Bláznův deník (běsy)

Bláznův deník (běsy)

Běsy. Některé běsy ztrácí svojí moc jen tím, že je vyslovíme nahlas. Je jedno zda před člověkem, želvou v akváriu nebo jen tak. Do prostoru.

Změní se v páru a rozplynou se. Jako ranní mlha. Některé běsy je nutné vyslovit a dostat k nim zpětnou vazbu.Pár lidí vám nastaví zrcadlo. Sdělí vám své pocity a dojmy nebo vlastní zkušenost. A vy potom zkoumáte běs z různých úhlů.
Až když se s ním důvěrně seznámíte, dokážete se ho zbavit. Na to jsou v blázinci tzv. skupinové terapie. Nemusím vám říkat, že je strašně těžké o svých běsech mluvit před lidmi kteří vám byli do včerejška neznámí. Mnohem horší je, když po tom co překonáte vlastní stud, zahanbení a strach, zavládne ticho. Mě trvalo dlouho než jsem sebral odvahu. A po poradě s terapeutkou, přečetl svůj životopis.
Bylo ticho. Ta chvíle trvala věčnost. Rozhlížel jsem se nejistě kolem sebe. Proklínal se za to, že jsem se vůbec odvážil mluvit. Dva lidé si utírali oči, další se pokoušeli překousnout si ret. Ostatní zatvrzele pozorovali špičky svých bot. Snad v naději , že z nich něco vyroste. Když už to vypadalo, že se utopím ve vlastním potu a nahé samotě. Terapeutka ukončila sezení. Jiný. To slovo pulzovalo v mé hlavě. Rezonovalo. Nabíralo obludný tvar. Zase jsem jiný. Nezařaditelný. K čemu vlastně. Toužil jsem od mala zapadnout. Nelišit se. Šedá myš . Ráno vstát do práce , prohodit pár slov o počasí. Sednout si z kolegy na jedno. Probrat běžná všední témata dne. Jiný. Pro ostatní nepochopitelný. Dočkal jsem se jen jedné zpětné vazby. "se divim že žiješ"

Moje běsy jsou hlasy v hlavě. Alterega. Pohledy do pokřiveného zrcadla. Skutečnost je v něm zohýbána a zohyzděna do absurdních výjevů. A cílem běsů ?
Dostat mě zpět na dno ? Do prázdna ? Osamnělosti ? Chtějí mě zlomit. Z nepřátelit si všechny na kterých mi záleží. Berou si jejich věty, verše, výrazy tváře, cokoliv co mě může ranit. Zohyzdí jejich původní myšlenku. Zvrátit, donutit mě tomu uvěřit, srazit na kolena. Během toho se pokouším vymazat,spálit, roztrhat vše na čem mi záleží. Vše co mám rád. Nakonec přichází únava. Vystřízlivění. Prozření. Všude jen spoušť.
S pokorou se vracím k těm kteří mě nezavrhli. Provinilý, vyčerpaný, a s myšlenkou, že jednou nebude kam se vrátit. Je těžké věřit sobě i druhým, když ztrácím realitu pod rukama.

 

Autor Clown, 21.01.2021
Přečteno 75x
Tipy 18
Poslední tipující: Jaruška, jenommarie, Emily Říhová, mkinka, blues, Vivien, Iva Husárková, jitoush, Dreamy, Frr
ikonkaKomentáře (17)
ikonkaKomentujících (8)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

Být vězněm svojí vlastní mysli..stalo se mi možná z části a každý si asi i zažívá některé uvnitř SEBE běsy
...z nepochopení
..láme svojí duši
..drtí ji na prach a myslí si
..že není vysvobození
..to okleštění vlastní mysli
..vlastní myslí
..narůstá v beznaděj..cítím tvé vyčerpání a tíhu..
piš a doufám i přeji TI,
ať ti to pomáhá řešit uvnitř SEBE cokoliv..ať se to převrátí do směrů..TOBĚ snesitelných a mnohem lépe zvladatených..kde budeš moct vždy nabrat sílu, energii a žít s pocitem...že sem patříš a že nejsi..ten ..podivín..věř..že ať si měl jakoukoliv zkušenost ve skupině..nevíš, co se jim honilo hlavou a proč se nevyslovili..třeba zrovna oni také hledali tu odvahu a nenašli..každý se posouvá, dle vlastních kolejí a i si řeší po svém..tak bych to určitě neškatulkovala. ;) Moc se opatruj a určitě piš **ST pěkný večer TI přeji a s pocitem vnitřního klidu a snad i pohody.**:)

23.01.2021 21:54:10 | jenommarie

Díky ti za obsáhlý komentář či spíš vyjádření pocitů, je v nich spusta pravdy i pochopení ještě jednou díky

24.01.2021 16:34:52 | Clown

Nemáš zač a i já TOBĚ děkuji za odpověď, přeji ti pohodový večer. :)

24.01.2021 19:04:38 | jenommarie

Sdělené starosti stávají se polovičními, je moc dobře, že ses rozhodl podělit, hodně sil, Bobe :)

23.01.2021 21:39:39 | Emily Říhová

Někdy to pomáhá někdy ne ... za čtení a zastavení se moc děkuju

24.01.2021 16:36:58 | Clown

Je těžké získat, slovy lékařů, tzv. náhled. Já mohu posoudit jen z pohledu vlastní zkušenosti toho na "druhé straně". Chci říct, že ten na "druhé straně" je v mnohém nezastupitelný, před všemi medikamenty, které dokáží běsy umlčet. Držím pěsti, v odhodlání.

22.01.2021 11:11:15 | Vivien

děkuju za komentář i za pěsti

22.01.2021 22:43:45 | Clown

je mi těžko když čtu Tvá slova někde tam uvnitř všech běsů jsi Ty pereš se s tím sám se sebou proti sobě pochybuješ vyčerpáváš se trýzníš pláčeš hluboko a na samém dně přemítáš o smyslu života umíráš a znovu se rodíš trápíš se jestli jsi neublížil těm které miluješ často jsi tak unavený že je těžké jen dýchat myslet a přesto znova vstaneš jdeš tomu vstříc jdeš těšit rozdávat radost já Vám říkám Pane máte moji nekonečnou úctu můj obdiv máte velikou sílu a vůli i když si to nemyslíte obrázek je krásný jako z hičkokova hororu kolik je těch potvor v Tobě potom to ticho ticho jako v hrobě pssst objímám Tě a držím pevně nepustím vidím to krásné a ryzí ušlechtilé soucítící vidím lásku :-))

22.01.2021 06:09:36 | Iva Husárková

Být zcela sám asi bych to vzdal ... alééé krom jiných mám bezva šéšu už mě párkrát vytáhla z loje :-)

22.01.2021 22:45:29 | Clown

:-))

24.01.2021 13:11:14 | Iva Husárková

....Bobe.....však víš.....Ji.

21.01.2021 18:46:11 | jitoush

Vím a po telefonátu s tebou jsem i mnohé prokoukl :-) aděkuji ti za tvůj čas

21.01.2021 20:36:06 | Clown

....I já děkuji. ...za důvěru....Ji.

21.01.2021 21:40:50 | jitoush

Milý Bobe...znám Tě natolik, že jsem se při čtení Tvých řádků ocitla u Vás v
obýváku...seděli jsme za stolem a já stejně tak pozorně poslouchala,jako teď četla...já už Ti dnes něco málo na podobné téma napsala a mám Tě natolik ráda, že ano...chci přesně tyhle texty číst, chci nad tím přemýšlet a alespoň trochu porozumět a umět navnímat to, co cítíš...zkrátka..."vyhoď mě dveřmi, přijdu oknem, zavři okenice a najdeš mě na trávě u domu...a budu tichá, když si to budeš přát" ..prostě budu tu a zdaleka ne sama, čekat na Tvůj stý, tisící návrat...připravená naslouchat.

21.01.2021 18:26:10 | Dreamy

Tak to abych uklidil...Né, vážně. Už jsem zkusil hromadu věcí a žádná mi nepomohla ten oheň uhasit. Nedělám si ani iluze o tom že by to někoho zvlášť zajímalo nebo někomu dokonce pomohlo. Jsem zoufalý tak dělám zoufalý věci... děkuuju za komentář

21.01.2021 18:38:58 | Clown

HELE BOB,DOMNÍVÁM SE, ŽE SE MÁŠ VŽDYCKY KAM VRÁTIT..SLYŠÍŠ? a nekap si do uší vosk ze svíče, jejichž vosk Tě nezahřeje...:-)ST* ( takhle Tě boduju za Tvou odhodlanost dávat se všanc )

21.01.2021 18:05:36 | Frr

slyším ještě slyším...nemáš ještě jednu svíčku ? ....né, nemáš chápu ustupuju a děkuju

21.01.2021 18:40:44 | Clown

© 2004 - 2021 liter.cz v1.4.12 | Facebook, Twitter