PAP- poučná andělská pohádka

PAP- poučná andělská pohádka

Anotace: Jak padlý anděl Anděl skončil v Lesním království, kdy od pracovníků NMNK (neplést si s NKVD) dostal deset let v první výchovně-pracovní skupině na pozici informátora ve výklenku lesní kapličky.

-         V minulých pohádkách Lesního království přišel Éros k novému nádobíčku, děda Lesan si neumyl vlasy a dokonce v další spolu s Drakem šli hledat Choroše. Nyní je na pořadu závažnější skutečnost. V Lesním království totiž došlo k takové nepěkné údálosti,  skoro bych řekl k písemné mizérii. Zjevil se a i rozjívil se anděl Anděl. Totiž mimo usměvavých andílků s růžovými tvářičkami a prdelkami, může se vzácně vyskytnout na nebesích také anděl Anděl, trudomyslnec-záštiplnec s tvářičkou značně brunátnou.

     Bylo, nebylo, každoročně v měsíci Březenci jest připravovalo v Lesním království sympozium kartografů, archi-válistů a knihovníků. Jako poddružina jest již léta trpěna i nevelká sekce potulných kejklířů a psavců. Předminulého dne se zcela neohlášen k dolní bráně přibelhal i anděl Anděl. Zpupně se dožadoval hlavní řeči ve spisovatelské sekci na téma:

„Jen tak někdo nám nebude kecat do textíků na LITERu

(a už vůbec ne do dílka PUTOVÁNÍ S ČERVÍKY) !“

      Jářku, podivný to exemplář. Nejen, že anděl Anděl zjevně již dlouho nelétal ale za sebou táhl na utržené tětivě i rozšláplý luk. Královským pastejřem s kumulovanou funkcí hydrologa byl u brány dotázán, odkud se vleče, téměř v kleče. Prý z neznámé nálevny, kde směnil zbylé šípy za dvě bílé králičí kožky. Při letu totiž překročil povolenou rychlost a nebeský dopravní orgán jej snesl až na Zem, kde mu vytrhal po kontrole péra na obou letkách, aby nemohl v přestupcích dále pokračovat. Když anděl Anděl později natáhl bílé králičí kožky na křídla zjistil, že sice hřejí, ale brzdí. Tedy že jsou docela k hov- na prd.

      Milé dospělé děti anděl Anděl se prostě nasral do dišputace mezi Frr a Lesanem více než vulgárně, nikým netázán. Zřejmě chtěl v Lesním království udělat přítrž všem pisatelům čehokoli. Dokonce Bohapustě hřešil a vytruboval něco o sociálních sítích a o tom, že jenom on má licenci na posuzování a držkování.

      Když tato plamená slova pro-monitorovali pracovníci Nejvyšší Moci Nebeské Klenby, nebohého anděla Anděla umravnili v okamžiku, kdy chtěl napnutou levou rukou a vytrčeným ukazováčkem píchnout do nebes. Mocným bleskem prudce zaslaným zcepeněl anděl Anděl v pozici levé ruky pouze ukazující na stranu, spíše ještě k zemi.

--

      Když Lesan přišel ke spodní bráně podívat se na tu pohromu, nenacházel slov. Ani královský hydrolog nebyl schopen mluvy. Naštěstí přijela na elektrokole erotomanka Irča, totiž náčelnice Poštovního úřadu a královského Ministerstva Lásky a informací fšeho druhu. Ihned zvolala:“Ano, tu zcepenělou šošku využijeme! Nádherně se bude hodit do výklenku kapličky, v lesní úvozové cestě. Ručka s vytrčeným ukazovákem bude informovat o pozici a směru k našemu léčebnému prameni!“

      To ještě náčelnice Irča nevěděla, že jí pracovníci NMNK dodatečně pošlou bleskogramem rozhodnutí a tom, že anděl Anděl bude deset let na přikázaném místě první výchovně pracovní skupiny na pozici informátora prameniště v uvedené kapličce.

      Zde pohádka končí s tímto poučením:

Kdo bude v plechových krabičkách, řízených voli, opravuji koly, na pozemních komunikacích překračovat povolenou rychlost, přijde o péra a bude osazen v první, popřípadě druhé nápravně výchovné skupině při těžbě lomového kamene. Volná místa informátorů už nejsou, těch máme víc než dost! 

P.S.

S lítostí se oznamuje, že anděl Anděl nemůže přednést svá poslední dílka v kolokviální dišputaci auditoriu poddružiny psavců. Né, v Lesním království se blokace nepoužívá. Jen  z toho důvodu, že má momentálně dřevěnej jazýček vlivem zcepenění.

Autor Lesan, 13.03.2019
Přečteno 216x
Tipy 0 ... Tip / Supertip
ikonka Komentáře (0)

Komentáře
© 2004 - 2020 liter.cz v1.4.6 | Facebook, Twitter