Osvícení

Osvícení

Anotace: Pokusím se logicky odvodit, co znamená slovo "osvícení".

Osvícení znamená přinesení světla do tmy čili vnitřní prozření, uvědomění si něčeho, co jsme doposud nechápali.

U člověka osvícení pak znamená probuzení vědomí a jeho posun o krok dál. Čili vnitřní probuzení. Věci začnou dávat hlubší smysl.........

Co to udělá s námi?

1) Hmota a světlo obsahují stejné částice, které vibrují různou rychlostí. Světlo je vlastně hmota s vysokou vibrací - stočí jej černá díra do spirály a vtáhne do sebe stejně jako hmotu.

2) Znamená to, že osvícení je proces, při kterém se probouzíme a zvyšují se vibrace našeho nitra postupně až do stavu světelnosti.

3) Stáváme se tedy postupně z hmotné bytosti světelnou bytostí. Závisí to na stupni našeho vnitřního probuzení.

Autor Antonín Herdopad, 12.09.2021
Přečteno 166x
Tipy 3
Poslední tipující: mkinka
ikonkaKomentáře (9)
ikonkaKomentujících (2)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

Logika myšlení nikdy neobstojí nad silou lidského srdce ducha, bohužel. Až se někdo podívá do tý krásný černý díry a podá hlášení, pak začne dávat vše větší smysl než jen na papíře nebo v pc simulaci ve vědě, která je na zakázku postavená na hlavu. Jen teorie, nic víc. A s tím ostatním bych tak nějak souhlasil, i když bych to vyjádřil jinak než takto. Ilumináti se taky zdají být osvícení podle názvu a jsou? :)

12.09.2021 22:15:31 | Ray Magini

Díky za komentář!
Jistě - síla lidského ducha zdolává bariéry,které před něj postavila materialistická společnost,aby jej spoutala.Ovšem logika je jako kompas ve tmě.Síla nestačí,když nezná směr...Ilumináti jsou ale o tom,jak svého osvícení využiješ.Osvícený může pomáhat i ubližovat.

12.09.2021 23:04:39 | Antonín Herdopad

Je to o mnoho složitější a nedá se to pobrat do pár vyjádření a floskulí :) A určitě ne pošahanou vědou, která není ani vědou :) Na logiku mám averzi už od mala, ničemu se nedobere a jen nás odvrací od skutečnosti. Když už, tak analogie, empirické bádání :)

12.09.2021 23:08:39 | Ray Magini

Věda vede do slepé uličky, protože zabředá do detailů - abychom pochopili, je třeba od problému odstoupit dost daleko a vidět jej v širokých souvislostech. Pravda je jednodušší než jsme schopni připustit. Empirické bádání je k ničemu tam, kde nemáme žádné zkušenosti. Pojďme se empiricky bavit o smrti.

13.09.2021 11:44:51 | Antonín Herdopad

Tak to bychom mohli, leč to dopadne asi jako všechno ostatní, a to hrou egoidního myšlení. Nicméně Češi to rádoby empiricky a filozoficky dokázali zpracovat zajímavě v jedné sérii s názvem Brána Smrti :) Smrt již zažil každý živý tvor, jen si ji nepamatujeme, protože asi nechceme nebo tomu brání vyšší zákony přírody nebo technologie, kdo ví :)

13.09.2021 11:55:59 | Ray Magini

To je krásné, co jste napsal. Díky! Se smrtí moc zkušeností právě nemáme, ale je to téma, které může vrhnout jasné světlo na to, kdo jsme, proč žijeme. Ano, nepatatujeme si svou smrt, protože pro náš úkol tady je nutné, abychom dali do svých životů všechnu sílu a invenci, jakoby to bylo naposled, co tu jsme. I když to tak není.... Těší mne váš náhled. Určitě bychom si zajímavě podebatili, kdyby byla příležitost. Mějte se! Miloš

16.09.2021 20:26:13 | Antonín Herdopad

Ano, tak by to mělo být v ideálním světě, kde by měli lidé ideálně svobodnou vůli bez intervence externího zla, co na nás praktikují po milénia. Leč jsme ve fázi naprosté zkázy lidstva a je mi líto, že jsme toho teď právě součástí, ale tak to je a musíme se připravit :)

16.09.2021 23:08:13 | Ray Magini

Rayi, máte pravdu.
To, co se děje dnes, je závěrečná zkouška lidstva po 2000 letech, zda je dostatek probuzené k tomu, aby postoupilo do další úrovně bytí. Pokud se necháme zmást strašením a emocionálním vydíráním, k němuž nás dnes elity nutí, prokážeme, že si zasloužíme padnout zpět a být dál slepými bytostmi jako doposud.
Těch 2000 let (věk) jsme nevymysleli my, lidé, protože ten, kdo by jej začal sledovat by nikdy nespatřil konec věku a nedokázal by porovnat, jak jsme za tu dobu 2000 let pokročili. Je to nástroj ke sledování lidstva vyvinutý těmi, kdo nad námi bdí. Nejsme tu sami - jsme tu v materiální učebně zvané Země.

16.09.2021 23:27:59 | Antonín Herdopad

Ten dvoutisící rok bych bral s dost velkou rezervou, podle mě se to týká desítek až stovek tisíc let, ale to je názor každého, co chce vidět a tak :) Nejsme první ani asi poslední "civilizace", co zanikne svojí hloupostí a naivitou, ale jak píši, není to jen na lidech, působí tu jisté síly, které nás do toho nutí :)

16.09.2021 23:30:15 | Ray Magini

© 2004 - 2022 liter.cz v1.5.1 ⋅ Facebook, Twitter ⋅ Nastavení soukromí