Mekong / add REA

Mekong / add REA

Anotace: Je převánočkováno? Tak vyvažovat!

Hele náčelníku, už tejden s tebou nejni řeč. Co pořád čteš? Dřív s tebou byla sranda! A vůbec, kdy přijede panička?

No ta, cos jí tenkrát při podávání pac roztrhla punčocháče za šestnáct dvacet, tak ta už nikdy. Ta nová až pětadvacátýho, ta punčocháče naštěstí nenosí.

Hele nevyčítej veliteli! Tak tedy proč nechodíme spolu na procházky i ve dne?

Neblbni, eště tak potkávat po vobědě ty vesnický raťafáky dole ve vsi! Sou to provokatéři! Co nerozeznaj máslo vott Hery. Máš přeci specializaci výbušniny! Zapomělas, že jsi vysloužilá armádní fena? Co tvoje noblesa a rodokmen? Máš to zapotřebí? Co sem to vlastně? Se nediv Rea, todlejc musím naštudovat, je vážný. Vo tomdle je život!

https://www.dovolena-vietnam-go2.cz/vietnam/mekong-reka-devitihlaveho-draka

Tý vody, jů! A ryby jak klády. Jé, to bych si nějakou pěkně tučnou i zkousla! To by byla bašta, né ty blbý granule! Hmm, asi bych tu řeku fakt nepřepudlovala, divoký co?

No a teď, ty furt hladový psisko, přifař tohle:

https://edition.cnn.com/2018/12/14/asia/laos-hydropower-dams/index.html

A proč tam chtějí stavět pětadvacet přehrad? Rea, dám ti eště jeden článek přeslabikovat, tam je ten vořech.

Hele náčelníku, neurážéeej. Ná-ho-dou umím číst i pozpátku a taky pssí čmuchací řeč! To zase neumíš ty. Co-žé, na druhý straně světa už chtěj bourat gigapřehrady?

http://www.obnovitelne.cz/cz/clanek/656/velke-vodni-elektrarny-vic-skodi-nez-pomahaji-tvrdi-vedci-znaji-ale-cestu-jak-udelat-energii-z-vody-ekologictejsi/

Ňáký divný, rozumíš tomu?

No jo holka, voni třeba pod Lake Powell -Glen Canyon Dam na Colorado River zjistili, že z původních dvacetisedmi druhů ryb zůstaly jen čtyry! Vona se totiž vodpouští voda zezdola jezera a ta má do dvaačtyřiceti stupňů Fahrenheita. Hele poručíku, to je moc nebo málo? A vůbec, nejsi nějakej moc chytrej. Vždyť ten plavčík Powell byl major! Rea, to byl, ale von plul ještě když byla řeka volná. A čtyřicetdva je ku-rew-ski málo, to je tak na chlazení piva! A navíc, rybičky aby se vytřely, těch víc jak stosedmdesát metrů nahoru do jezera nepřeskočej!

--

No a co budeme dělat my dva? Rea, dneska už si viděla na nočním venčení i ouplněk Měsíce a taky jak v lese fičelo mezi borovicema. Tak to stačí! A o Štědrým dnu vyrazíme vandrem k sousedům na Vydru, tam eště tydle blbý přehrady nejsou. Jo budeme tam číhat před Křemelnou na Zlatou rybičku. Ale musíš se celý den postít.

Jéée, to se mi nechce. To mi bude kručet!

Až večer Rea dostaneš králičí granule. To víš, todlenc je ten moderní Svět! A možná, že pětadvacátýho ta nová panička přinese i nějakou vopravdickou flákotu.

Autor Lesan, 22.12.2018
Přečteno 199x
Tipy 0 ... Tip / Supertip
ikonka Komentáře (0)

Komentáře
© 2004 - 2019 liter.cz v1.4.5 | Facebook, Twitter