Dům

Dům

Anotace: vlastně to není humor, je to vážné

Pokud si někdo zamane, že si postaví rodinný dům ve městě, je to ošemetné rozhodnutí. A pro ty, co mají plán postavit dům na vsi, mají předem vymalováno!

Vždy jsem se potutelně usmíval, když příchozí pár začal skicovat půdorys svého snu. Cimřičky, předsíňky, pokojíčky, pracovničky, odpočinkové budoárky a vinné sklípky. A ty nekončící diskuze o světových stranách, horizontech, výhledech a prosklených úžasech. V těch chvílích nic nebylo nemožné.

Já vám to milánkové nalajnuji! Totiž hlavní slovo ve městech má pejsek a na venkově kočička! Že jeho, či ji, ještě nemáte? Máte! Přijde, přinesou ji, koupíte jej za drahý peníz. A rádi, především rády.

Totiž taková kočička vstoupí do domu a rozhlédne se, postupuje a očichává, přímo degustuje vůně. Přízemí, pak patro, pokroví. Také sklad, spižírnu samozřejmě, následuje do kotelny či technické místnosti. Vyhodnocuje tepelnou pohodu a vybavenost. Kdo? Pořád mluvím o vaší budoucí kočičce a pejsku. Pejsek je sice méně náročný, vystačí mu obyčejný pelech ale pozor, zásadně nenavoněný. Pejsek a to pozor nesnáší i Channel č.5!

Po prozkoumání váš, i budoucí miláček, učiní rozhodnutí, kde se mu bude nejvíce líbit. Provede zábor, či zrekvírování. Nemáte šanci, jinak pozbudete budoucí přítulnost. Buď přímo v postýlce paničky, případně v rozkládacím křesle a pohovce pod schodištěm, nebo na podestě v kotelničce. To je můj případ. A zase, pozor! Kočička nemá ráda zapnuté tepelné čerpadlo. To dodává do podlahovky médium jen 36stupňů. Upřednostňuje paralelní kotel na dřevo, který vyhřeje zájmový prostor výše, řekněme že na podlaze podesty je příjemných čtyřicet. Dokonce nevadí ani mlynářské schody do této prostory, pro kočičku je to spíš sranda a zábava.

Až teprve teď je možné mluvit, které prostory zůstanou, lépe zbydou na paničku a páníčka.

Protože v domě a okolo něj je přeci nejdůležitější a to si uvědomují ti již zkušení, nejdůležitejší je chytat okolo domu myšky, odhánět kuny a to i z garáže, půdy a sklepa. Samozřejmě také štěkat a prskat na cokoli podezřelého a pak, to je zásadní, nechat se drbat na bříšku, zádíčkách, mlsat z misek co přinesou dvounožci.

Ti, co se pachtí v práci aby dům zaplatili.

Tak opatrně s tím plánováním, myslete na své i budoucí miláčky!

Autor Lesan-2, 13.10.2021
Přečteno 35x
Tipy 10
Poslední tipující: Vivien, Marten, Iva Husárková, Frr, mkinka, Yry, Lighter
ikonkaKomentáře (1)
ikonkaKomentujících (1)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

jsi mě rozesmál. děkuji za krásné ráno. přeji Ti veselý den. :-))

14.10.2021 03:42:26 | Iva Husárková

© 2004 - 2021 liter.cz v1.4.12 | Facebook, Twitter