Píseň krve: Vládce

Píseň krve: Vládce

Tábor Leoritů,

5 kilometrů západně k Dračí zdi.

 

Muž se stříbrnou helmou s upevněným černým neprůsvitným závojem, který mu visel dolů a zahaloval tak jeho tvář spolu ve stříbrné zbroji svíral jílec svého hladového dvourukého meče vysoko nad hlavou, jeho čepel se na slunci blýskala a byla přípravena k nelítostné popravě svázaného klečícího muže, který měl hlavu položenou na tvrdém a chladném špalku.  

 

Muž, který byl odsouzený k popravě byl do půl těla nahý, mladý a hubený s bledou kůží, jeho tvář byla pokryta krví a značnými krvavými šrámy od svých spolubojovníků. Leoritská armáda měla už od svého vzniku drsné způsoby zacházení se sběhlími vojáky a dezertéry. Velitele každého sběhlíka a dezertéra potrestali tím, že mu uťali prsty na pravé ruce, a potom ho přinutili bez jakékoliv známky lítosti bojovat s ostatními vojáky do té doby, dokud nejevil známky vyčerpanosti. 

 

A potom ho následně popravil král. Pokud však nebyl král přítomen, tato úloha spadala na velitele armády. Tato brutální avšak efektivní tradice se držela už spousty let a většinou to donutilo ostatní vojáky bojovat až do konce. Poprvé to bylo vykonáno Eldiarem, velitelem Leoritské armády, který byl krvežíznivý a všemi označován jako za hrozného a krutého. Ne nadarmo si zasloužil přezdívku Eldiarm rudá sekyra. Tehdy krutě popravil může, který se snažil zbaběle přeběhnout na stranu Malkierské armády před celým lidem na Lethinském náměstí, avšak po této popravě si získal nechvalnou pověst krvavého náměstí.

 

Avšak tento zajatec nebyl přeběhlík ani dezertér ani žádný špeh..

Autor Nevyrovnaný Melancholik, 06.04.2021
Přečteno 21x
Tipy 0
ikonkaKomentáře (0)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře
© 2004 - 2021 liter.cz v1.4.12 | Facebook, Twitter