Nejhrůznější ze všech příšer - Ruměnice pospolná!

Nejhrůznější ze všech příšer - Ruměnice pospolná!

Anotace: Každý máme nějaké fóbie, že?

Na světě existují věci, které jsou běžným selským rozumem nevysvětlitelné...třeba co nutí kočky spát v umyvadle, jak může Dagmar Honsová oficiálně předpovídat počasí, co mám proti jablkům nebo proč dala příroda vzniknout něčemu tak odpornému, zbytečnému a hrůzunahánějícímu, jako je chrobák zvaný Ruměnice pospolná. (To je taková ta červeno-černá zrůdná ploštice, která počátkem jara zamoří všude všechno).
Pokud si zdejší dámy myslí, že pavouci jsou bezpochyby horší a krvelačnější, tak se na ně zřejmě z parapetu nevysypalo celé hejno, jako se to stalo v dětství mě s Ruměnicemi. Do té doby jsem jako malá s dědou chodila po hřbitově a do těchto černě vykreslených brouků zálibně šťourala klackem. Pak mě ovšem postihla výše zmiňovaná traumatizující záležitost a od té doby si nesu z dětství hořké trauma rudočerné barvy.
Je jasné, že jako naschvál tyto brouky něčím přitahuju, možná cítí tu fóbii a rádi šikanují slabší a bezbrané, nebo mi možná chtěji ukázat, že mi naopak neublíží, ale já jim nevěřím. Věřili byste snad příšeře, že vás nepřišla sežrat?
Ještě letos jsem bydlela v bytě v prvním patře, který se dal označit za ráj Ruměnic. Nejraději nalétávaly do ložnice, hlavně v době, kdy jsem tam trávila čas, tudíž jsem tam brzy vyčkávala s hrůzou v očích a Biokillem v ruce, kdy se zase objeví. Biokill jsem sebou nosila všude jako kvér a můj pohyb po bytě vypadal následovně - prohlédnout místnost, plížit se kolem zdi k dalším prostorům, zamířit Biokill a rozhlédnout se, jestli tam nejsou ONY. Ty stvůry. Člověk se pak cítil trochu jako Lara Croft, akorát mi chybělo jisté vybavení na hrudníku.
Pokud mě Ruměnice zastihla neozbrojenou, lekce bojového umění (rozšlápnutí, rozplácnutí) se nekonala. Zvolila jsem jinou strategii, protivníka zastrašit, a s hlasitým bojovým pokřikem jsem se zavřela v dětském pokoji, koupelně nebo kdekoliv jinde.
Můj bývalý partner nikdy nevykazoval známky přílišné inteligence, takže rád sbíral Ruměnice do sklenice od okurek a ještě dnes jich rád pár nabere do pet láhve za účelem mě vyděsit a zhnusit. Co z toho má, netuším, asi je to druh pochybného humoru.
Kvůli Ruměnicím si na léto pořizuju boty na vysokých klínech. A má otázka zní - k čemu je toto nechutné stvoření dobré? Ani ptáci to nežerou a já se toho bojím. To mi fakt vrtá hlavou...
Autor Isabella Monvoisin, 19.11.2015
Přečteno 1064x
Tipy 5 ... Tip / Supertip
Poslední tipující: enigman, jitoush, Jort
ikonka Komentáře (6)
ikonka Komentujících (5)

Komentáře

Píšeš moc hezky, jsi inteligentní a máš vytříbený humor. PALEC HORE

14.09.2019 22:54:12 | Asinejakavadna

Děkuji. :-)

14.09.2019 22:56:34 | Isabella Monvoisin

je společenská...

24.11.2015 13:13:14 | enigman

...ta ruměnice je vlastně ploštice....a ty po rozšlápnutí děsně smrdí...
.....bydlím v sedmém patře a k nám zase už léta rády lezou velké
zelené ploštice,co vypadají skoro jako švábi.....moje dcera z nich
šílí,takže je musím lovit a vyhazovat.Lezou k nám asi proto,že
mám na balkóně spoustu kytek....tak se tam schovávají.Na druhou
stranu mám ráda ten čas,kdy mi kvete saturejka,to zažívám nálet
čmeláků,kteří sajou z květů nektar,už si pamatují,že se u nás namlsají.
Jo,není hmyz jako hmyz.......ale jsou horší věci/úsměv/.....Ji.

20.11.2015 20:44:55 | jitoush

...báječně jsem se pobavil...i když ti onu fobii ani trochu nezávidím...

19.11.2015 20:54:56 | Jort

Hlavně, že se bavíš! :-D

19.11.2015 21:08:42 | Isabella Monvoisin

© 2004 - 2020 liter.cz v1.4.9 | Facebook, Twitter