník budu muset na rozdíl od svých spolužáků znovu opakovat. Jak trapné a ponižující, když nevymyslím nic nového. Blíží se čas odevzdání. S pokorou odevzdávám své výtvory a výplody fantazie.

Následující den se dovídám výsledek mé další existence, či neexistence. Získávám nějakých šest bodů z třiceti. Na postup to nestačí, i když jsou uznány i škrtnuté části písemné práce. Musím navíc vyklidit kolej, také zaplatit kolejné, které jsem neplatil půl roku. No, moc se toho nakupilo. Mám mnoho věcí, které prostě neunesu.

Václav Kovalčík
ikonka Komentáře (0)

Komentáře
© 2004 - 2020 liter.cz v1.4.6 | Facebook, Twitter