Ostře sledované informace

Ostře sledované informace

No jistě, jen papejte, holky moje ušatý a zlatý. Nestyďte se včelky, jen berte vodičku s cukříkem když teď už moc pastva není. Sic to není od paní baronky, jen ze sámošky, je jiná doba holky. Dobrej cukřík, že ano, za patnáct, devadesát i dvacet. Jasně, byl ve slevě a musel jsem stát frontu, protože normálně je za dvaadvacet ale jen do konce měsíce. Kdyby jen to, dávali jednomu po deseti kilečkách, né více. Tak jsem musel jako blbec šestkrát a pokaždý k jiný kase a kartáč použít jen jednou! Oni to hlídají, pacholci. Ten pokladní systém hned řve, prý mám přijít až druhý den. Jo moje včeličky, už jsme ve stádiu nového kapitalizmu, tak to je!

A kdyby jste se ptaly miláčkové moji proč, tak já vám to létavky, kojičky, i bojovnice u česna, holky upracovaný řeknu: „Nejsou lidi! Cukr leží na šífech v Rotterdamu za sedm třináct, jenže obchodník když to nemá pod čumákem ve skladu, tak podraží. Co říkáte? Že jste dost lidí viděly v autech před tunely v zácpě? No bať, ale ti nemají čas, ti fičí na dovolenou, pro to hrozný vypětí u blikajících monitorů. Já jen, abyste věděly, že lidská situace je nepřehledně vážná!“

A teď, když jsem se vykravil, tak ještě půjdu vysvětlit slepičkám, jak to je s tou pšenkou, ta taky vázne.

Jinak je to globálně ještě docela jde, i když ztuha. Řepka, víno, cukety, okurky, brambory i ostatní, se urodilo. Teda mimo plynu!

Jo to jsem celý já, koukám z okna a vidím tu hroznou nadúrodu žaludů na stromech. Tak obsypaných, že listí není vidět. Zrovínka píšou že i El Niňo také zlobí. Jo zima bude tuhá, věc hotová! Co mi zbývá? Zvednout se a jít dál řezat a polínkovat topoly do kotle! Jak říkával děda:

"Nejsi čipernej? Budeš chudej a jediný co ti zbude jít smrkat rypáky beranům na Šumavu!“

Zatím u mne dobrý, jeden lid tu k práci ještě je!

Autor lesan-3, 01.08.2022
Přečteno 35x
Tipy 5
Poslední tipující: Frr, mkinka, Marten
ikonkaKomentáře (1)
ikonkaKomentujících (1)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

...dík...humor pomáhá v každý těžký době a není ho nikdy dost...;-)zvlášť lidovýho...

01.08.2022 14:48:34 | Marten

© 2004 - 2022 liter.cz v1.5.1 ⋅ Facebook, Twitter ⋅ Nastavení soukromí