Take-off life

Take-off life

Anotace: POUČENÍ Z  DATOVÉ DIGITÁLNÍ ODLUKY „OD STOLU I LOŽE“, (Od debilních demarší, katastrof a neo-bolševických žvástů)

Úvod:

"Paní, máte doma internet?“ Ptal se mé ženy v mobilních službách mladý a jistě nadějný manažer. Přišla s nefungujícím mobilem. Bylo jasné, že … No prostě pošouplá SIMka z patice, tedy ne ztracená, jak ona tvrdila.

„Koukám, šátraje prsty po zákaznické obrazovce, vy nemáte TV?“ Protáhl významně krk nad nažehlenou kravatou.

„Ne, tu jsme dávno vyhodili!“

„A nechcete alespoň internet do PC?“

Dejte pokoj mladý muži, stačí ve škole! Víte kolikrát průměrně za den uslyšíte ve škole slovo „čurák“? Mladý a nadějný manažer za stolkem polkl naprázdno.

„Tak třicekrát, k tomu padesátkrát píča a zmrdy už dávno nepočítám!“

„Ale data můžete mít i na mobilu a to i když budete mimo dům!“

Zaznělo, když se vzpamatoval.

Když se manželka po této otázce útrpně usmála bylo jasné, že provize ze staronového zákazníka zataženého do sítí nových služeb je v pr(pozadí).

„Podívejte člověče, mě stačí mobil jen k volání s rodinou a také s PČR. Kdybych jim musela sdělit, že jsem ve škole přizabila nějakýho deváťáka, co na mne natáhl ruku! Já jsem totiž byla pravej ligovej a repre forward v handballu!“

Epizodu, že páťáci vytopili v půlce června školu, zcela pominula. Tuhle parádu si i natáčeli a pak „vyvěsili“. Chápete to? Ve škole podle nařízení musí být už pro páťačky na záchodě sprška, jestli to ještě nevíte. Spršku odpo urvali a utekli.

(Po skoro dvaceti letech máme jen mlhavé představy jak vypadá TV přijímač. Dostal jsem po Mikuláši 2013 nápad odpojit i pevnou linku s internetem, protože už ji vlastně ze známých nikdo neměl.) 

--

 /2-měsíc odluky /Konec ledna 2014- Mám srandovní sny. Nejlepší byl s Jyrkou. Já seděl v kanclu za stolem, na stole papír a měl jsem nakreslit základovou jámu jakési stavby. „Ku-wa, jak bych to vystřihnul, čekaje konzultaci s přístojícím, když o tom vím how-ning, šak sem mikrobiolog! Jyrka stál kus vedle, čuměl na mě dobrácky s vyvalenýma očiskama jak voloušek, furt mlčel a možná čekal, že mu napoví Marťani. Pochopitelně na papíru nebyla ni čára, či skica.

Ještě že jsem se vzbudil na nemocniční posteli nesmírně odpočatý. Taky aby ne, když mě nehonily desperáti všech zemí, co se už spojili. Ovšem dost reálně vidím, jak padám z ledový stěny, když se odporoučel ledovcový šroub. Chvilku jsem letěl, pak mne slanili. Holt blbej skalní práh předvedl, kdo tady není chytrej a pozornej.

-Šátrám po erárním nemocničním obědě v přilehlé knihovničce na chodbě  lůžkové části chirurgie a zjišťuji, co je k mání. Třeba od Trefulky-„O bláznech jen dobře“, jenže to je na čtení rychlovka. Druhé šátrání už takové nebylo-z „Pršelo jim štěstí“, jsem se málem pokácel a pozvracel. Celá tahle generace ovíněná tou jedině správnou stranou vykořeněných a následně vyloučených poválečných komunistů. S pohrblou duší, se záseky zhrzených osobních pravd. Latentními bolševiky ovšem zůstali všichni až do hrobu. Celej ten potopenej ledovec s viditelným politickým vrchlíkem „Prognosťáku“. Proto je tahle země v pudeli, bylo a je jich tady milion!

-Abych vykompenzoval „rudý a narudlý škvár“, vytáhl jsem z přiděleného nočního stolku Miluškou láskyplně přinesenou Orwellovu bajku „Farma zvířat“. To bylo počteníčko! Po filmu „1984“ je tohle báječné odpočinkové téma.

Ze špitálu jsem se vrátit domů ze zahojenou pacičkou a nožičkou a lékařským poučením, že v horách mám býti opatrný.

 

Čímž vzdávám hold datové odluce v nemocniční posteli, neboť absencí všech stresů a blábolovitých zpráv jsem došel k rychlejšímu uzdravení.

 

Konec první a asi i poslední části.

 

Co kdyby už za tohle Ministerstvo vnitřních orgánů pálkovalo nějaký flastry. Dyk je to milá paní skoro ten, no honem, terorizmus. Takhle psát!

A to ještě děkuji pracovníkům NMNK nejvyšší moci nebeské klenby (neplést si s NKVD), že nemám okolo Lesního království sousedy-Pepky Vyskoče, placené informátory za Ká 50. Páč bydlím na samotě. A to je dneska sakra výsada!

Autor Lesan, 20.08.2019
Přečteno 106x
Tipy 1 ... Tip / Supertip
Poslední tipující: ewon
ikonka Komentáře (4)
ikonka Komentujících (3)

Komentáře

obecně mám problém pochopit, co chce básník říct. No ty prostě píšeš se stylem.

" Celá tahle generace ovíněná tou jedině správnou stranou vykořeněných a následně vyloučených poválečných komunistů. S pohrblou duší, se záseky zhrzených osobních pravd. Latentními bolševiky ovšem zůstali všichni až do hrobu. Celej ten potopenej ledovec s viditelným politickým vrchlíkem „Prognosťáku“. Proto je tahle země v pudeli, bylo a je jich tady milion!"

Koho tím přesně myslíš? Nebo to je nějaký obecný označení?

28.08.2019 11:24:38 | ewonreagovat

Že se mně vrátí "mě stačí" že to tak má být, z toho jsem fakt blízko rozrušení. Ahoj zdravím.

21.08.2019 10:28:46 | Karel Koryntkareagovat

mNě stačí mobil
Ta orientace na správné hodnoty je poněkud nucená, zaštiťovaná cizími autoritami (Orwell) a cizími omyly (stav školství, a že byl kdysi socializmus), místo aby rostla aktuálně nově z úvahy jako pointa. Kritizovat dnes bolševiky, to milá paní terorizmus opravdu není.

21.08.2019 09:31:46 | Karel Koryntkareagovat

Vůbec nevíte, která bije. "mNě" značí, že jste rozrušen, spěcháte a nečtete mezi řádky.
--
Jsem rád, že jsem stál na obou stranách pracovní barikády, tedy viděl obě strany mince. Za dvaadvacet let podnikání jsem zažil naprosto neskutečné, doslova bizarní situace. Kdy mi do xichtu úředníci tlačili ministerský návaly a zvratky. Naprostou neschopnost orgánů státní správy. Až tak dalece, že z kteréhokoliv "ovčáka" dokázali udělat zločince a posléze udavače vlastních pracovníků. Třeba když přijmete zaměstnance, který za sebou přitáhne své předchozí soukromé exekuce, nejlépe přednostní vůči státu. Začne to tak, že vám na Vaši soukromou adresu přichází obálečky s pruhem od exekutorů formulované jako výhružky. Nemá cenu o tom dál psát, to se musí prožít.
Čímž se následně obrníte, vyhoupnete nad veškerou blbost a sarkasticky filtrujete padající hovna, která by nesmyslně zatěžovala lidi okolo mne. Proto je můj pohled na životní běh věcí dost jiný.
Četl jsem, že skutečně kvalitní literaturu vč.básní a umění obecně, tvoří jen rozervaná a hladová duše. Umění tvořené jako obecně platné sdělení s přesahem doby. Dříve se tomu říkalo, že umělec "chcícnul hlady za kufrem".
Já umělec nejsem, už proto, že mám teď na stole deset domácích vajíček, mouku z Itálie a olivový olej v plechu /Kréta/. A budou echt těstoviny.
P.S. Jen mi vrtá hlavou, kdo Vám vypíná od 22.00 do 6.00hod Internet, páč nic nepíšete. Protože umělci tvoří jen a pouze v noci.
P.S.II. Zrovna dnes je padesát let od velké srandy v Budějcích. To lidé skandovali na policajty v podloubí: "JA-BL-KO!" Nevěděli vo co go, my jo. Já- blbej-komunista...

21.08.2019 10:19:12 | Lesanreagovat

© 2004 - 2019 liter.cz v1.4.5 | Facebook, Twitter