Totálně nudná rétorika

Totálně nudná rétorika

 

 

 

 

Chybí mi staré filmové plakáty.
Stáli jsme v chodbě kina a nepřestávali na ně čučet dokud nás uvaděčka nepustila sednout si dovnitř.
Strašně tam blblo ústřední topení.
Za to tam byla bezvadná opona, která se s vrzáním rozevřela, když se začalo v biografu šeřit.
A bylo to bezvadné i bez popcornu.
Za tři koruny.
Dnešek potřebuje drahé věci, aby nebyly dostupné pro všechny.
Jak jinak by si jich lidé mohli užít?

 

Do kalhot mě vlétly dvě včely, aby si vskrytu popovídaly.
O vzpouře proti královně.
Kdybych, tak věděl z kterého jsou úlu.
Práskl bych je?
Svoboda umírá na úbytě jen pro to, že se ji člověk snaží osvobodit.

 

U dveří mě zazvonily dvě pěkné policistky a ptaly se po osobě, co jsem neznal.
Nastavil jsem jim paže jestli mi dají želízka a připoutají mě k radiátoru.
Měl jsem smůlu.
Ony chtěly jinou osobu.
Vždy je to někdo jinej.
Všiml jsi si, jak se muži tváří jako idioti, když jim žena naznačí přízeň.

 

PS.
První přijímání.
Každý si pod ním představuje něco jiného.

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor jort1, 01.06.2026
Přečteno 79x
Tipy 32
ikonkaKomentáře (8)
ikonkaKomentujících (6)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

02.06.2026 19:44:21   irutiroM

Kdysi dávno jsem je sbíral. Měli jsme v kině prima paní uvaděčku a ta mi je schovávala. Měl jsem jich kolem dvěstěpadesáti. Kdeže, nejen loňské sněhy, jsou.

líbí

03.06.2026 06:59:51   jort1

vzpomínku jen tak nevymažeš

líbí

02.06.2026 10:59:11   RadoRoh

Plakáty byly fajn, pro filmy se chodilo 2km na vlakové nádraží, kam 2xdenně přijížděla lokálka. Promítalo se na bílou zeď v místnosti pro cca. 30lidí na židlích a za nimi promítačka s kotouči s navinutým ceuloidem tiše vrněla... Můj první film v kině "Poklad na stříbrném jezeře", bylo to uhrančivé. :-)

líbí

03.06.2026 06:59:16   jort1

u nás se taky chodilo na nádraží

líbí

01.06.2026 21:20:51   enigman

jsem idiot...

líbí

03.06.2026 06:58:28   jort1

jawoll

líbí

01.06.2026 18:41:29   Lighter

Lepší být k hezké připoután než poslouchat řečnické kázání...:-)

líbí

01.06.2026 14:45:05   šuměnka

tak u nás - v Louňovickém kině, za mého mládí popcorn nemívali

plakáty ano a rozvrzané řady taky - na kterých v přízni jsme se báli i smáli :)*

líbí
© 2004 - 2026 liter.cz v2.5.8 ⋅ Facebook ⋅ Threads ⋅ X ⋅ Nastavení soukromí ⋅ Osobní údaje ⋅ Provozovatel