Stmívání

Stmívání

Anotace: Nevím, jestli je to přímo fejeton nebo ne, ale chci o tom něco napsat. Pro všechny fandy, odpůrce i nezávislé autory, kromě fanatických příznivců.

Sbírka: Úvahy pana Prý Občas Chytrého + Pohádky a fejetony 2009

Takže.
Většina mých děl:
1.Je sci-fi nebo fantasy žánru
2.Je o ničem
3.Něco kritizuje

A ani toto dílo nebude vyjímkou a splní alespoň jeden z těchto bodů.
Je to bod třetí.

stmívání jsem nikdy nečetl. Ani jsem nikdy nechtěl.
Nebudu to složitě obcházet a natahovat jako špatní a zároveň uznávaní autoři na Literu.
Jedním slovem:Brak
Pro mě je to prostě BRAK, tak velký brak, že i když je to první slovo ve větě, nebudu ho psát velkým písmenem. Ani jméno jeho autorky.
stephanie meyerová nám všem chtělla vymíst mozky, jinak sii nedovedu vysvětlit, že by něco takového napsala.
Upíří romantická(nenapíšu slovo román, tohle si nezaslouží být románem, román je STOPAŘŮV PRŮVODCE PO GALAXII nebo nedaleko ležící KRÁL KRYSA, ale ne stmívání)kravina pro přešílenělé puberťačky.
Doják pro bezcharakterní stvoření. Nemám nic proti fandům stmívání, jen je prostě...
...nemám rád...
...slušně řečeno...
Upířiny jsou nesmysly a nečekal jsem, že spojením z brakovými dojáky tomu něco přidá.
Mýlil jsem se.
Většina z výše uvedených čte tuto knihu fanaticky a rozplývá se, i když ani nevědí proč.
A protože očekávám tvrdou kritiku, prosím její autory aby:
1.Si rozmysleli argumenty, proč číst stmívání
2.Si uvědomili, že nadáváním nic nevyřeší, naopak mi to dodá sílu dál psát!=)

Mě je to jedno:
Ať si každý poslouchá co chce.
Ať si každý čte co chce.
Ať si každý věří, čemu chce.
Ale já mám právo na kritiku a využívám ho. Nebudu jen mlčet. stmívání(a další pokračování)prostě nesnesu.

Nadávejte do komentářů a nebo do pošty, mám rád, když je vedle nápisu "Vzkazy" ta kolonka NOVÝ!=)
Autor Corsica, 17.12.2009
Přečteno 1174x
Tipy 2 ... Tip / Supertip
Poslední tipující: Jeníček., Orange
ikonka Komentáře (18)
ikonka Komentujících (13)

Komentáře

Souhlasím s některými komentáři, také si myslím, že rozhodně nelze něco kritizovat, pokud jsi to nikdy nečetl/neochutnal/neslyšel/neviděl... Já jsem to také nečetla, ale tvoje kritika by mě určitě neodradila, spíš naopak, možná zítra půjdu do knihovny a půjčím si všechny díly! :D
No a jak píšeš v anotaci, o fejeton se skutečně nejedná, tudíž mi toto dílko přijde mírně scestné.

26.01.2011 12:26:00 | Princezna.Smutněnka

Ty se fakt vyblneš

24.11.2010 00:55:00 | Iv

Můj názor na tuto knihu není podstatný, spíš jen názor na tvůj názor a ten je podle mě sice odvážný, ale přehnaně sebevědomý. Nemůžeme doopravdy kritizovat něco na co si neuděláme vlastní názor, ne názor podle toho co kde čteme nebo slyšíme, ale opravdu vlastní názor. Zkus něco přečíst, třeba jen dvě kapitoly, bez toho abys myslel na názory jiných a na fotky z filmů, pak napiš, že to je kravina a já i spousta ostatních to budeme respektovat, protože na kritiku má každý právo ;-) Taky si nejsem jistá, že je vhodné použít slovo brak. Brak by to byl, kdyby to bylo bezcenné a nehodnotné pro všechny, minimálně musíme kladně ohodnotit autorku za to, že dokázala přesně odhadnout po čem dnešní mládež touží, ať už je to dobré, nebo ne. Proto už to nemůže být brak, asi ne dílo světového významu (pokud pomineme svět marketingu), ale ne brak.

12.06.2010 14:46:00 | confused.princess

Já bych taky trošku zakroutila hlavou nad tím, jak můžeš kritizovat něco co jsi nečetl. To je jako nikdy neochutnat špenát a říkat že špenát k jídlu nesnáším :D
Já jsem tuhle ságu teda četla a podle mě je to takový ten druh "literatury" co neurazí ani moc nepotěší. Prostě jen takové čtení z nudy. Myslím že tomu dílu nejvíc ubližujou ty upištěné fanynky. Toť si o tom myslím já :)

06.06.2010 16:07:00 | KORKI

Jako kritika možná až moc odvážné, na můj vkus. Ale je to tvůj názor. Já se s ním neztotožňuju. Na film jsem se podívala ze zvědavosti asi po roce jeho premiéry, abych zjistila, z čeho že to jsou všichni tak mimo.. ale musím uznat, že své kouzlo má. A knihy? Chybí mi přečíst poslední díl, ale musím ti říct.. když se do toho začteš, mnohem víc vnímáš ten děj. Je to hodně čtivé! Toť pro změnu můj názor.

07.05.2010 01:01:00 | Karlička

Ze začátku jsem měla úplně stejný přístup jako ty. Měla jsem naprostou averzi na knihu, spisovatelku a její fanoušky. Pak ani samam nevím jak, jsem začala číst první díl. A tedˇtaké patřím mezi ty ,,nenáviděné,, fanoušky. :)

02.05.2010 11:44:00 | anima alba

Knížka se mi vážně líbila, nesoudila bych to tak tvrdě - je to příjemná odpočinková literatura :)Ale fanatický fanoušek nejsem, dávám přednost živým klukům, kteří nejsou upíři :D

06.03.2010 10:24:00 | Prinzeschen

Já osobně Stmívání také nemám rád, nikdy jsem to nečetl a také nebudu (moje sestra Stmívání miluje - až fanaticky).
Avšak tuto ságu paní Stephanie Meyerové nemám vůbec za zlé. Ba naopak. Splnila jediný cíl populární literatury - vidělala si pěkný balík peněz. :)

21.02.2010 16:34:00 | Corp007

Mě to tak nepřijde, ale je to tvůj názor

17.02.2010 17:32:00 | Corsica

Nemám nic proti, jen mi přijde hloupé psát kritiku na něco, co jsi ani nečetl...samozřejmě je to tvůj názor, ale to nic nemění na mém...

15.02.2010 17:30:00 | Any.any

...Tak jsem byla v kině na 2. díle /jinak jsem nečtla a 1. díl jsem neviděla/. Ten vlkodlak se mi líbil -- pěknej úsměv, myšlénka *bejt sám sobě sluncem* a o tu slečnu se staral.... na což některé slečny zapomínáme, že by se o nás také moh a měl někdo starat /ono to ňák vůbec vyšlo z módy/... Takže tvrdím, že i z braku lze načerpat pozitivno, zatímco znám díla umělecká anebo se tak tvářící, která jsou sterilní. Nejblbější film všech dob, který jsem kdy shlédla, byla /některými/ kritiky ceněná pseudointelektuální Synekdocha. Kam se Tvajlajt hrabe..... ale fakt je, že v Synekdoše nebyla jediná mužská postava, na kterou by moh mužský návštěvník kina žárlit.

24.01.2010 19:58:00 | pamp_elka

Na blacklistu jsou jen "lidi", kteří mě hodně naštvali, tys mě nenaštval.
Sám vidíš, že je to kravina a pro to mám jen silný výrazy...
Jinak tvůj dlouhej nick se do mýho egoistickýho profilu nevejde...=)

01.01.2010 19:23:00 | Corsica

Na jednu stranu se přidávám ke kritikům Tvájlájt ságy a taky utrousím pár vtipů o blýskavýh upírech (mezi moje nejoblíbenější patří třeba "... and then Buffy staked Edward. The end.", "In a real life, men who sparkle are usually gay", nebo "Sorry, Edward Cullen won't be your boyfriend. He doesn't exist."), ale - prosím nebijte mě - četla jsem všechny 4 díly a - au, au - dalo se to číst. Když člověk pomine to, že se ta slečna rozplývá nad tím, že jí po nocích ve spánku pozoruje upír, aniž by o tom věděla. To je zvrhlý, přiznávám. Ale přesto není třeba se takto rozčilovat, zdravá ironie je vždycky lepší než silné výrazy.
Ach ano, dodám jen, jak už se těším, že objevím svou přezdívku na blacklistu v tvém egoismem nabitém profilu, a zalezu zpět pod svůj šutr. Bylo mi potěšením. x)

01.01.2010 18:36:00 | Double_U_is_usually_W

=)

31.12.2009 18:31:00 | Corsica

Mimo jiné, tu kolonky NOVÝ jsem ještě nezažila ale poštu miluju=D

31.12.2009 15:04:00 | Orange

Já jsem Stmívání nečetla, ale znám člověka který se na to taky koukal divně a teď to čte a líbí se mu to, i film. Odvážnej článek = dobrej článek, aspoň teď. Neřekla bych, že to je jenom pro šílené puberťačky, ale asi se na to bez donucení nepodívám a nemám pro tebe žádný argument, proč to číst:-) A místo psaní dávám T:)

31.12.2009 15:02:00 | Orange

Ne
.

30.12.2009 18:05:00 | Corsica

Miluju brak, pokud je šmrncovní.... čet jsi Kluka z irských močálů? a Dashiela Hammeta?

29.12.2009 18:02:00 | pamp_elka

© 2004 - 2020 liter.cz v1.4.9 | Facebook, Twitter