v tříšti lidského studu

v tříšti lidského studu

 

 

 

„Máme zavřeno!“ vykřikuje majitel tiskárny, který neměl nikdy rád slova.
Chce si hrát, protože večer našel kapslovou pistoli i s náboji.
„Nikdo za mnou nepřijde,“ smutní jeho sousedka.
Každý ten svět cítí jinak.
„Nejsem ten správný člověk,“ říká ji muž přes mříž staré tiskárny.
Myslí na pistoli a houpacího koně z kterého lezou žíně.
Jsou lidé, co ti chtějí pomoci, i když ty nechceš.
Namáčí ručníky a dávají ti je na hlavu.

 

Podíval se na ni, jak na kamenný obřadní stůl z něhož stéká krev.
U paty kamene již černala.
Budila dojem pole borůvek, kdyby tam nelétalo tolik much.
„Vy se necítíte sám?“
Tančila v řetězech vánočních, aniž by pohnula řasou.
Byl to ten okamžik, kdy záviděl bláznům.

 

„Už jsem k ničemu,“ řekla.
Nerozmlouval jí to.
Obklopil ji kruhem pekelného ohně.
Byla nadšená.
„Takhle už jsem se dlouho nezahřála.“
Na silnici za jejími zády se srazily dva kloubové autobusy.

 

PS.
Snadno se člověk ztratí ve slůvku chci.
Všechno jde, když se chce?

 

 

 

 

Autor jort1, 29.05.2026
Přečteno 60x
Tipy 28
ikonkaKomentáře (11)
ikonkaKomentujících (8)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

08.06.2026 02:54:10   LV

všechno jde, chce to jen chtíč ? ... tak nejak podobne to dával kedysi Pražský výběr

líbí

03.06.2026 20:23:59   cappuccinogirl

Ztratila jsem se...chci ven:-))*

líbí

04.06.2026 07:23:21   jort1

buď ráda kde jsi :-)

líbí

01.06.2026 20:59:01   irutiroM

jasan, že jde, ale kolikrát špatným směrem

líbí

30.05.2026 10:45:13   enigman

pokud je člověk moc chtivý tak ne...

líbí

30.05.2026 02:13:10   Iva Husárková

v Plzni populace dravé rybky "slunečnice pestré" - ze Severní Ameriky - zaplevelila rybník, zřejmě je do rybníka vypustil akvarista. potíž je v tom, že prakticky nemají přirozeného nepřítele... a pak si myslíš... *** pohnula řasenkou času a uviděla jortí krásu... ***:-))***

líbí

01.06.2026 13:57:41   jort1

nás sem asi taky někdo vypustil...:)

líbí

04.06.2026 01:39:28   Iva Husárková

:D :-))***

líbí

29.05.2026 20:48:54   šuměnka

snadno se ztratí - i v hřívě bez oprati :)

líbí

29.05.2026 08:43:10   Frr

...jenže chtění je pantátou hříchu v pantojflích z mucholapek...

líbí

01.06.2026 13:56:53   jort1

bejvávalo...:)

líbí
© 2004 - 2026 liter.cz v2.5.8 ⋅ Facebook ⋅ Threads ⋅ X ⋅ Nastavení soukromí ⋅ Osobní údaje ⋅ Provozovatel