Když ztrácíme odvahu

Když ztrácíme odvahu

Anotace: Napsal jsem to před chvilkou, protože mí přátelé ztrácí odvahu tváří v tvář výhledu na další léta, jsou v depresi, a to tedy nechci..je to šmrnclé politikou, ale není to o ní. Platí to obecně.

JE TŘEBA SE SMÁT !!! ????
 
Zdá se, že perspektiva těch, kdo nechtěli EU, ale budou jí muset další 4 roky čelit, je zdrcující...
 
Ať je výhled jaký chce, rozhodně z toho ani z ničeho jiného nebuďte v depresi a nic nevzdávejte, milí přátelé!!
 
To, před čím všichni stojíme, je pouze zkouška našeho odhodlání, odvahy a nakročení k pravdě. Lidé mají strach, ale bez jeho překonání nikdy neudělají krok dál, vždy jen zpět. Vzpomínám si na úryvek z příběhu, kdy mladý mnich skládal zkoušku. Měl projít dlouhou chodbou na druhou stranu a měl čelit všemu, co ho tam potká. Když měl za sebou víc než polovinu chodby, náhle před ním vzplál oheň, který zaplavil celý průchod před ním. Mnich dostal strach a málem se vrátil, ale nakonec si řekl, že přece nemůže zklamat. A tak sebral všechnu odvahu a sílu a učinil krok k jisté kruté smrti - vyrazil vstříc plamenům, odhodlaný obětovat svůj život. V okamžiku, kdy ho plameny měly pohltit, v tom okamžiku oheň najednou beze stopy zmizel. A mnich pochopil, že je to jen jeho vlastní představa, co ho nutí vzdát se. Z toho plyne, že je třeba překonat přirozený strach a jít dál děj se co děj. Vytrvalí dosáhnou svého cíle. O tom je náš život.
 
Žádná svoboda nikdy nebyla zadarmo. Pro ni je třeba trpět a mít trpělivost. Ano, zabrat jistě dostaneme, ale neuhneme. Je to lepší než prodat systému duši. Duše je totiž to jádro svobody - ta neplatí pro tělo. Duše je to, po čem se mocní sápou, co nám chtějí vzít. Bez duše budeme mrtví a staneme se potravou pro dravce. Duše je klíč k věčnosti.
 
Naději mají všichni. Kolujeme tady na Zemi v mnoha životech a nic není ztraceno. Je to pouze hra o fyzická těla. Jde o to, kdy se probudíme uvnitř, kdy si uvědomíme svou duši - spojnici s věčností. Pak jsme vyhráli. Pak budeme vědět, proč nám byl dán život. Ti, co prahnou po moci a penězích jsou ti největší ztracenci ze všech. Ti klesnou až na samé dno slepoty. Takže - NAHOĎME ÚSMĚV A POKRAČUJEME !!! ÚSMĚVU SE NAŠI ODPŮRCI BOJÍ MOC !!!
 
Budu dál pracovat a budu dál stát proti všemu, co se nás snaží ovládnout a nutí nás zapomenout na to, co je pro nás nejdražší - na rodinu, přátele, svobodu, odvahu.
Autor Antonín Herdopad, 11.10.2021
Přečteno 156x
Tipy 7
Poslední tipující: paradoxy, Achilleus Naso, mkinka, Frr
ikonkaKomentáře (8)
ikonkaKomentujících (6)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

Ono je potřeba překročit svůj stín, abysme zjistili, že žádný stín není:)

05.12.2021 14:02:51 | paradoxy

Jaruško, mám velikou radost, pokud ti má slova jakkoli dodávají sílu. Od toho se je snažím psát. Odvahu máme všichni v sobě, jen potřebujeme znát důvod, proč ji použít. Vím, že jí máš hodně. Je jí třeba proto, abys dokázala jít proti proudu. Je jí třeba také k tomu, abys měla sílu bojovat za správnou věc, i když ti budou docházet síly a naděje. Je to jen životní zkouška, kterou nemůžeš prohrát, pokud ji nevzdáš. Jako onen mnich.

04.12.2021 00:12:43 | Antonín Herdopad

Tondo, to jsou ta slova,která dodávají sílu.Děkuji.

05.12.2021 19:17:45 | Jarunka

S Tvým příběhem souzním.Je napsaný velmi pěkně a ten závěr by si myslím měl oslovit každého z nás.Jen já bych si to prohodila .-) RODINA-PŘÁTELE-ODVAHA-SVOBODA.A té odvahy pořádný ranec viď?!!!

02.11.2021 21:39:36 | Jaruška

Budeš se divit, ale po mně vůbec nikdo nejde, teda krom berňáku, komárů a nymfomanek. ;-)

12.10.2021 10:29:29 | Luky-33

:-D ... no tak to je super (y)

12.10.2021 21:56:00 | Antonín Herdopad

Líbí se mi Tvé podobenství/obraz putujícího mnicha v temné chodbě.

Představ si, že jiný mnich jde jinou chodbou, ve které však žádný plamen nevzplane. Mnich jde pořád dál a dál, až je naprostá tma, tma tak veliká, že nevidí ani na vlastní ruce před očima. Po dlouhé době mnich putující v temnotě do něčeho narazí, je to zřejmě zeď. Pomyslí si, že došel na konec cesty. Omyl. Je tam vedlejší cesta, tak se na ni vydá... jde pomalu... a pak po krátké chvíli zjistí, že tuto chodbu nikdo nevytvořil, že je v jeskyni... mnich pokračuje dál... i teď.

12.10.2021 01:31:24 | Achilleus Naso

Tak to je prostej občan :-D

12.10.2021 21:57:41 | Antonín Herdopad

© 2004 - 2022 liter.cz v1.5.1 ⋅ Facebook, Twitter ⋅ Nastavení soukromí