modlitba za stříbrnou pavučinu

modlitba za stříbrnou pavučinu

Anotace: *

*

Jsem tramp. Vím o podivných stromech, které za noci zpívají. Znám skály, měnící se za soumraku v hrady, plné trubadůrů a bílých paní. Jsem majitelem nejbohatších nalezišť červených oblázků na světě, fialkových skel Švarcavy a moje doly na jahody mi kdekdo závidí.


Jsem tramp a znám řeč netopýrů, obrovských mravenců a malých žabiček, co přicházejí s deštěm z nebe. Domluvím se s kameny na cestě, vyznám se v morseovce datlů a lehce luštím poselství hor, které potoky přinášejí ke mně do údolí.


Jsem tramp a dobře vím, v kterou hodinu je třeba ztišit hlas, když nastává obřad soumraku. Mám deku tak slabou, abych přes ni slyšel oddychování spící země. Mám nůž, který zchudl častým broušením a který se blýská radostí, když navečer skončím pochod a on se může zahryznout do chleba. Mám popraskanou kytaru, slepenou smolou a ona mě učí novým lesním nářečím. Jsem tramp a hodnoty, kterých si cením, jsou asi stejně podivné, jako já.


Nade vše jsou mi vzácná křesla z chorošů a mechu, kamenné stoly, benátská zrcadla studánek a pramenů. Jdu přes bludné kořeny za kouzlem svítících dřev, znám úplňky za zákeřnými bažinami a vím, kam si mohu kdykoliv zajít pro trochu krušného strachu a užaslé bázně. Jsem tramp, ač na tom jméně vůbec nezáleží. Dobrovolně jsem se stal členem bosácké sekty, klanící se Obyčejnu, Prostotě a Přírodě - přísným, ale nekrvelačným božstvům. Shovívavým a dnes již trochu komickým bůžkům. Mám nekonečně mnoho přátel, ale často marně čekám na setkání s nimi. Vím o síle, která se v nás skrývá, ale často se jí bojím a utíkám před ní.


Jsem tramp a mojí zbraní se stále častěji stává útěk. Přesto vás varuji, vás, kteří se tak hlučně houfujete na hranicích mé říše - budete jednou poraženi!!! S děsem prchnete z plechových pojízdných skrýší, až drápky a zuby mých lesních přátel zaškrábou na dveře vašich obytných přívěsů. S hrůzou budete vzpomínat na první a poslední noc v mé říši, až zavelím zeleným světýlkům k pochodu na vaše víkendové hrady. Letky vos, baterie pýchavek, kulomety datlů a ostnatý drát ostružiní jsou připraveny k boji. Jsem tramp a vím, jak těžké je nahnat strach těm kdo svou duši rozmělnili na čtyři gumové. Přesto vás varuji - až dorachotíte ve svých vozech tam, kde stříbrná pavučina přes cestu označuje hranici mé říše, zastavte. V mém i vašem zájmu.


Jsem tramp a podivínsky provozuji to, co se do dnešního světa nehodí. Jsem tramp a modlím se za stříbrnou pavučinu…z deníku jednoho trampa...úžasnej text
Autor xoxoxo, 26.02.2019
Přečteno 296x
Tipy 13
Poslední tipující: Danger, maryshka008, jitoush, Frr, Amonasr, vlnka, Yry
ikonkaKomentáře (5)
ikonkaKomentujících (5)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

zavoněla jehličím,pohladila mechem a zároveň cítím tu drsnost,jako severská zima.
Díky za náhrdelník s textem.

09.03.2019 20:31:47 | Danger

Poklady...ktoré sa nedajú stratiť...

01.03.2019 13:03:40 | maryshka008

....je více takových "podivínů"......Ji./úsměv/

27.02.2019 22:48:39 | jitoush

hořící Nadjo-jen doufám, že do Tvých lesů nezabloudím-jsem totiž politováníhodným topografickým kretenem...ale chodím tak mizerně-
- že již v zárodku udusím i malou jiskérku poutnického zážehu..
opatruj se :-D*

27.02.2019 22:15:50 | Frr

Ta nálada, do textu vložená, má sílu. Jenže já mám raději, když síla je převedena do činů. V té krajině trvale žít, vkládat do ni svůj um, hospodařit a vytvořit plody.
Vídáváme chlapa s batohem, štěpovacími noži a matrošem. Jen tak s plezírem roubuje, zmlazuje ovocné dřeviny, štěpy starých českých odrůd. Především jabloně a hrušně. Na úhorech, stráních, krajích lesů. Bez (také bez) zimních jablíček a hrušek by ptáci v lesích zimy nepřežili.

27.02.2019 22:09:47 | Lesan

© 2004 - 2021 liter.cz v1.4.12 | Facebook, Twitter