Tak, a možná máme po p..... a po S.....

Tak, a možná máme po p..... a po S.....

Původně sem si chtěl stěžovat ale nevím, esli se to eště smí. Totiž v městečku pro chleba jsem byl před deseti dny, možná jen před devíti. Mi na ňákým tom dnu už nezáleží. Eště abych počítal takovou pitomost, jako kroky, že jo? Třeba dest, nebo jen pět tisíc, copak sem jelito?

Jo, to tam, sem ještě u kasy slyšel, přes tu blbou roušku, docela jasně větu:

To nejni prdel, dobrej chleb je už za vosumdesát!“

Popad jsem tři chleby vobyč. (třicet pět dochucovadel a přísad= třicet pět korun) a mazal zpátky navrch (opravuji na vrch).

Původně sem si tedy chtěl stěžovat na naše sýkorky. Páč ty je snad lepčí šatit, než živit. Každej den vyjedou dvě plný krmítka. A eště mi i sprdly. Mám nasypávat už večer! Že prej stáváme na osmou a to voni už dávno sou unavený z toho čekání na papu.

Konečně se dostávám zpátky k tomu názvu. Tak ten, abyste věděli, ten nemá s prdelí nic společnýho. Já sem decentní a zkultivátorovanej penzista. Takže to doplním: „

Tak a možná máme po parádě a po Silvestru“.

Totiž na našem odloučeným /eště ne vyloučeným/ bydlišti máme úchylku. Každej rok na Silvestra nabalíme už v poledne tučnou krmi a tesmosky s čajem a nabijeme telefény. Já k tomu i „vítězný pivo“, žena raději dvě láhve vína. Jednu tam, druhou zpátky. Popadneme obě sukovice a vyrážíme. Ne na vandr, ale od nás žádný ohňostroj vidět není, šak sou vokolo samý stromy. Tak se štracháme přes údolí na druhý vrch. Každý rok je vzdálenější a strmější, si pomáháme, každý sám, svojí sukovicí. Totiž tam, tam je rozhledna a má dost schodů. Určitě byste neveřili, že nejlepčí pozorování je při mlze, tedy říďoučkým voparu z lesů.

Nevím jak kde, ale tady lidi ve městech a vsích vokolo nás na konci tohodle dne radostí střílí, kolmo do nebe. Rachejtle, petardy, prskajdy na balónkách a vůbec dělají brajgl. Prostě děti a maj radost, že můžou bordit! A z tý rozhledny vidíme při záparu lesů jen takový barevný deštníčky, něco jako plovoucí medůzy. A až po chvíli přijde zvuk, něco jako zpomalený film. Ten brajgl! Ale to už se nebojíme.

Letos ani nevím, esli zase nabalíme bůček, chlebíčky a já tajně rum vod Fidela. A esli vůbec někam pudem. Při týhle náladě v Evropě a dokonce i u nás to spíš vypadá, že lidi budou zase střílet petardy. Ale po sobě! Možná se to bude menovat „nemoc šílených lidí!“, nebo dokonce válka. A to tedy já a určitě ani žena vidět nechcem.Asi budeme doma a možná i hrát noční námořní bitvu.

Na čtverečkovaným papíru.

É pět, zásah? Potopená...?

Né! Těsně vedle...

Autor Lesan-2, 22.11.2021
Přečteno 54x
Tipy 7
Poslední tipující: mkinka, Iva Husárková, paradoxy, Lighter
ikonkaKomentáře (14)
ikonkaKomentujících (3)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

to je krásný. vážně. a s těma sýkorkama - zrovna včera jsme se s mamkou shodly, že jedí jako nezavřený. přeji Ti sýkorkový den. ST. :-))

23.11.2021 02:56:38 | Iva Husárková

Jo, kdyby jenom sýkory! Ani žaludy nejsou, nic se neurodilo. Veverky sklidily pár vlašáků a šlus. Sojky škemrají, tak jsem namlel čistě kukuřici, nevím co dál. Vlastně vím, viz dnešní fejeton.

23.11.2021 07:19:35 | Lesan-2

smutný a hrozný. nevím, co napsat. můj pan domácí naštěstí vloni nakoupil dost pytlů - sláva mu! - slunečnice, tak máme zásobu. taky lojové koule se, díky bohu, pořád dají sehnat, ale chápu, že les je veliký a hlad krutý. děkuji Ti za všechno, co pro ně děláš. :-))

24.11.2021 04:01:10 | Iva Husárková

Bohužel, dnes vyvěšuji černý "prápory". Ještě jsem jim to neřekl ale pustil jsem k novým slepičkám do voliéry alespoň mladýho kohouta. A proč?
Vyhlásili ptačí lockdawn, tak proto. Možná, možná se stanu pastýřem a budu je ze sukovicí hlídat. A odhánět volavky a kormorány. I když jsem tady u mne nikdy žádné neviděl.

24.11.2021 10:42:59 | Lesan-2

:-((

25.11.2021 02:24:36 | Iva Husárková

Chtěl jsem dát smajlíka, ale nevím jestli se to ještě smí. Nebo je to urážka vážnosti doby a oficiálních autorit? Nálada společenská horší než za komunistů. A tenkrát jsme hodně nadávali...Tak jen decentně do disidentní závorky(:-))

22.11.2021 11:13:22 | Lighter

Tý joé, tak už to začalo?
Odpo po šichtě tovární jasná zpráva, kleklo internetové zvíře na tři hoďky.
Neb zalehli ho žádostivci zpráv, co už zítra, či dnes v noci se nesmí. Už jsem se lekl, že se to týká i líbání (lze vyměnit i za ...,,,)!
P.S. Můj děda říkal: "Na lidi poddaný se musí fištrónem, né kanónem!"

22.11.2021 20:28:46 | Lesan-2

Dnešní Mocní nemají o fištrónu ani potuchy, jsou to kanóni, bohužel. Pořád spekulují, co by se ještě tak mohlo úspěšně zakázat. Tedy oni sami mají samozřejmě výjimku ze zákona. Pro V.I.P. cukroví, pro poddané bič a omezení...Říká se tomu eufemisticky kapitální Svoboda a Démonkracie.

23.11.2021 10:38:14 | Lighter

Naprosto přesně precizoval stav MUDr.Honzák (ve smyslu tento režim se ureguluje
YT). Brilantní je i Mir.Bárta (Bárta: Strachem se lidi líp ovládají, ale epidemii tak nevyhrajeme. Kolaps můžeme poprvé zvládnout | Stream)
Chytrých, graduovaných, bez škraloupu a vizionářů máme jen pár. Ale bohužel nikdo z nich, ve věku do cca 60) nechce do politiky. Jsem přesvědčen, že stejně by adepta mafiáni okolo zničili a uštvali.
Bizarní situaci, kdy vláda v demisi, dělá stejné chyby jako před rokem, je neskutečná a podporovaná alkoholikem, který ztratil soudnost. Jeho touha mít piedestal stejný nebo dokonce vyšší, než ten předcházející element, je vrcholem destrukce této země.

23.11.2021 18:22:54 | Lesan-2

Přesně tak. K tomu dodám, že na nezvládání jsou všichni odborníci. A nejvíc covid nezvládli doktoři. Ne ti obětaví přetížení "obětovaní" i se sestrami v nemocnicích, těm všechna čest, ale obyčejní praktičtí "obvoďáci", jak se dřív říkalo. Ke komu lidé chodí s infekční virózou typu nachlazení, chřipka, zápal plic atd? No běžně k svému praktickému lékaři, ne? Tak proč ne s covidem? Ti přece mají přehled o jejich zdraví, nemocech, vhodnosti hospitalizace, vhodnosti podpůrné léčby až po přesvědčování rizikových lidí o očkování, dávání monoklonálních protilátek atd.Tak proč většina covid odmítla už od začátku ošetřovat? Ti totálně selhali. Ani Ministersvo zdravotnictví je nedonutilo pomáhat. I dnes jen někteří očkují a léčí postcovidové následky. Už nemám chuť to ani psát...

24.11.2021 12:18:43 | Lighter

Jisté je, že SARS ráže 19/21,22,23 (doplň rok) je průšvih genetických inženýrů. Přes prsty zaslouží všici, od Mandarínců, Rusů, Amíků a jistě i ostatních, finančně silných, co do toho vrtali a nadále jistě vrtaj.
Měl bych krásnou a všeobjímající povídku o vankcínách, se super pointou, leč nemohu ji dát všanc. Jednak pár lidiček ještě žije a nechci vířit. A potom, není na to za těchto okolností vhodná doba. Povídku o tom, co všechno je v Rusku na raketové střelnici možné, o holkách děžurnych co tam sloužej a jediném kolegovi /Čech/, co dokázal jíst Astrachaňský černý kaviár a raky velkou lžící a vydržel s nimi i připíjet na celý Svět.
Možná , že do mě picli i vakcínu proti blbý náladě. Proto mi současnost připadá jako alegorie zoufalých a pološílených. Zatím...

24.11.2021 20:57:43 | Lesan-2

Hrozně nerad spekuluji o "konspiračních teoriích" kolem covidu a jak začal. Fakt je, že virologický institut ve Wuchanu pár let prováděl výzkum netopýrů a jejich virů ve spolupráci s vědci z USA a dalšími. Fakt je, že se nějaký průser asi stal, že výzkum tak náhle na konci roku ´19 ukončili, ale vše úspěšně asi na dva měsíce před veřejností utajili. Fakt je, že do tří měsíců byl covid rozšířený nejen v Číně, ale všude po světě. Možná uslyšíme pravdu, jak to bylo, tak za deset dvacet let, nic se navždy neutají, špína časem vyplave...

25.11.2021 10:58:06 | Lighter

Na každém šprochu, pravdy trochu.

25.11.2021 16:39:17 | Lesan-2

Ale tu povídku bych rád četl, časem přejde i covid-magorie...

26.11.2021 11:37:23 | Lighter

© 2004 - 2021 liter.cz v1.5 | Facebook, Twitter