COOL V PLOTĚ

COOL V PLOTĚ

Přeci jen jsem váhal, lenost mi kroutila ruce na kanapi. Nakonec jsem vstal a dojel k řece Otavě, pošprýmovat s dámami obsluhujícími recepci Sladovny. Tehdy, když jsem pozoroval stavební práce rekonstrukce objektů bývalého Měšťanského pivovaru města Písku u řeky Otavy, tehdy jsem uvažoval co vytažení z rumiště komunistů to dílo bude stát a co s tím původním geniem loci zamýšlí rada městských novokonšelů uskutečnit.

Čímž chci poznamenat, že se v Písku dlouhodobě kulturně činí. Stavějí se pískové sochy na protilehlém břehu u Kamenného mostu, ve Sladovně se vyřádí děti ve čtyřech rozlehlých patrech, divadlo hraje a vůbec umění tady pěstují s mladistvou odvahou.

Ve čtvrtek ještě byly programové plakáty v tiskárně, v pátek a sobotu se už „jelo“. My také jeli a dojeli. Pro všechny se servírovalo, od kategorie předškoláků do kategorie seniorů. Třeba v kostele Nejsvětější Trojice (varhany, sólový zpěv), nebo o objektu kafírny kávového klubu Vykulené Sovy, kde probíhalo autorské čtení. Hudební produkce za městskými hradbami v areálu Parkány. Bylo pokoukání i na jiných místech, kde na dětičky neukáplo. Ale nechci jen vyjmenovávat program.

Pro mne osobně byla lehce omračující nadšená nálada a jiskra mezi posluchači. Uvolněnost, radost, nevázanost jen té chvilky dvou dnů, kdy svět alespoň v Písku byl zase normální.
Normální k životu a k lidskému bytí.
Nejlepší je přijet a vidět.
Kanape nechť odpočívá.
Howgh.

Umělci 2022 – Cool V Plotě (coolvplote.com)
Autor lesan-3, 19.09.2022
Přečteno 80x
Tipy 6
Poslední tipující: kudlankaW, mkinka, Lighter, Fialový metal
ikonkaKomentáře (2)
ikonkaKomentujících (2)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

Lesane ti konšelé si vás tam doslova “hejčkaj”

19.09.2022 21:11:19 | kudlankaW

Heč! Máme novou knihovnu za třista míčů,-hogo fogo a krásnou obsluhu. Já snad ty nádherný knihovnice středního věku budu milovat, podívám se na svý lejtka, zda se nezapalují. Dnes jsem přitáhl pana Rónu (bombasticky graficky vyvedená) a Palána.

20.09.2022 19:27:26 | lesan-3

© 2004 - 2023 liter.cz v1.5.1 ⋅ Facebook, Twitter ⋅ Nastavení soukromí