Bacha na Vlacha

Bacha na Vlacha

Bylo, nebylo. Tedy dost dávno krásná paní učitelka Českého jazyka žákům Základní školy v jedné zemi a jedné třídě zadala písemnou kompozici. Každému rozdala po jednom listu úplně čisté stránky kancelářského papíru. Dokonce ani nepředepsala určité téma s tím, že to nechá na každém, dle přání a nálady. Kdyby snad nikdo si nevěděl rady, tak tedy něco opravdivého „Ze života“.
Někteří překvapeně cucali z druhé strany své plnící pero, protože tehdy ještě kuličková pera nebyla běžná. Cucat plnící pero od hrotu by totiž byla dost velká kravina, to věděl každý. Protože inkoust moc chutný nebyl. Každý dost dobře věděl, že by mu zmodrala huba a dostal by nejdříve červenou poznámku do žákajdy a pak doma sekec od fotra páskem. Pokud se tedy v rodině vyskytoval. Jinak byl na řadě příchozí strejda.
Ale přeci jen po chvíli začali všichni žáci mastit své výmysly do nějakých odstavců.

Jen jeden žák se na odstavce vyflák a na osnovu rovněž.

Na listu nahoře se objevil hůlkovým písmem odkaz. „ZAČÁTEK“, v polovině listu: „PROSTŘEDEK“, dole pak: „KONEC“. Úplně na spodním okraji pak podpis:“Bryndl Jaroslav“

Překvapení se nekonalo, Bryndl dostal kuli. Prostě nedostatečnou, avšak dostatečně reálnou kuli. Bylo to s podivem, protože Bryndl byl docela chytrý kluk, jenom jej Český jazyk poněkud prudil, čili sral.

Dnes, po padesáti letech je jasné, že na základě podané žádosti žákem Bryndlem o revizní proces, se známka posune výš a správné hodnocení bude výborné. Tedy bič, jen to práskne.

Dá se očekávat, že revizní komise odůvodní změnu klasifikace s ohledem na bezchybné zpracování z hlediska GDPR a především z důvodu vytříbené loajálnosti k vedení, zájmům a přáním volených zástupců Evropského sdružení papalášů, kteří se již spojili.

Prostě v dotčené písemné práci není ani náznak nekorektnosti vůči komukoliv. Především politice, náboženství, či dokonce rasám a různým měnovým kurzům.
Já vím, je to krátká pohádka. Avšak plusem je, že vše dobře skončilo a revizní komise učiní přítrž minulé nespravedlnosti. A vy milé děti si uvědomte, že kdo nic nenapíše, nic nezkazí. A to je to hlavní!

https://www.novinky.cz/internet-a-pc/clanek/francouzsti-poslanci-prijali-zakon-proti-nenavisti-na-internetu-40323984
Autor Lesan, 14.05.2020
Přečteno 57x
Tipy 2
Poslední tipující: Lighter
ikonkaKomentáře (3)
ikonkaKomentujících (2)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

Správně měl dostat za čtyři, osnovu přece měl správně...:-) A nenávist není na internetu, ale v lidech.

ps: známá studentská recese je se nepodepsat a k dílu se nehlásit. Ale musí to udělat více recesistů. :-))

15.05.2020 15:04:05 | Lighter

Správně, pozorný čtenáři, správně! Jakmile však dorazí k mým uším jiskrogram s rozhodnutím exhumačně revizní školské komise ve věci causy "Bryndl vs. češtinářka GDPR" dám vědět o změně klasifikace. (Pozn: z důvodů nedostatku bouřek a srážek u nás v Lesním království, se rozvolňují původní bleskogramy na jiskrogramy).

15.05.2020 18:16:00 | Lesan

:-)) Hezky v tom máš jasno.

18.05.2020 11:15:39 | Lighter

© 2004 - 2020 liter.cz v1.4.10 | Facebook, Twitter