Čtyři kruhy

Čtyři kruhy

Anotace: Trochu pokažená pohádka 21.století

V jednom království žil byl král Mouliburus III., který měl čtyři dcery, pochopitelně s manželkou. Tedy tak nějak napůl. Uznejte, pět bab s královnou inklůding, to je nářez, to dá zabrat! No né? A ještě k tomu přilítl do okolních městeček nějakej Có-vid 19, protože přímo na hrad se bál. Dcerky krále byly už dost zblblý blahobytem a tak v rámci bacilusový distanční výuky občas tajně hrály i hry na pitomých, vlastně ne, chytrých herních konzolích.
 
Polovina královských učitelek, tedy celkem čtyři, z distanční výučné práce úplně zpitoměla, tedy hlavně z neustálýho ček-in a ček-autu. Stařičský královský ranhojič, protože na ně už nestačil, je v rámci léčebného procesu přemístil do královské myslivny, kde právě lelkovali čtyři hajní. Všechno dřevo v zahraničí už bylo vytěženo, neb tam řádil nějakej jinej bacil, prý Kůr-Ovec 18. Zdravé dříví zůstalo jen v královských hvozdech Mouliburuse a to se netěžilo, tedy skoro. Už v zimě král požádal svého fořta a kata v jedné osobě, aby sťal tři chycené lupiče a k tomu pět verpánů. Lupiči v rámci humanizace dostali nařezáno tlustou rákoskou a pokáceli v rámci nápravy určené modříny, neboť král potřeboval nejen nově obložit rytířský sál ale i novou postel s nebesy. Poražené modříny po výprasku dokutáleli zhumanizovaní lupiči v rámci trestu na paseku a potom utekli, nebo se propadli do rokle. Možné je i to, že už cestou našli v lese houbičky a skouřili se tak prudce, že sublimovali do pryč. Jisté je, že kmeny dále leželi na pasece v lese, protože už i lesním království nebyli lidi! A tak se čekalo na vhodnou příležitost, jen co přijde nějaký cizokrajný silák a odnese kmeny na pilu. Pochopitelně královskou!
 
A co se nestalo, milé dospělé děti? Všem třem dospívajícím královským dcerám Piluně, Martule a Heruně zarostly nehtíky z toho věčného herního mydlení do klávesnic počítačů tak hluboko do základové destičky konzolek, že sám král byl z toho paf. Nezbylo, než vypsat tendr na osvoboditele, co dokáže tři princezny odtrhnout z počítačového zajetí. Jistě se ptáte, co se stalo se čtvrtou, nejchytřejší dcerunkou, co se jmenovala Sibylka. No jasně, ta byla chytrá a předvídavá. Na všecky počítačový blbosti nebyla zvědavá a rozhodla se tajně vyrazit za královská humna. Pochopitelně zachvátit nějakého švarného prince nejlépe s briliantovou kreditkou, který by byl vhodný jako movomanžel, čili řekněme si to upřímně, chytit nějakého nepozorného bohatého chlapa do chomoutu. Tajně, protože se to nesmělo pro ty virové blokády hranic všech zemí, krajů, i okresních vesnic, páč se nesmělo nikam chodit. A protože Sibylka byla nejen chytrá ale i namakaná z fitka, vzala kajak a pádlovala po řekách a rybnících. Tam silniční policejní korzety, možná i kordony, nevartovaly.
 
Ovšem král Mouliburus III měl taky pod čepicí a v tendru na siláka stanovil podmínku! Silák před osvobozením z počítačového blokingu princezen musel prokázat sílu a důvtip. Nejdříve odvézt všech pět kusů modřínů z lesa na katr. No jasně, pochopitelně na královský katr, ne k nějakým lotrům loupežnickým! Nejdříve se přihlásil nějaký silák s titulem „Pobuda V.,“, ze sousedního království. Ten se také učil distančně. O síle věděl ho(nic) a s důvtipem byl v prd( na štíru). Prohlásil, že by to zkusil. Jenže i on u své konzole příšerně ztloustnul, vypadal jak brambora a do svého brnění se nedostal. Zkusil to tedy jen v montérkách a skutečně při prvním záběru jeden špalek kousek odvalil, čímž na místě zbyly jen čtyři. Pak na druhý pokus, jak se sehnul, mu prdly montérky na tlustoprdko zadku a tak se na to vys(kašlal) a odjel hledat do jiného království jinou bohatou babu.
 
A co dělali čtyři hajní? No přeci léčili zdevastované učitelky a dalo by se říci, že úspěšně! Na práci neměly ani pomyšlení, prostě na ni sra(kašlali). Pan král byl celý zoufalý, tak vybubnoval do světa zeměkoule-oběžník, že ten, kdo princezny osvobodí, všechny tři povinně dostane za manželky. Přeci aby měl král od svých miláčků konečně pokoj.
Bleskogramem došla zpráva ze sousedních Bavor, že v úterý posílají siláka Brundibrutuse XVI., a aby král připravil na sobotu veselku, protože nějakých čtyři, nebo pět blbých klád odnese cobysmrk, tedy cobydup. V případě, že by to bylo jiný tvrdý dřevo, tak i dobydub.
A skutečně, v úterý takhle brzy ráno přijel v auťáku, co mělo na masce pět kruhů, ohlášenej tříhlavej drak Brundibrutus XVI., A protože nebyl blbej, tak na přívěsu dotáhl vyvážečku s traktorem, čtyři klády odfrknul na královskou pilu a tu pátou nechal rozkravenou v lese, protože to bylo pod jeho dračí úrověň. Pantatíkovi králi řekl, ať si to odklidí ten nemohoucí blbej usmolenej Pobuda V.,
A jak už jsem vám milé dospělé děti vyložil úroveň Brundibrutuse XVI., tedy že nebyl blbej, tak tři klávesnice z rukou princezniček postupně rozebral, osvobodil stiskem čelistí do nehtíků prstíky, všech šesti královských paciček, tří vznešených líbezných dcerušek. Moc se nima nes(nepáral) a sofort je pojal za manželky. Ukončil jejich distanční výuku a nedistančně je přivedl do trojného stavu.
Král Mouliburus III byl přešťasnen, siláka Brundibrutuse XVI., ihned vyznamenal řádem „Quadro forrest cirkutátor brutus“ prvního stupně s modřínovými ratolestmi a kančími kly. A to prosím, bez možnosti pozdějšího odnětí, z důvodu případné hradní senility, nebo dokonce debility.
Tahle zpráva o silákovi se světem brzy roznesla, dokonce v jedné automobilce od které si drak koupil autíčko doznali, že šetřit se musí! A tak od té doby na masce jejich automobilů z pěti kruhů zůstaly pouze čtyři. Jako znamení, že čtyři kmeny odvézt jsou jako hračka, pro jejich silné autíčko.
A co se dělo s tou zatoulanou princeznou číslo čtyři, s tou Sibylkou? S tou, která odjela na kajaku do světa na zkušenou? To je sice blbý, ale nikdo neví. Ztratila se někde cestou, možná v Oceánii, Titánii, nebo kousek za Kardašovou Řečicí na rybníce Dračáku. Možná s drakem Kardašem má Kardašátka.
 
A co z toho vychází pro nás, milé dospělé i nedospělé děti? Kdo se bude přežírat u herních konzolí a drobit do klávesnice, nebude sportovat a cvičit, toho odnese nějaký Drak, nebo Dračice a už nikdy, opravdu nikdy si nezahraje na konzůlce hru!
 
Tak a to je všechno a teď hajdy do hajan a zítra dožeňte to, co jste dneska touhle pitomou poučnou pohádkou promeškali. ČAU!
Autor Lesan-2, 10.04.2021
Přečteno 79x
Tipy 2
Poslední tipující: Iva Husárková
ikonkaKomentáře (3)
ikonkaKomentujících (2)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

slibuji že nebudu drobit do klávesnice ČAU králi Mouliburusovi třetímu jo a díky moc jsem se pobavila ST :-))

11.04.2021 04:00:01 | Iva Husárková

Je to hrozný, vopravdu. Včera jsem hodil loďku v Temešváru na orlickou vodu, navlékl šprajdu a pak! Pak i záchranou vestičku a nedopnul. Dva cenťáčky, možná tři. Taky jsem přes zimu drobil!

12.04.2021 10:36:26 | Lesan-2

kdo drobí nezlobí věřím že s jarem zas budeš králem :-))

13.04.2021 03:38:34 | Iva Husárková

© 2004 - 2021 liter.cz v1.4.12 | Facebook, Twitter