Bližnímu svému

Bližnímu svému

Anotace: ....věnováno...bez diakritiky

Sbírky: Půlka 0,25ky ...raději knihu!

Ležela jsem na podlaze v obýváku schoulená do klubíčka a opravdu přemýšlela nad tím,  že začnu brečet. Pomohlo by to? Jen bych tim v matce a otcimovi vyvolala vztek. Bezmoc? Emoci. Spatnou. I kdyz chteji nedokazou. Zatež. Pro všechny. Vycitala bych si to.

 

Do pokoje prisla matka a lehla si do postele me mladsi sestry . Resily spolu problemy ve skole. Mama se az vtirave snazila sestre pomoct. Byla mila. Moc mila. Premejslela sem jestli nekdy byla mila na me. Mozna ano. Nevzpominam si.

 

Sestra jeji pomoct a prichylnost az hrube odmitala. Porad jsem lezela na podlaze. Bricho se mi sviralo. Bylo mi hrozne. Nechtelo se mi byt. Lehl si vedle me nas pes. Muj verny, ma nejradsi me. Jak se to pozna? Je porad se mnou v mistnosti nas ctyr jde vzdycky ke me a se mnou i spi. Vencim ho. Porad mazlim. Mam ho rada. Psovi date lasku a presne takovou Vam vrati.

 

"Mam pocit jako bych tu ani nebyla."

 

Kdyz neco vyslovite uvedomite si, ze je to pravda. 

 

" A kde si?" rekla moje matka.

 

"Nevim."

 

" To si nekde jinde ve vesmiru?"

 

Jeji ton byl vecny. Proste vecny. Zase tu lezim a zase skuhram. Nevi, jak mi pomoc.

 

Jak pomoct? Vzdycky kdyz se tim smerem podivam vidim tam nejakou osobu blizkou, ktera me vysvobodi. Mela jsem pratele, ale dochazi mi, ze se vsem jen prizpusobuji, Ted sem sama porad a pratele nechci zatezovat svyma starostma, neni tu nikdo komu byxh to mohla vysvetlit.. Kde mam najit oporu?  V sobe? Jak? 

 

"Hrozne bych chtela mit mamu.."

 

Vypadlo ze me. A doslo mi, ze je to pravda.

 

A otcim rekl "Vzdyt je ti 27.."

 

"Chtela bych, aby tu nekdo byl a rekl to bude dobry, .."

 

Smal se..."...jak si to predstavujes, ze s tebou matka bude celej zivot? Jak by to vypadalo kdyby mama prisla za babickou a rekla obejmes me?"

 

"Normalne?"

 

 

Autor Loveless, 15.09.2018
Přečteno 207x
Tipy 12 ... Tip / Supertip
Poslední tipující: Madanik, Frr, jitoush, odnikud, Philogyny1, Breakthru
ikonka Komentáře (13)
ikonka Komentujících (7)

Komentáře

Člověče, ležím , jsem tu po dlooouhý době a čtu u Tebe :) Sakra takových věcí a myšlenek , mě to hlava moc nebere :D Ale tak já vím houby no :) Ale četl jsem rád :) S pozdravem... Umělec :D

30.09.2018 18:47:44 | Madanikreagovat

Teda, to se ti ze mě hlava zamotala ? :D tak děkuju za opětovnou návštěvu ,) a podepsala bych se Umělkyně s dovolením :D

30.09.2018 22:20:14 | Lovelessreagovat

"Řeč je pramenem nedorozumnění", řekl pan Exupéry jen dodávám dovětek: "Proto psi nemluví".

23.09.2018 19:39:31 | Tzargareagovat

"Řeč je pramenem nedorozumnění", řekl pan Exupéry jen dodávám dovětek: "Proto psi nemluví".

23.09.2018 19:38:15 | Tzargareagovat

"NORMÁLNĚ"..:-D ST*

18.09.2018 02:21:36 | Frrreagovat

.....myslím,že v tomto není na škodu se inspirovat od jižních národů,
tam se lidé objímají docela často......leckdy je ten pevný a vřelý
stisk víc než mnoho slov,která v určitých chvílích beztak nikdo neslyší
nebo neposlouchá.......a dotýkat se,vždyť tohle slovo má více významových rovin.Tohle potřebují děti a dospělí též.....jako sůl...../úsměv/....Ji.
Připadá mi docela "mimo",že v některých rodinách ten obyčejný tělesný
kontakt zcela vymizel a že je spojován jen se sexem,to je
škoda a hlavně to ochuzuje vztahy jako takové...

17.09.2018 22:30:41 | jitoushreagovat

To je jisté :) Otázka je, jak se s tím vyrovnat v dospělosti..:)

18.09.2018 11:28:17 | Lovelessreagovat

...myslím si,že na všem se dá vědomě pracovat,vše se nějak vyvíjí,
jde odněkud někam.A pokud si je člověk vědom nějaké nedostatečnosti,tak
se po kousíčkách může dobrat ke změně.Hojivé procesy jsou nastartovatelné
kdykoliv,jen to vzít za ten správný konec.Sama na sobě si uvědomuji,že
jsem teď,ve svém věku, daleko otevřenější a kontaktnější než v minulosti,
prostě se to změnilo tím mým jakýmsi vývojem.......A když člověk aspoň kousíček něčeho změní u sebe,tak se to promění i kolem něj...Ji./úsměv/

18.09.2018 21:20:07 | jitoushreagovat

Ja kontaktni jsem velice nemam s tim problem....jsem si vedoma, jak je to potreba...ale nemuzes nikomu porucit aby te objimal...nemuzes mu rict citove stradam, dotykej se me..pripadne tvuj chlad mi ublizuje....smirit se, ze s tim nic neudelas, lidem nevysvetlis/nezmenis....oni maji svoje vzorce, nikdo se jich nedotykal....."dotykat se sam sebe sam"....muzes si najit nekoho, kdo to bude delat sam od sebe, ale ani takovy lidi nemaji na hlave majak, abys je poznala...:D ve vysledku nas to zase zene k samote..:)

19.09.2018 11:35:17 | Lovelessreagovat

Čtu teď jednu knihu, jmenuje se Příspěvek k dějinám radosti. Dost se věnuje i týhletý tematice. Není to moc jednoduchý čtení, je to psaný takovým zvláštním stylem, ale možná bys tam mohla něco najít Je to právě i o tom, jak jsme jako děti formovaní dotykama a všeobecně tou péčí rodičů. Já se tomu sama dost věnuju a časem třeba doporučím i jiný věci, kdyby tě to zaujalo. Dle mýho je potřeba nějaký péče, blízkosti, dotyků a lásky v dětství naprosto nezbytná, jinak to pak dopadá všelijak.

Četlo se to těžko, bolavě, ale jsem hrozně ráda, že jsi tu rozvinula nějakou další svou polohu, mám pocit, že jdeš kousíček vpřed :)

16.09.2018 18:24:34 | odnikudreagovat

Řekla jsem si o to co ? :) Děkuju, za doporučení. Já v současný době čtu spíš pro potěšení a rozptyl, ale na tu knížku mrknu a uvidím.

Polohy možná rozvíjím, nicméně jsem to nenapsala z důvodu svěřovacího/terapeutického, asi to tak je u dlouhodobejch psavců na literu, že pak dospějou do fáze, kdy píšou z jinýho důvodu. Je to změna.

16.09.2018 21:09:56 | Lovelessreagovat

Heh, není to povinné :D ale je to normální próza, jakoby detektivka, žádná odborná věc :) Jj, to chápu, je fajn, že je tu prostor pro všechny typy psaní :)

17.09.2018 21:57:03 | odnikudreagovat

Je to dost k zamyšlení, rozumím ti...
objemout rodiče nebo jim za něco normálního, běžnýho slušně poděkovat, to stačí a je to lidský...Já mámu objemul naposled před rokem, když babči zjistili raka...a otec je pro mě skoro cizí, tam nic nehrozí...

15.09.2018 21:41:07 | Breakthrureagovat

© 2004 - 2020 liter.cz v1.4.6 | Facebook, Twitter