v galerii...

v galerii...

Anotace: asociací...

pozoroval jsem obraz od Moneta
svítání s rudým sluncem pramicí a převozníkem
a přemýšlel jsem kdo je ta žena
i když nebylo poznat kam asi míří
a proč navíc tak brzo
k tomu to červené slunce že by podzim?
a kolik bylo asi stupňů?

líbí se vám?
ozvalo se za mnou

neřekl bych líbí
spíš mě baví hloubat nad tím
co tím chtěl malíř říci

u vás to mám podobně cukla úsměvem
nejste zrovna úchvatný
plížíte se podél zdí
a nic z vás nevyzařuje
i když jistá jiskra tam je

jako u Prométhea že?

to si hodně fandíte
a nevhodně se oblékáte

co je špatného na smokingu s tukany?

navíc pracujete ve sklepním archivu
člověče vždyť vy jako archiv i voníte
akorát ta vaše kapří tvář
vypadá v jisté konfiguraci
která by se snad dala nazvat koi-šik

byla oblečená do přiléhavosti
jóga gotického kostýmku
a v ruce držela černý kroužek
naštěstí potřebuji jen váš mozek
a ráda bych změřila vaši koherenci

moji co?

chci vědět jak se cítíte
a potřebuji přesné informace
tohle je xendrijský diadém
poskytne mi diagram vaší mozkové aktivity
i soudržnosti synapsí
změřila si mojí hlavu pohledem
poněkud upravila obvod
a nasadila mi to kolem uší a čela
takže jsem vypadal jako princátko
z dob Ludvíka čtrnáctého

prostě odpovídejte na podněty
jak se vám to bude zdát přirozené
neexistují správné nebo špatné odpovědi
stačí být jen upřímný

jméno…Et Cetera
místo původu…metra
nejranější vzpomínka…zmatení
ležíte v trávě a pozorujete oblohu…bezvýznamné
sny…občas
život…promrhaný
život jakože dechberoucí fádní radostný….nerozhodný
oheň nebo led…obojí
procházíte se po pláži…písek
smysl…okamžik
první vzpomínka…probuzení
první vzpomínka?…úsvit
první vzpomínka???…jste se zasekla? no dobře zpěv
co se zpívá?…ptačí havěť tuctů dva v koláči je ukrytá
skryta v koláči?
v koláči...ptáte se vy nebo já?
a jak dál…koláč načli a zazpívali
jak zazpívali…na jaře
na jaře?…když je kvítí v rozkvětu
jaké kvítí….dodecatheon
to slyším prvně
každopádně mám co jsem potřebovala
už vím kdo jste

můžu se na něco zeptat já?
jak se člověk může k někomu přiblížit
aniž by si ho pustil k tělu?

k tomu se dostaneme
ale nejdřív vás poceluju

Autor enigman, 28.05.2026
ikonkaKomentáře (8)
ikonkaKomentujících (8)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

28.05.2026 19:06:25   PIPSQUEAK

Pozoruhodný, zaujal mě. Tohle mě baví číst.

líbí

28.05.2026 17:29:30   jablonka

...potměšilý kaleidoskop rozpustilostí...

líbí

28.05.2026 16:11:35   danielsoft

celé se to měni v průběhu četbě básně. silné, inteligentní. v poslední práci jsem dělal se softwarem, který se jmenuje Prométheus.

líbí

28.05.2026 09:55:12   RadoRoh

Skvělé. :-)

líbí

28.05.2026 09:47:59   šuměnka

k téhle se musím vrátit -- rozesmála mne konfigurace koi-šik

a je tam dost momentů, který mne zaujaly - dobře spletenej košík ;DD

**

teď poslouchám odezvu na tu tvou: zemvní
(právě mi ji poslal zhudebněnou)

líbí

28.05.2026 09:36:02   AlešValčík

Musée Marmottan Monet.. Taky jsem ho měl tu čest vidět na vlastní oči.. Joo,tohle ,to je impresse.:)

líbí

28.05.2026 09:00:21   Branislav Adamiš

Kapři tvář :=))

líbí

28.05.2026 03:00:33   Kohaku

... krásně jarní:)

líbí
© 2004 - 2026 liter.cz v2.5.8 ⋅ Facebook ⋅ Threads ⋅ X ⋅ Nastavení soukromí ⋅ Osobní údaje ⋅ Provozovatel