Chybí mi staré filmové plakáty.
Stáli jsme v chodbě kina a nepřestávali na ně čučet dokud nás uvaděčka nepustila sednout si dovnitř.
Strašně tam blblo ústřední topení.
Za to tam byla bezvadná opona, která se s vrzáním rozevřela, když se začalo v biografu šeřit.
A bylo to bezvadné i bez popcornu.
Za tři koruny.
Dnešek potřebuje drahé věci, aby nebyly dostupné pro všechny.
Jak jinak by si jich lidé mohli užít?
Do kalhot mě vlétly dvě včely, aby si vskrytu popovídaly.
O vzpouře proti královně.
Kdybych, tak věděl z kterého jsou úlu.
Práskl bych je?
Svoboda umírá na úbytě jen pro to, že se ji člověk snaží osvobodit.
U dveří mě zazvonily dvě pěkné policistky a ptaly se po osobě, co jsem neznal.
Nastavil jsem jim paže jestli mi dají želízka a připoutají mě k radiátoru.
Měl jsem smůlu.
Ony chtěly jinou osobu.
Vždy je to někdo jinej.
Všiml jsi si, jak se muži tváří jako idioti, když jim žena naznačí přízeň.
PS.
První přijímání.
Každý si pod ním představuje něco jiného.

02.06.2026 19:44:21 irutiroM
Kdysi dávno jsem je sbíral. Měli jsme v kině prima paní uvaděčku a ta mi je schovávala. Měl jsem jich kolem dvěstěpadesáti. Kdeže, nejen loňské sněhy, jsou.
02.06.2026 10:59:11 RadoRoh
Plakáty byly fajn, pro filmy se chodilo 2km na vlakové nádraží, kam 2xdenně přijížděla lokálka. Promítalo se na bílou zeď v místnosti pro cca. 30lidí na židlích a za nimi promítačka s kotouči s navinutým ceuloidem tiše vrněla... Můj první film v kině "Poklad na stříbrném jezeře", bylo to uhrančivé. :-)
01.06.2026 14:45:05 šuměnka
tak u nás - v Louňovickém kině, za mého mládí popcorn nemívali
plakáty ano a rozvrzané řady taky - na kterých v přízni jsme se báli i smáli :)*