Fórum

I "alternativní" média mají právo žít...

» Odpovědět «Ing. Václav Kovalčík chce zlepšit svět. (25.12.2017 06:20:51)

Nesouhlasím s cenzurou, kterou tady dlouhodobě vede současný režim. Nesouhlasím s postojem západu, jemuž se nelíbí "alternativy" názorů, umění a diskusí.

Právě "alternativní" média jsou kulturním bohatstvím nejen našeho státu, ale pramenem lidského vnímání na Zemi. A proto posílám internetový odkaz článku, který jsem dnes publikoval. S pozdravem a přáním hezkého dne všem lidem dobré vůle, kteří mají rádi svobodu názorů. Václav Kovalčík

http://kovalcik.blog.respekt.cz/nechte-alternativni-media-zit/

» Odpovědět «ewon (26.12.2017 13:56:01)

Hrubá strategie proruské propagandy je tato: vytvářet u lidí (v EU) strach a obavy. Např. z EU, NATO, USA, imigrantů, šířit konspirace (=nesmysly). Naopak chválit Putina, potažmo Rusko. Často se to maskuje vlastenectvím, popř. oddaností k církvi.
Putin podle mě vede (ač to nepřizná) skupiny, které píší miliony příspěvků do fór, aby znemožnil diskuzi. Je to stará propaganda v novém kabátě. Jestli toto dělá i Západ (v Rusku či tady) - netuším. Minimálně NSA dělá to, že sleduje všechny maily plus když je potřeba tak velké americké firmy půjdou v jeho zájmu. (...byť všechny emaily nemůže nikdo fyzicky číst).

Alternativní média je široký pojem. Může to být jakýkoliv člověk, co si založí blog a píše, co ho napadne. Až média, která více posilují nenávist, strach z imigrantů, odpor k EU, kritiku establishmentu etc. Ať už Moskvou jsou podporované či nejsou.
Cenzura internetu (podle mě) jistě není dobrá, ale pokud cizí stát oslabuje náš stát tím, že jeho obyvatele přesvědčuje v tom, že třeba Okamura je dobrá volba. Je to řekl věc ministerstva obrany, či zahraničí, každopádně bych chápal když proti tomu stát nějak zasahuje.
(jenomže zase jak prakticky zasahovat proti někomu, kdo píše něco na internet z jiného státu...). (Samozřejmě vůbec nevím, zda je Okamura podporován Putinem, ale nějaké náznaky jsem asi viděl.)

» Odpovědět «Lighter (28.12.2017 15:29:49)

A co jsou to alternativní média? Pravdu ti stejně nikdo nikdy neřekne, píší se jen blbosti a propaganda. Jestli si někdo myslí, že je dnešek "lepší a svobodnější" než kdykoli dříve, tak je stále dost naivní. Už "za komunistů" se říkalo rčení "okno do světa se dá zakrýt novinami" a to platí stále! I přes rádoby větší množství zdrojů informací a různorodých "médií". Mocní jsou mocní tím, co ví (a díky tomu vše mají!) a veřejnost bezmocná, protože to přece(podle mocných) ani vědět nepotřebuje. :-))

© 2004 - 2018 liter.cz v1.4.3 | Facebook, Twitter